TOP 6 jednoduchých receptov na výrobu vína z melónu doma

Mnohí sú skeptickí, pokiaľ ide o myšlienku výroby vína zo šťavnatého letného produktu. Robia silné argumenty a zabúdajú, že pridaním niektorých ingrediencií môžete pripraviť alkoholický nápoj z takmer akéhokoľvek ovocia a bobúľ. Víno vyrobené z čerstvého melónu obohatí obvyklú stravu, stane sa hlavným vrcholom slávnostného stola.

Vlastnosti prípravy produktu

Víno melónu si zachová mnohé z prospešných vlastností tohto obrovského bobule. Nápoj pripravený podľa receptu má mimoriadnu ružovkastú farbu. Získa jantárový teplý tón žiarovky.

Keďže vodný melón obsahuje veľa vody, v niektorých receptoch je odparovanie povinné. Vďaka tomu bude aróma a chuť intenzívnejšia a pridá sa k hotovému nápoju.

Pri výbere bobúľ na prípravu nápoja by ste mali byť veľmi opatrní. Vhodné sú iba kvalitné možnosti, v ktorých je veľa cukru. Tieto melóny sú zvyčajne neskorých odrôd, majú oranžovú škvrnu a suchý koreň. Vyberajú si potraviny s minimálnym obsahom cukru.

Môže sa tiež vyrábať z vodových melónov s priemernou príťažlivosťou, ale v tomto prípade sa pridá viac cukru, proces fermentácie bude oveľa dlhší.

piť s melónom

Ako vyrobiť víno melónu doma

Vyberte si jeden z vašich obľúbených receptov.

Jednoduchý recept

Na výrobu vína podľa najjednoduchšieho receptu nepotrebujete špeciálne zručnosti. Prijíma sa:

 • 10 kg šťavnatej červenej buničiny z melónu;
 • 4 kilogramy cukru;
 • 100 gramov kyseliny citrónovej;
 • 100 gramov hrozienok.

Pripravte veľkú smaltovanú fermentačnú nádobu. Všetky prísady sa ukladajú, miešajú a nechajú na teplom mieste. Po troch dňoch, keď sa objaví buničina, musíte nainštalovať uzáver a ponechať pri izbovej teplote 3 týždne. Ak potrebujete urýchliť proces kvasenia, pridajte tri kvapky amoniaku, ale môže dať jemnú špecifickú chuť.

Potom sa mladé víno dekantuje a ponecháva minimálny obsah muštu. Je plnená do fliaš a je umiestnená na tmavom mieste.

výroba vína

Z odparenej šťavy

Odparená šťava robí víno bohatším na chuť, jasným a mimoriadnym spôsobom. Na jeho prípravu potrebujete pravidelný zoznam prísad, ale samotná technológia varenia sa mení.

Meloun sa premení na šťavu, zohreje sa na nízku teplotu, ale súčasne sa uistite, že tekutina nezačne vrieť. Tretina objemu by mala ísť preč.Potom sa koncentrovaná šťava ochladí, pridajú sa vínne droždie alebo hrozienka, rozdrví sa kaša a mesiac fermentácie sa čaká. Pre zvýšenie chuti a lepšiu konzerváciu si môžete vziať citrónovú šťavu a okamžite ju pridať do kompozície.

červený nápoj

S dubovými hranolkami

Tanín je látka nachádzajúca sa v dreve, práve táto látka dodáva vínu špecifickú chuť, ktorá je obsiahnutá v dubových sudoch. Ale keďže je dosť ťažké takéto nájsť, môžete si vziať špeciálne dubové lupienky, ktoré pripomínajú prirodzenú arómu. Môžete si ich kúpiť v obchodoch pre vinárov alebo si vytvoriť svoj vlastný.

Ak zvolíte druhú metódu, musíte najskôr získať drevo. Lepšie vyhovuje francúzsky dub, ktorý sa vždy nenachádza v zemepisných šírkach Ruska. Ale môžete si vziať aj iné. Surové drevo sa nepoužíva, musí sa pražiť na panvici, kým nie je zlatohnedé.

Dubové lupienky sa umiestňujú do štádia dlhého zrenia vína. V tomto prípade je možné recept použiť jeden z vyššie uvedených, pretože to bude fungovať skvele s oboma.

kúsky dreva

Kyselina bola pridaná

Kyselina citrónová pôsobí ako konzervačný prostriedok, ktorý zabraňuje kazeniu vína. Okrem toho zlepšuje chuť a arómu. Budete musieť vziať:

 • 11 kilogramov buničiny z melónu;
 • 15 gramov vínnych kvasníc;
 • 600 gramov cukru;
 • 10 gramov kyseliny trieslovej.

Všetky prísady sa musia zmiešať. Dali vodnú pečať a usporiadali veľký kontajner v teplej miestnosti. Fermentácia trvá až mesiac. Keď sa zastaví, musíte naliať víno. Filtrácia sa vykonáva pohodlným spôsobom, víno sa naleje do plechoviek. Ale ešte to nemôžete použiť. Mal by kvasiť až 3-4 mesiace v samostatných nádobách. Až potom sa melón melie v kombinácii s kyslým nádychom v plnej sile.

variť melón

Silné víno z melónu

Silné víno z melónu chutí ako drahý likér. Veľká sila sa dosiahne pridaním maximálneho množstva cukru. V tomto prípade sa najprv získa obyčajné dezertné víno a až potom sa po fermentácii pridá viac cukru. Tento recept budete potrebovať:

 • 10 kilogramov buničiny z melónu;
 • 12 kilogramov cukru (polovica na fermentáciu a pred infúziou).

Silné víno z melónu sa vyrába podľa štandardného algoritmu. V druhej fáze sa však nepridáva žiadny cukor. Musí byť vo forme sirupu. Ak to chcete urobiť, musíte ju zriediť v pomere dve ku jednej a pridať ju k celkovej hmotnosti.

Ak táto metóda neposkytuje nápoju dostatočnú silu, budete sa musieť uchýliť k extrémnym opatreniam. Nápoju môžete pridať silu pridaním iného alkoholu, napríklad obyčajnej kvalitnej vodky. Môžete si vziať aj alkohol z lekárne, ale v primeranom množstve.

 víno z melónu

S citrónom a hroznom

Takéto melónové víno vás ohromí neprekonateľnou arómou a chuťou, nebudú sa hanbiť pri ošetrovaní hostí počas slávnostného stola. Citrón a hrozno vyrazia do sladkosti melónu, jemne zakryjú tieto tóny a pridajú kyslosť a citrusové tóny. Budete musieť vziať:

 • 10 kg buničiny z melónu;
 • 2 veľké citróny;
 • 3 kg malého hrozna, ale šťavnaté, sladké;
 • 4 kilogramy cukru;
 • 100 gramov kyseliny citrónovej;
 • 100 gramov hrozienok.

Pripravte smaltovanú fermentačnú nádobu. Všetky prísady sa ukladajú, miešajú a nechajú na teplom mieste. Po niekoľkých dňoch sa zakalený sediment dekantuje a fermentuje sa 3 týždne. Potom konajú podľa klasického scenára.

plátky citróna

Koľko sa môže a ako by sa malo uchovávať?

Skladujte v tmavej miestnosti po dobu až 1,5 roka. Môže sa konzumovať po dosiahnutí zrelosti.

Ako as čím ochutnať domáce víno z melónu

Najlepšie kombinácie nápojov s:

 • vápno a citrón;
 • vetvičky čerstvej mäty a meduňky;
 • smotanové syry;
 • zmrzlina a čokoláda;
 • čerstvé exotické ovocie.

Ľahké dezertné víno sa chladí na 6 až 10 stupňov. Slúži tiež ako aperitív.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica