Veľkosť kačacích vajec a výhody a poškodenie tela je možné jesť av akej forme

Z domácich kačíc môžete získať nielen mäso, mäkké teplé chmýří, ale aj vajcia. Nie sú tak populárne ako kuracie. Zvážte, či ich môžete jesť, aké sú výhody a poškodenia kačacích vajec, ich použitie pri varení a kozmetike. Pre mnohých bude užitočné zistiť, ako a podľa akých kritérií si vybrať vajcia na spotrebu a ako ich správne skladovať a koľko doma.

Môžete jesť kačice?

Môžete jesť vajcia akejkoľvek hydiny vrátane kačacích vajec. Sú väčšie ako kuracie mäso, majú odlišnú chuť, zloženie a štruktúru, čo sa každému nepáči. Jesť čerstvé sa neodporúča, pretože môžu byť infikované baktériami - pôvodcami črevných chorôb. Po tepelnom spracovaní sa však stanú bezpečnými. Kačacie vajcia sa kvôli svojmu vyššiemu obsahu tuku ako kurčatá odporúčajú pre tých, ktorí chcú zvýšiť svoju váhu, pre športovcov a ľudí, ktorí vykonávajú fyzickú prácu.

Vajcia divokých kačíc sú tiež jedlé a zdravé, ale neodporúča sa jesť, môžu byť kontaminované baktériami.

Výhody a možné poškodenie produktu

Kačacie vajcia obsahujú bielkoviny a tuky, vitamíny a minerály. Produkt je užitočný pre orgány videnia, nervový systém, kostné tkanivo, vlasy a pokožku. Reguluje rovnováhu vody, metabolizmus.

Pre človeka

Obnovujú a zlepšujú kvalitu a zloženie krvných tekutín, vďaka obsahu kalórií prispievajú k obnoveniu fyzickej sily. Bol zaznamenaný ich pozitívny vplyv na reprodukčný systém mužov, ktorý bráni chorobám pohlavných orgánov a pomáha pri liečbe.

Pre ženu

Zloženie obsahuje kyselinu listovú, táto látka je potrebná počas tehotenstva pre normálny vývoj tela dieťaťa. Rýchlo a úplne sa vstrebávajú a majú omladzujúci účinok. Na dosiahnutie tohto účinku musíte výrobok používať najmenej dvakrát týždenne.

Pre dieťa

Pri konzumácii kačacích vajíčok vstupujú do tela dieťaťa vitamíny a tuky živočíšneho pôvodu, minerálne látky, bielkoviny. Zložky sú nevyhnutné pre rast tela a normálny vývoj. Vajcia sa môžu podávať deťom od 6 rokov, ale nie surovým, ale vareným alebo vyprážaným alebo ako súčasť jedla. Sú považované za ťažké pre deti v tomto veku stráviť. Okrem toho môžu byť alergické.

Funkcie použitia v medicíne

Odporúča sa jesť pre ľudí, ktorých hmotnosť je nižšia ako normálna alebo ktorí potrebujú obnovenie fyzickej sily, napríklad pre športovcov. Produkt je súčasťou stravy ľudí s ochorením krvi, nervového systému, metabolizmu. Je to užitočné pre tehotné ženy, ktoré majú problémy so zubami a kosťami.Vajcia dobre podporujú imunitný systém, zvyšujú náladu, regulujú kyslosť žalúdočnej šťavy a znižujú ju. Môžu znížiť pravdepodobnosť vzniku zhubných nádorov v orgánoch.

Použitie v kozmetike

Čerstvé kačacie vajcia sa používajú ako účinná zložka v domácich liekoch na zlepšenie stavu vlasov a pokožky. Bielu a žĺtku môžete brať ako prísadu. Pôsobia ako spevňujúci, výživný a zvlhčujúci prostriedok.

Príprava masky: vezmite biely a žĺtok, zmiešajte s hlineným práškom, naneste hmotu na tvár a nechajte uschnúť. Po 15 minútach umyte. teplá voda. Maska vysušuje pokožku a odstraňuje póry. Pre suchú a podráždenú pokožku, ktorá je náchylná na vyrážky, pripravte ďalší liek: rozšľahajte bielu so žĺtkom a zmiešajte s 1 polievkovou lyžičkou. l. zemiaková kaša. Nechajte na tvári štvrtinu hodiny, opláchnite vyhrievanou vodou.

Rozdelené a padajúce vlasy sú ošetrené domácim šampónom. Pripravte liek z kačacieho žĺtka a 1 polievková lyžica. olivový olej. Naneste na vlasy po dobu ¼ hodiny, opláchnite ich teplou vodou. Na stimuláciu rastu vlasov je užitočná masa kačacieho žĺtka a lyžica medu, 2 polievkové lyžice jogurtu a štipka kyseliny citrónovej. Beat hmotnosť a votrite do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť 20 minút a potom opláchnite. Aplikujte najmenej raz týždenne počas 2 mesiacov, aby ste si všimli požadovaný efekt.

Aplikácie na varenie

Musíte jesť kačacie vajcia varené a vyprážané a je potrebné ich ošetriť teplom najmenej 10 minút. po vriacej vode. Predtým, ako začnete variť, musíte škrupiny umyť, na nich môžu zostať mikróby. Jedlá sú vhodné iba z čerstvých vajec, zatuchnuté vajíčka sa môžu otráviť.

Kačacie vajcia sa konzumujú nielen varené a vyprážané, ale aj ako súčasť cesta, majonézy, šalátov a iných pokrmov. Ako prísada sú výhodné ako samostatné jedlo, pretože v tomto prípade charakteristická chuť a vôňa nie sú také výrazné. Môžete variť okroshku, mäso a zeleninu, dať do príloh a polievok, omáčok. Uhnite cesto, ktoré bude nadýchané a mäkké.

kontraindikácie

Kačacie vajcia nemôžete použiť na potravinové alergie, cukrovku, malé deti do 6 rokov. Tento produkt by sa mali vzdať aj tí, ktorí sú na diéte. Zdraví ľudia, ktorí nezasahujú ani do kontraindikácií, by sa nemali nechať unášať jedením kačacích vajec. Môžete jesť 2 kusy denne. V tomto množstve ich môžete jesť každý deň.

Výber a skladovanie produktu

Ako už bolo uvedené, môžete jesť iba čerstvé jedlo. Ako sa dá určiť čerstvosť: dajte do pohára vody. Ak vajíčko klesne na dno, je čerstvé, ak vznáša, malo by sa zlikvidovať. Škrupina by mala byť neporušená, bez trhlín, jednotnej farby svetla, bez škvŕn alebo ochabovania. Mierna kontaminácia je povolená, ale špinavé vajcia nie je možné kúpiť.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Uchovávajte v chladničke pri nízkej teplote. V domácich spotrebičoch sú špeciálne priestory na vajcia, v ktorých musia byť umiestnené. Ak chcete ušetriť umyté vajíčka, rýchlo ich umyte.

Ako uchovávať: oddelene od mäsa a výrobkov z neho. Čas použiteľnosti čerstvého produktu je týždeň, varený výrobok - do 3 dní. Nákup kačacích vajec v obchode je problematický. Môžete si ho však kúpiť na hydinových farmách, na kolektívnych farmárskych trhoch. S domácimi výrobkami by sa malo zaobchádzať opatrne, pretože súkromní chovatelia hydiny nemusia kontrolovať hydinu na prítomnosť chorôb.

Ak chcete poskytnúť svojej rodine kačice, môžete si nechať malý počet vtákov vo vašej oblasti. Zástupcovia moderných plemien ponáhľajú po celý rok, nie tak často ako kurčatá, ale to stačí na to, aby sa rodine poskytli čerstvé produkty. Ak máte vlastnú hydinu a pestujete ju v súlade s pravidlami a technológiami, môžete si byť istí, že nebudú prenášať infekcie.Okrem toho je možné chovať kačice na mäso s dvojakým prínosom bývania.

Kačacie vajcia, aj keď nie sú také potrebné ako kuracie vajcia, nie sú o nič menej užitočné. Majú odlišné zloženie, teda iný účel. Zvláštnosťou kačacích vajec je to, že sa nemôžu konzumovať čerstvé, iba po tepelnom ošetrení. Ale pre dobrú domácnosť by to nemal byť problém. Výhody a poškodenia výrobku sú určené tým, ako bol správne pripravený. Plne uvarené vajcia nie sú schopné poškodiť telo zdravého človeka. Ak používate pár kúskov každý deň, môžete si zachovať zdravie tela, obnoviť silu, zlepšiť prácu vnútorných orgánov a zlepšiť zloženie krvi.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica