Opis kačíc plemena Star-53, chov a kŕmenie doma

Chov kačíc na mäso je doma obľúbený. Jedno z sľubných plemien kačíc - Star 53, je žiadané kvôli jeho rýchlemu rastu, nie mastnému kačicemu mäsu a ľahkosti pestovania. Zvážte opis a produktívne vlastnosti hybridu Star-53, jeho výhody a nevýhody, pravidlá týkajúce sa chovu, kŕmenia, chovu a možných chorôb, ktorým môže farmár čeliť.

Pôvod plemena

Star 53 je moderný pekingský kačací kríž. Bola prijatá vo Francúzsku a dnes francúzska spoločnosť Grimaud Frères Sélection vyrába materské a otcovské línie z pekingských kačíc, ktorých potomstvo sa používa na chov hybridov. Dlhodobé používanie hybridných kačíc Star-53 v priemyselnom a domácom chove dokazuje ich spoľahlivosť a stabilný výkon.

Opis a charakteristiky kačice Star-53

Kačice brojlerov majú mäsovú konštitúciu, ťažké telo, ako kačice Peking. Pekingského káčatko od hviezdy môžete rozlíšiť podľa hlavy - v hybride je väčší a má konvexné čelo.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Perie je biele, perie hybridov môže byť tiež komerčným produktom. V dôsledku bieleho peria vyzerá jatočné telo atraktívnejšie ako jatočné telo s farebným perím.

U 1,5 mesiaca starých kačíc Star-53 pribúda hmotnosť 3,2 kg, konverzia krmiva je 1,94 krmiva. Jednotky na 1 kg prírastku na váhe. V 50 dňoch už vtáky vážia 3,6 kg a konzumujú 2,18 krmiva. Jednotky na 1 kg. Do 2 mesiacov je hmotnosť kačíc už 4 kg, spotrebuje sa 2,5 krmiva. Jednotky Výťažok mäsa je 64 až 67%. Kačice sú svojou veľkosťou a stavbou podobné husám, líšia sa však od nich v dĺžke krku a polohe tela. Produktivita vajec Hviezda 53 - 260 vajec ročne, z ktorých každé váži 70 - 90 g.

Hlavné výhody a nevýhody

Klady a zápory
Kačice môžu byť porciované za 1,5 - 2 mesiace;
vysoké percento úrody;
výroba vajec;
nenáročné, ľahká starostlivosť;
biele perie, ktoré je tiež možné realizovať.
vysoký príjem krmiva;
nedá sa neustále držať vo vnútri;
vajíčko na domácu inkubáciu a mladí sú drahé.

Chovnú kačicu si môžete kúpiť výlučne v Európe.

Požiadavky na priestor a údržbu

Aby ste si udržali brojlery Star-53, musíte si pripraviť teplú, suchú a voľnú izbu. Malo by byť jasné, podstielka, kŕmidlá a vzduch by mali byť udržiavané čisté. Pretože kačice Star-53 majú zrýchlený metabolizmus, čistenie podstielky sa bude musieť vykonávať často, je to však nevyhnutné opatrenie, pretože v bahne a v nevetranej miestnosti ochorejú vtáky a začína sa úmrtnosť. Podlaha hydinárne je pokrytá slamou alebo seno, piliny, rašelina.

Miera umiestnenia nie je viac ako 2-3 kačice Star-53 na štvorcový meter v miestnosti.Zaťaženie nie je možné, to vedie k chorobám, vtáky sú nepokojné, navzájom útočia. Tiež nemôžete udržať vtáky v upchatí, nechať ich dýchať vydýchnutý vzduch. Dom by mal byť vetraný každý deň a je lepšie nechať ho otvorený, kým vták kráča. 3-4 hodiny chôdze je dosť, pretože kačica je brojler, nadmerný pohyb nedovolí jej priberať na váhe do stanoveného dátumu. To isté platí pre kúpanie. Keď kačka pláva, míňa energiu, má to vplyv na priberanie na váhe. Okrem toho sa biele perie znečistia, najmä na bruchu a hrudi. A z jedenia rýb a vodných jedál získava mäso rybiu vôňu, ktorá sa každému nepáči.

kačica hviezda53

Kačice však nemôžete udržať v uzamknutí, a to napriek krátkej dobe kŕmenia. Na chôdzu od hybridov Star-53 je potrebné vybaviť pešiu záhradu vedľa hydinárne. Jeho plocha je 1 m2. m pre 2 kačice. Na nádvorí môžete vtáka kŕmiť zelenou trávou. Musíte doň dať nápojov a každý deň meniť vodu.

Ak sa plánuje chov mnohých kačíc Star-53, potom je lepšie zorganizovať automatické vetracie, napájacie a zavlažovacie systémy. Teplotný režim je dôležitý aj pri chove mladých a dospelých kačíc. Ak sú kačky horúce, začnú ťažko dýchať a znižujú príjem potravy. Ak je zima, zablúdia spolu, veľa jedia, zatiaľ čo nedochádza k nárastu prírastku hmotnosti, pretože energia sa vynakladá na zahrievanie tela. Preto, ak sú kačice chované v zime, musíte sa starať o izoláciu domu.

Pravidlá kŕmenia

Kačice Star-53 majú intenzívny metabolizmus, potrebujú veľa živín. Hybridy nemôžu na zelenom krmive priberať na voľnom pasení. Ich strave by mali dominovať obilniny a potraviny s vysokou výživnou hodnotou.

Na pestovanie kačíc je potrebné pripraviť obilnú kašu z obilia rôznych obilnín a strukovín, pridať k nim ryby, mäso a kosť, múčku, otruby.

Hybridné kačice Star-53 sa môžu kŕmiť kŕmnymi zmesami špeciálne vyvinutými pre kačice. Je to výhodné, nepotrebujete zakaždým jedlo, stačí naliať časť suchých granúl a vtákom privádzať vodu. Do nápojov by sa mala vždy naliať voda, aby kačice mali prístup k nemu vždy, keď chcú. Brojlery sa musia kŕmiť častejšie ako bežné vtáky. Kačice - každé 4 hodiny, pestované vtáky - 3-4 krát denne.

Chov doma

Star-53 je hybridný kríž, takže káčatky nemôžu byť doma. Potomkovia sa samozrejme môžu dostať z hybridných kačíc, nebude to však také produktívne ako samotné hybridy. V 2. generácii sa začína rozpad vlastností, ktorý sa s každou generáciou zosilňuje. Ak si stále chcete kúpiť svoje vlastné kačice, musíte nechať 4-5 kačíc na 1 nápoj, aby sa vajíčka oplodnili.

V zásade sa kačice Star-53 kupujú na domáce šľachtenie a pri chove káčat z chovného vajíčka sa používa inkubátor. Odstránenie trvá 28 dní. Hlavnou podmienkou úspešného vyliahnutia kurčiat je dodržiavanie podmienok teploty a vlhkosti.

Na inkubáciu použite správny tvar, veľké vajíčka. Škrupina by mala byť neporušená, bez trhlín, poškodenia, nahromadenia. Pred umiestnením do inkubátora sa skladujú pri teplote 15 až 18 ° C a vlhkosti 70 až 80%. Môžete ušetriť nie viac ako 5-8 dní, vajcia by mali ležať s tupým koncom.

Po vyliahnutí sa kačice premiestnia do odchovu, v ktorom dorastú do jedného mesiaca. V liahni je nainštalovaná červená lampa, ktorá rozsvieti a zahreje kačice. Môžete ich kŕmiť počiatočným kŕmnym kŕmením.

kačica hviezda53

Hybridné káčatka Star-53 rýchlo rastú, ako vidíte, keď sa pozriete na tabuľku váh.

Podľa dnízávažia
1-7240
8-14660
15-211260
22-281900
29-352600
Z6-423100
43-493600
50-563900

Takéto zisky sa dosahujú na priemyselných farmách. Domáci kačice nebudú rásť tak intenzívne a priberať na váhe o niečo dlhšie. Kačky sú pripravené na zabitie vo veku 1,5 mesiaca.Veková hranica výkrmu brojlerov je však 2 mesiace. Potom začne pleseň, kačice budú jesť viac, ale rast sa zníži.

Z výkrmných zvierat môžu zostať iba kačice, ktoré v budúcnosti kladú vajcia.

Možné choroby

Hybridné kačice Star-53 sa vyznačujú dobrým zdravím, majú silnú imunitu, ktorá je typická pre hybridy. Podlieha pravidlám výživy a starostlivosti a neochorie. Ak je dom špinavý, studený, vlhký, tmavý, prievan, vták trpí nachladnutím a hlístami. Preplnený obsah, keď kačice žijú v tesnej blízkosti, zriedka chodia, vedie k šíreniu infekcií. Paratypoidná horúčka a pasteurelóza môžu mať za následok smrť vtáka.

V dôsledku nesprávneho nevyváženého kŕmenia sa u hybridov rozvíja hypovitaminóza, blokáda pažeráka alebo struma. U nosníc môže vypadnúť vajcovod - dôvodom je kladenie veľkých vajíčok.

Prevencia chorôb na farme s kačicami spočíva v udržiavaní čistoty, čistenia a dezinfekcie krmív a nápojov. Hydináreň by sa mala dezinfikovať - ​​najmenej dvakrát ročne.

Čo je lepšie Star-53 alebo mulardy

Hybridy sú v mnohých ohľadoch podobné. Rastú rýchlo, dorastajú do veľkých rozmerov, môžu sa chovať brojlery. Pokojné, tiché, je možné pestovať spolu s ostatnými vtákmi. Mäso obidvoch tukov nie je pre výživovú stravu tučné. Podobnosť spočíva v tom, že mulardov a Star-53 nemôžu byť chované doma, musíte si kúpiť vajíčka alebo káčatka. Vzhľadom na to, že hybridy majú podobné vlastnosti, zostáva voľba toho, koho si ponechať na záhrade, uprednostnená.

Ducks Star-53 sú sľubné hybridy, ktoré sa pestujú na priemyselných farmách, ale sú vhodné aj pre súkromné ​​farmy. Pestujú sa ako brojlery, za 2 mesiace môžete získať kvalitné mäsové výrobky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica