5 jednoduchých receptov na výrobu čučoriedkového vína doma

Doma sa čučoriedkové víno vyrába podľa jednoduchého receptu. Chutí rovnako dobre ako hrozno. Farba vďaka flavonoidom intenzívna, bohatá. Skúsení vinári poskytujú presvedčivé argumenty podporujúce prospešné vlastnosti domáceho nápoja.

Funkcie výroby čučoriedkového vína

Čučoriedky rastú všade v Rusku. Pre domáce víno je vhodnejšia bobule rastúca vo vlhkých zmiešaných lesoch. Má viac šťavy, cukrov. Na suchých miestach sú čučoriedky malé, nie šťavnaté. Nemajú v zhone zbierať. Čučoriedky by mali dozrieť.

Technológia výroby čučoriedkového vína má svoje osobitosti. Sú spôsobené zložením. Fruktóza v buničine, šťava nestačí na kvasenie. Okrem toho existujú látky, ktoré tomu bránia. Problém je odstránený pridaním cukru alebo medu do mladiny.

Existuje veľa húb spór na koži bobule vybral z lesa. Zhoršujú chuť domáceho nápoja, takže sa čučoriedky umývajú. Vymyté divé droždie sa nahrádza domácim kyslom ovocím komerčne dostupným vínnym droždím.

Ako doma vyrobiť čučoriedkové víno

Ak máte čučoriedky, stačí si pripraviť domáce víno. Americkí vedci študovali chemické zloženie tohto nápoja. Zistilo sa, že obsahuje antioxidanty. Je známe, že pomáhajú s onkológiou, slúžia ako prevencia, spomaľujú starnutie.

čučoriedkové víno

Klasický recept

Podľa tohto receptu sa čučoriedkové víno vyrába bez droždia. Nahrádzajú sa domácim kyslom. Príprava trvá 3 až 4 dni. Vezmite:

 • šťava vylisovaná z čerstvých, čisto umytých triedených bobúľ;
 • cukor (300 g);
 • hrozienka (nie umyté).

Prísady sa umiestnia do čistej neoxidačnej nádoby. Krk je zviazaný gázou. Sú umiestnené na teplom a tmavom mieste. Kyslá kaša sa každý deň mieša. Vezmite drevenú lyžicu. Príznaky hotovej štartovacej kultúry:

 • fermentácie;
 • špecifická kyslá vôňa.

bobule v panvici

Po objavení sa týchto príznakov prechádzajú do druhej fázy výroby čučoriedkového vína - do fázy kvasenia:

 • kyslá kaša sa filtruje cez tenkú vrstvu zloženú v 2 až 3 vrstvách, naleje do fermentačnej nádrže (fľaša, nádoba);
 • pridá sa voda, jej teplota je 22 - 25 ° C;
 • pridať cukor (300 g);
 • položte si rukavicu alebo utesnite vodu.

Piaty deň sa z nádoby naleje trochu tekutiny (500 ml). Zostávajúci cukor (300 g) sa v ňom rozpustí a vyleje sa späť do fermentačnej nádrže. Fermentácia trvá 1 - 2 mesiace. Keď to ide, rukavica stojí, keď končí, padá.

destilácia

Je dôležité, aby ste tento okamih nevynechali a včas vypili víno z kalov.

Vyjadrite ju do čistej nádoby pomocou tenkej skúmavky.Naplňte nádobu (fľašu, nádobu) na vrchol tak, aby v nej nebol kyslík. Pri určovaní objemu surovín môžete použiť údaje z tabuľky.

Surovinyčiastka
jarabiny4 kg
cukor1 kg
voda2 l
Hrozienka100 g

voda sa nalieva

Možnosť s medom

Domáce nápoje vyrobené z medu majú osobitnú chuť. Obzvlášť dobré víno sa získava, ak je vápno, čerstvé. Na 4 kg surového medu potrebujete 0,4 kg, cukor - 1,5 kg, vodu - 2 litre, kyselinu citrónovú - 5 g.

Recept s medom sa líši od klasického v jednom okamihu. Rozdiel je v tom, že do sladiny sa pridá sirup. Varte ho nasledujúcim spôsobom:

 • miešať cukor, med, teplo;
 • Miešajte neustále;
 • keď sa zmes zahreje, pridajte kyselinu citrónovú;
 • po 10 minútach sa var z horáka odstráni;
 • cool.

Teplota sirupu s obsahom medu a cukru, ktorý sa nalieva do mladiny, je teplota miestnosti 22 až 25 ° C. Víno sa pripravuje podľa algoritmu opísaného v predchádzajúcom recepte.

plátky citróna

Na vodke

Ak máte sušené čučoriedky, môžete si vyrobiť likér. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať vodku, cukor, vodu. Nalejte surovú vodku. Môže byť nahradený mesačným svitom. Nádobu vložte na temné miesto na 2 týždne. Potom vypustite vodku (mesačný svit) a bobule nechajte v nádobe. Nalejte ich sirupom vyrobeným z vody a cukru.

Po týždni pretlakujte sirup, zmiešajte s vodkou napustenou čučoriedkami (mesačný svit). Zlikvidujte bobule. Výsledný nápoj prefiltrujte a nalejte do fliaš. Odstráňte na tmavé miesto.

Po 5 mesiacoch môžete piť čučoriedky s vodkou.

Surovinyčiastka
Sušené bobule500 g
Vodka (mesačný svit)750 g
voda150 ml
cukor1 polievková lyžica.

fľaše s tekutinou

S rozinkami

Vinné kvasnice sú komerčne dostupné. Pridávajú sa do mladiny na zlepšenie fermentácie. Namiesto toho sa do čučoriedkového vína pridávajú nemleté ​​hrozienka. Nie sú lesklé, prešli chemickým ošetrením, ale matne matné, hnedé.

Na 1 diel granulovaného cukru zoberte ⅒ časti hrozienok, 4 diely čučoriedok a 2 diely vody. Bobule rozdrvte a preneste do fermentačnej nádoby. Pour:

 • hrozienka;
 • tretina granulovaného cukru.

Krk uviazajte gázou. Nádobu umiestnite na tmavé a teplé miesto. Ľubovník sa mieša každý deň. Vezmite drevené miešadlo. V štvrtý až piaty deň sa zmes prefiltruje a naleje sa do čistej nádoby. Koláč nalejte vodou po dobu 20 minút, sceďte. Nalejte výslednú tekutinu do mladiny.

veľké fľaše

Nalejte zvyšný cukor do fermentačnej nádrže. Nasaďte si rukavice alebo špeciálny nylonový uzáver s hrdlom na hrdlo. V teplej a tmavej miestnosti proces fermentácie trvá 25 - 50 dní. Potom sa víno zostatok zleje a ochutná. Ak chcú sladší nápoj, pridajte cukor, dajte pádlo. Po 7 až 10 dňoch prefiltrujte. Víno z čučoriedky sa naleje do fliaš.

Víno z čučoriedok

Potrebujete červené hrozno - 2 diely, čerstvé čučoriedky - 1 diel, cukor - ⅒ diel. Hrozno nie je umyté, čučoriedky sú triedené, umyté. Šťava sa vytlačí z bobúľ, premieša sa, zavedie sa cukor, naleje sa do fermentačnej nádrže, nainštaluje sa uzávierka.

Po ukončení kvasenia sa víno naleje do inej nádoby a prefiltruje sa. Keď sa usadí, dekantujte cez skúmavku do fliaš. Sediment zostáva na dne. Tento recept je vynikajúcim vínom. Má jedinečný buket, jedinečnú vôňu.

alkoholický nápoj

Pre informáciu:

 • 1 diel - 2500 g;
 • 2 diely - 5 000 g;
 • ⅒ časť - 250 g.

Ak je surovina menšia (viac), množstvo každej zložky sa dá ľahko vypočítať.

Skladovanie nápojov

Domáce víno sa uchováva vo fľašiach. V uzavretej nádobe neoxiduje, stojí to až 3 roky. Prípustný teplotný rozsah pre skladovacie miesto je 5 - 16 ° C. Chuť čučoriedkového vína nie je okamžite odhalená. Gurmáni radšej pijú víno od 2 do 3 rokov. Mladé nápoje chutia priemerne.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica