Prečo kačice jesť zle a nerastú, dôvody a čo robiť

Dôvodom, že káčatko vôbec nerastie, môže byť zlá výživa alebo nejaká choroba. Je potrebné analyzovať všetky faktory postupne, študovať každý zvlášť. Nezabudnite na vyváženú stravu vtáka od prvých dní života. Kačice určite potrebujú zeleninu, kašu, obilniny, vitamíny. A tiež pohodlie - špeciálna detská škôlka (kojenec), teplo a dostatočné osvetlenie.

Prečo kačice rastú zle

Stáva sa, že kurčatá domácej kačice jedia zle, nepriberajú na váhe. V tomto čísle existujú jasné podrobnosti. Zásady kŕmenia a výživy kačíc sa líšia od princípov kurčiat. Toto treba pamätať. Okrem toho by sa kurčatá nemali držať v chlade, v prievane, vo vlhkých priestoroch.

V prírode kačica živí svoje mláďa obilím, žaburinou, rybou - takmer všetko, čo nájde. Zelení sú nevyhnutnosťou, čo by sa malo zohľadniť pri chove domácej kačice. Ďalej zvážime pravdepodobné príčiny a riešenia.

Čo robiť, ak sa vyskytne problém?

Aby kačice dobre rástli, mali by im byť poskytnuté od prvých dní života, hneď ako sa vyliahnu, aby im poskytli prijateľné podmienky. Kurčatá by mali okamžite vyschnúť. Na tento účel sa do škatule alebo škatule, v ktorej sa budú chovať kačice, umiestni vyhrievacia podložka. Posteľ si usporiadajte tak, aby sa vtáky rýchlejšie prispôsobili a začali priberať na váhe.

V dome by mala byť aj pitná misa s prevarenou (nie surovou) vodou. Takto sa kačice naučia piť samy od seba. Nápoj môžete tiež nútiť pomocou pipety. Približne na pár dní kurčatá nepotrebujú zvýšenú výživu, odpočívajú a získavajú silu.

veľa káčat

Nemenej dôležitým bodom je, že káčatka by nemali byť podchladené, nemali by sa dostať do pijáka svojimi labkami. Dizajn preto musí takéto správanie kurčiat vylúčiť. Už v prvý deň môžete kačice začať kŕmiť obilnými, jemne nakrájanými kuracími vajcami. Okrem toho musíte kŕmiť kačice z dlane, aby ste dosiahli samovoľnosť dojčenia. Kurčatá tiež potrebujú zeleň. Kačici sa podáva lucerna, trstina, ďatelina, cibuľa, dokonca aj žihľava.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Jedinou podmienkou je, že jedlo by malo byť nasekané tak, aby sa kurčatá nedusili, nepoškodili pažerák. Vo veku 7 dní môžete kačky presunúť do kŕmnej zmesi.

Ak z nejakého dôvodu novorodenci, dospelé kurčatá prestali jesť, rastú zle, treba venovať pozornosť faktorom:

 • podmienky zadržania;
 • zloženie stravy;
 • pravdepodobné príznaky chorôb.

Po preštudovaní týchto dôvodov začnú problém riešiť.

Preventívne opatrenia

Aby kačice dorástli zdravo, silne a choro, malo by sa do stravy zahrnúť čo najviac zložiek. Napríklad:

 • kŕmne zmesi;
 • potravinový odpad;
 • ihly;
 • varené zemiaky;
 • mliečne výrobky;
 • kuracie vajcia;
 • žaburinka;
 • drvená škrupina;
 • štrk (piesok);
 • kúsok kriedy;
 • suchá žihľava.

Rmut nie je pripravený vopred na niekoľko dní. Zmesi sa rýchlo kazia, kyslé, preto sa zostavujú bezprostredne pred kŕmením. Počet jedál je šesťkrát alebo viac. Aby sa vylúčili pravdepodobné gastrointestinálne choroby, pripravuje sa slabý (svetloružový) roztok manganistanu draselného dvakrát za 7 dní. V teplom období sa týždňové káčatky vypúšťajú na trávu v uzavretom priestore. Krieda, drvené škrupiny, piesok (štrk) sú tiež dôležitými zložkami stravy. A kačice ich potrebujú na normálne trávenie.


Od 30 dní veku sa množstvo zeleniny v strave zvyšuje. Potom kačky priberú na váhe. Zároveň dali vaňu alebo vypustili kurčatá do vody. Je tiež dobré diverzifikovať stravu čerstvou žaburinkou, čo je obľúbená pochúťka kačíc. A potom začnú pripravovať rmut, pridávajú k nim kuchynský odpad, cukinu, zemiaky, dokonca aj suché (čerstvo zozbierané) zelené.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica