Mená najvyšších 4 vitamínových prípravkov pre káčatky a tie, ktoré dávajú doma

Bez vitamínov nemôžu metabolické procesy a biochemické reakcie v tele vtáka normálne pokračovať. Okrem uhľohydrátov, bielkovín a tukov hydina potrebuje vitamínové zlúčeniny. Zvážte účel a pôsobenie vitamínov pre kačice, ktoré majú prírodný a priemyselný pôvod, pre ktoré sa musia podávať mladým zvieratám chovaným doma.

Výhody vitamínov pre kačice

Na jar av lete je otázka poskytovania vitamínov hydine ľahšia. V zelenom jedle je dostatok vitamínov, ktoré jedia kačice a mularda, kurčatá, ktoré chodia na čerstvý vzduch, dostávajú kalciferol zo slnečného svetla. Ale na jeseň, v zime a skoro na jar neexistuje žiadna zeleň, preto by sa hydina pestovaná doma mala kŕmiť buď obohatenou zeleninou, ktorú je možné dlhodobo skladovať bez zmeny kvality, alebo pomocou špeciálnych premixov.

Avšak bez ohľadu na ročné obdobie je dôležitý príjem vitamínov v tele kačice v prvých dňoch ich života. Látky chránia vtáka pred infekčnými chorobami, normalizujú metabolické procesy, zabraňujú hypovitaminóze. Kačice, príjem vitamínov, lepšie vstrebávanie krmiva, lepšie držanie hospodárskych zvierat, zníženie úmrtnosti mladých zvierat.

Nedostatok týchto zložiek vedie k chorobnosti a smrti mladých zvierat. Rast kurčiat je pozastavený, sú depresívne, zle jedia, zhoršuje sa ich fyzický a duševný stav. Porušenia sa prejavujú aj vo vzhľade: káčatká sa pohybujú málo, ich perie je prehrabané, matné, začnú vypadávať, pazúry a zobák zmäknú. Ak je nedostatok látok veľký, kačice sa môžu začať klovať jeden na druhého. To je jasný znak nedostatku vitamínu.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Aby ste tomu zabránili, dajte ducklings zelenine, ktorá obsahuje prírodné vitamíny alebo premixy, ktorých zloženie je špeciálne vybrané a vyvinuté na kŕmenie hydiny.

Doplnky sa odporúčajú zavádzať do krmiva pre kačice akéhokoľvek plemena, oboch pohlaví, na jeseň-zima, ako aj v lete, ak v potrave chýbajú živiny.

Prírodný zdroj vitamínov

Mnoho zeleniny, ktoré sa môžu pestovať alebo kupovať na záhrade, obsahujú vitamínové zlúčeniny potrebné pre kačice. Okrem zeleniny ich môžete kŕmiť živočíšnymi výrobkami a doplnkami minerálnych látok.

Rybia múka

Krmivo pre ryby obsahuje bielkoviny, vitamíny B, A a D, vápnik a fosfor. Rybia múčka by mala predstavovať asi 7% objemu potravín.Z nej môžete variť výživné bujóny, pripraviť rôzne druhy kaše alebo jednoducho naliať do hotového krmiva.

mrkva

Obsahuje veľa karoténu, retinol sa z neho syntetizuje v tele kurčiat. Okrem karoténu sú mrkvy bohaté na vitamíny K a PP. Zelenina sa môže kŕmiť čerstvá, sušená av siláži. Podáva sa kačkám od 3 dní života, v mladom veku môže mrkva tvoriť 1/4 alebo 1/3 dennej stravy.

mrkva pre kačice

tekvica

Oranžová zelenina obsahuje karotén, rovnako ako vitamíny B, tokoferol. Obsahuje fosfor, horčík, vápnik, železo, zinok. Tekvica sa môže kŕmiť káčatkami už od útleho veku.

Cukrová trstina

Repa sa môže dávať káčatiam od 5 dní veku, ale nie čerstvá, ale varená a ako súčasť obilnej kaše. Malé kačice ju musia brúsiť na strúhadle. V potrave kačíc môže zaberať 1/5 celkového objemu krmiva. Repa obsahuje veľa sacharózy, vlákniny, minerálov a dusíkatých látok.

kvaka

Táto zelenina obsahuje retinol, tokoferol a kyselinu listovú a ďalšie zlúčeniny skupiny B, vitamíny PP, C a H, ako aj železo, sodík, horčík, draslík, vápnik. Vitamíny v ňom sa skladujú počas doby skladovania a po tepelnom spracovaní, takže rutabágy sa môžu pridávať do rmutu vo varenej forme. Objem ošípanej je približne 10% z celkovej stravy.

Rutabaga pre káčatky

zemiaky

Obsahuje veľa škrobu a uhľohydrátov, vitamíny B, retinol a tokoferol, kyselinu askorbovú. Prítomné sú minerálne prvky, najmä fosfor a draslík.

Varené hľuzy sa môžu pridať do krmiva pre 1,5-týždňové kačice, zemiaky by mali tvoriť 1/5 obilnej kaše.

kúsok kriedy

Už v 4. deň sa do kačacej stravy zavádza kriedový top dressing. Je zdrojom vápnika, ktorý telo mladých vtákov využíva na rast kostí. Mletá krieda sa primieša do vlhkej kaše alebo sa nechá v miske v jemne rozdrvenej forme, aby sa na ňu mohli vylúpiť.

Drvená škrupina

V škrupine je veľa vápnika, ale tiež sa pridáva do potravín, aby kačice mohli jedlo ľahšie stráviť. Vždy by mala byť voda vedľa rmutu, aby kurčatá jedlo umyli vodou, aby sa uľahčilo prehltnutie.

Drvená škrupina

Vitamínové doplnky

Do zeleniny pre kačice sa okrem zeleniny môžu pridávať aj hotové komplexné prísady špeciálne vyvinuté na tento účel.

Výrobcovia vyberajú zložky takým spôsobom, aby v plnej miere uspokojili potrebu vitamínov a minerálnych zložiek hydinou.

"Slnko"

Predzmes obsahuje retinol, kyselinu askorbovú, biotín, tokoferol, kalciferol. Je nasýtený látkami zo skupiny B, najdôležitejších makro a mikroelementov. Zložky v premixe Solnyshko sú obsiahnuté v koncentrovanej forme. Z tohto dôvodu je to ekonomické. Na 10 kačíc vo veku 1 týždňa stačí 4 g, u mužov stačí podať 18 g každý deň. Premix sa primieša do kaše.

vitamíny pre kačice

Klady a zápory
po kŕmení doplnkovou látkou rastú kurčatá rýchlejšie;
zvýšená odolnosť voči chorobám;
metabolizmus je normalizovaný, zomiera menej.
nemôžu byť použité pre iné druhy zvierat.

"ProKorm"

Táto predzmes je vyrobená z vysoko kvalitných zŕn, mliečnych bielkovín, rastlinných a živočíšnych tukov, enzýmov a aminokyselín. "ProKorm" obsahuje retinol, biotín, kalciferol, tokoferol, zlúčeniny skupiny B. Minerálne prvky: selén, železo, meď, kobalt, mangán. Doplnok je možné podať prvý deň života po konzumácii jedla: posypeme ľahkým listom papiera. Keď sú kačice staré 3 dni, premix sa pridá priamo do kŕmidiel.

ProFood pre káčatky

Klady a zápory
zrýchlený rast mladých zvierat;
skrátenie času rastu;
posilnenie imunity;
Kačice chované s použitím ProKorm prežijú takmer 100%.
vhodné iba pre kačice do 2 mesiacov.

"Zbohatnúť"

Táto predzmes sa pridáva do potravy mladých zvierat. Obsahuje veľa vitamínov a minerálnych zložiek, jeho zloženie nie je horšie ako predchádzajúce lieky. Podľa výrobcov v komplexe nie sú stimulanty rastu a hormóny. Prostriedok „bohatý“ je navrhnutý tak, že dokáže z tela kačíc odstrániť toxické látky: kovové soli, karcinogénne a rádioaktívne prvky.

Premix možno pridať ku kurčatám odo dňa narodenia. Odporúča sa primiešať ich do čerstvo pripravených potravín a ráno ich distribuovať kurčatám. Potraviny by mali byť pri izbovej teplote, nie horúce. Horúca voda poškodzuje tráviaci systém vtáka a ničí vitamíny.

Bohatšie na vitamíny

Klady a zápory
miera úmrtnosti kačíc klesá;
metabolické procesy v tele sú normalizované;
mladé zvieratá ochorejú menej, lepšie odolávajú infekciám;
lepšie asimiluje jedlo, vďaka čomu je chov kačíc ekonomický.
nemožno použiť spolu s priemyselnými kŕmnymi zmesami.

„Sibírska zlúčenina“

Koncentrovaná premix je pripravený na kŕmenie mladých kačíc ako prostriedku na zásobovanie ich tela minerálnymi prvkami a nevyhnutnými vitamínmi potrebnými pre normálny život. Koncentrát sa môže do krmiva pridávať každý deň, jeho podiel by však nemal prekročiť 1%.

Sibírsky dvor

Klady a zápory
v dôsledku použitia doplnkovej látky „sibírska zlúčenina“ v kačiciach sa vývoj reprodukčného systému normalizuje, čo v budúcnosti zabezpečí dobrú produkciu vajec;
Kačice chované na mäso rýchlo dosahujú požadované mäsové podmienky.
nevhodné na kŕmenie iných hospodárskych zvierat.

Vitamíny a minerálne prvky nemenej dôležité pre telo sa do nich musia dostať každý deň. Bez nich sa mladé zvieratá nemôžu správne vyvíjať, rastú pomaly a zostávajú slabé. Zdrojmi základných zložiek sú čerstvá zelenina, koreňová zelenina, bylinky a hotové premixy.

Tieto sú výhodné, pretože sa skladujú po dlhú dobu, nezhoršujú sa, nezaberajú veľa miesta počas skladovania a sú ekonomické. Možno ich kúpiť v každom obchode pre chovateľov hospodárskych zvierat, náklady na premixy sú mierne, náklady na nákup sa vždy oplatia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica