8 jednoduchých receptov na výrobu vína z vtáčích čerešní doma

Vtáčia čerešňa, ktorá začiatkom leta omráči hojným rozkvetom, poteší cenným ovocím bohatým na polysacharidy, pektín, stopové prvky a fytoncidy. Ovocný nápoj znižuje zápal a horúčku a zmierňuje trávenie. Vyrábajú doma ľahké aj silné víno z vtáčích čerešní, jednoduchý recept neposkytuje veľké množstvo prísad, ale odhaľuje chuť ovocia.

Technológia varenia

Čerešňa nie je tak šťavnatá ako ríbezle alebo angrešt, ale víno z nej nie je horšie ako z týchto bobúľ. Aby však nápoj nesklamal príliš koláčovú chuť, je potrebné dodržiavať receptúru, dodržiavať určité pravidlá. Na výrobu vína by ste nemali zbierať zelené ovocie, mali by ste používať iba úplne zrelé, ale nie umyté bobule. Na povrchu vtáčej čerešne sú mikroorganizmy, ktoré spôsobujú kvasenie.

Jedlá na pitie sa musia vypiť vriacou vodou, neodporúča sa používať nádoby z mlieka. Keď sa mikróby dostanú, ovocie je plesnivé a kyslé. Bobule sa nalievajú sladkým, ale nie horúcim sirupom, udržiavajú sa v teple a miešajú sa niekoľkokrát denne, až kým mladina nekvašuje.

Potom sa tekutina odošle do sklenenej nádoby, ktorá sa zakryje rukavicou s dierou, a nechá sa v miestnosti s teplotou 18 - 25 ° C.

vtáčie čerešňové víno

Ako vyrábať víno doma

Nápoj si môžete pripraviť sami z čerstvého a suchého ovocia z kríkov.

Z červených bobúľ

Vďaka prítomnosti adstringencie a adstringentných vlastností má víno z vtáčích čerešní zvláštnu chuť. Na prípravu silného nápoja z červených bobúľ zvyčajne berú:

 • 5 litrov vody;
 • 70 - 80 g hrozienok;
 • 5 kg ovocia;
 • 9 pohárov cukru.

Najprv musíte umyť sódou a vypláchnuť fľašu vriacou vodou, prikryť gázou, aby sa do nej nedostali baktérie. Bobule sa musia jemne osušiť uterákom, bez toho, aby sa ich usadil, a naleje sa do misy, každé ovocie rozdrví lyžičkou.

červená tekutina

Na prípravu sirupu:

 1. Cukor sa naleje do smaltovanej nádrže s vodou.
 2. Kvapalina sa varí 5 minút, pena sa odstráni.
 3. Po vybratí zo sporáka vychladnite na 20 ° C.

Do osobitnej nádoby nalejte vtáčie třešne s ochladeným zložením, dajte hrozienka. Hrdlo misky je pokryté gázou, zložené vo vrstvách. Obrobok skladujte najmenej tri dni na teplom mieste chránenom pred svetlom. Keď sa z nádoby objaví kyslá vôňa, syčiace bubliny a pena, nápoj sa naleje do fľaše, na krk sa položí rukavica alebo sa do vnútra vloží trubica.

Keď sa tekutina rozjasní, vytvorí sa zrazenina, ktorá zvyčajne trvá najmenej tri týždne a teplota v miestnosti je asi 22 stupňov, nápoj sa naleje do inej fľaše zmiešanej s cukrom a uchováva sa až šesť mesiacov pri teplote 10 - 11 ° C.

sklenený tovar

Zo sušených bobúľ

Voňavý obohatený nápoj sa vyrába nielen z čerstvého ovocia, ale aj z vtáčej čerešne, ktorá sa predáva v sušenej forme v ktoromkoľvek ročnom období.

Z 10 litrov vody a 4 kg cukru musíte variť sirup, naliať doň kilogram ovocia. Keď sa tekutina s bobuľami ochladí, zmiešajú sa s kváskami a nechajú kvasiť. Keď sa v mladine objaví sediment, nápoj sa naleje do fľaše, ktorá sa uchováva v teplej miestnosti, zatvorená pred svetlom. Fľaše sú plnené skutočným vínom a umiestnené do chladničky.

Vodka možnosť

Pri príprave nápoja z vtáčieho višňa jeho sila nepresahuje 11%. Na zvýšenie tohto ukazovateľa sa vodka naleje do fermentovanej a napnutej mladiny. Pri použití 5 kg bobúľ a rovnakého množstva vody sa vyžaduje 500 - 600 ml alkoholického nápoja.

misa bobúľ

S jablkom

Ovocie odstraňuje svíravosť čerešne vtáčej, pridáva do vína príjemné tóny. Je obzvlášť chutné, keď sa 10 kilogramov sladkých a kyslých jabĺk odoberie na 1 kg bobúľ:

 1. Plody sa nakrájajú na kúsky a vtiera sa čerstvá čierna alebo červená čerešňa.
 2. Sirup sa varí z 10 litrov vody a 2 kg cukru.
 3. Ochladená tekutina sa naplní zmesou ovocia a bobúľ.

Aby víno dobre kvasilo, je nainštalovaná tenká hadica alebo na hrdlo nádoby je umiestnená rukavica s otvormi. Vyčírená mladina sa filtruje a plní do fliaš.

hotový alkohol

S alkoholom

Opevnené aromatické víno z vtáčej čerešne má nielen príjemnú chuť, ale aj liečivé vlastnosti, chráni pred podchladením počas podchladenia. Na prípravu alkoholického nápoja použite:

 • 2,5 lyžice. Sahara;
 • 0,8 kg bobúľ;
 • 1000 ml etylalkoholu.

Vtáčik je jemne rozdrvený, v teple. O niekoľko dní neskôr, keď sa na povrchu sladiny objavia bubliny, sa bobule zmiešajú s cukrom, nechajú sa pôsobiť ďalší týždeň, pridá sa alkohol a potom sa tekutina filtruje.

aromatické víno

So slivkami

Zlepšujú chuť vína, urýchľujú proces kvasenia, dodávajú zaujímavým tónom vtáčiu čerešňu so sladkými a kyslými plodmi čerstvých sliviek. Plody sa umyjú, dierkujú, nasekajú a kombinujú s bobuľami, ktoré sa rozdrvia lyžičkou. Jedlá s vitamínovou hmotou sa zmiešajú so sirupom a niekoľko dní sa nechajú zohriať. Ak chcete vyrobiť víno z 1 kg čerešne, vezmite:

 • 1 liter vody;
 • 10 kilogramov ovocia;
 • 2 kg cukru.

Fermentovaná mladina sa filtruje tak, aby nevznikal sediment. Na ďalšiu infúziu sa víno naleje do novej nádoby a uchováva sa na chladnom mieste.

slivková príchuť

S rybízom

Keďže baktérie žijú na povrchu bobúľ čerešní, ktoré pôsobia ako kvasinky, dochádza k fermentácii pri pridávaní rôznych druhov ovocia. Zozbieraním 10 kg ríbezlí a 1 kg divých alebo kultivovaných vtáčích višní môžete vyrobiť víno s veľmi príjemnou vôňou a neobvyklou chuťou.

Ovocie sa miesia, kombinujú spolu. Ochladený sirup varený z 7,5 pohára vody a 3 až 4 kg cukru sa naleje do nádoby s vitamínovou hmotou, ktorá sa ponechá na teplom mieste na kvasenie, pokrytá gázou. Po troch dňoch sa hmota prefiltruje a naleje do novej nádoby.

Z listov čerešní

Užitočné vlastnosti majú nielen ovocie, ale aj iné časti kríka alebo malého stromu. Víno sa vyrába z čerstvých voňavých listov, ale keďže na nich nie sú divoké droždie, pridáva sa amoniak na urýchlenie fermentácie.

fľaša a pohár

Zelení sa umiestnia do vriacej vody, zakryjú sa a trvajú tri dni. Štvrtý deň sa tekutina naleje do sklenenej nádoby kombinovanej s cukrom, hrozienkami, pridá sa lyžica amoniaku, vloží sa trubica alebo vodná uzáver. Po štyroch dňoch sa sladina opäť sladí a po piatich dňoch sa naleje zvyšok cukru.

Víno sa vylúhuje 1,5 mesiaca po filtrácii - ďalšie 3.

Na prípravu nápoja zo 400 g listov budete potrebovať:

 • 7 litrov vody;
 • 100 gramov hrozienok;
 • 4 kg cukru.

Víno vyrobené zo zelenej hmoty vtáčích višní zlepšuje trávenie potravy, urýchľuje regeneráciu z prechladnutia. Na zvýšenie chuti do jedla ho pijú v malých dávkach.

vtáčie čerešňové listy

Pravidlá ukladania

Aby víno, vyrobené nezávisle od bobúľ, nestarlo rýchlo, nestrácalo svoju silu a príjemnú chuť, pri výbere, kam vložiť fľaše, musíte vziať do úvahy základné požiadavky:

 1. Nápoj je potrebné skladovať na mieste mimo dosahu slnečného žiarenia.
 2. Pred podávaním sa odporúča uchovávať víno vyrobené z červeného alebo čierneho vtáka čerešne pri teplote 12 - 15 stupňov tepla. Kolísanie teploty je povolené do 2,5 ° C.
 3. Vlhkosť v suteréne, pivnica, na uzavretom balkóne by mala byť najmenej 60, maximálne 80%.
 4. Fľaše s alkoholickým nápojom, korkový, sa odporúča ukladať vodorovne.

V plastových jedlách stráca víno arómu a chuť.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica