6 jednoduchých receptov na výrobu morušového vína doma

Originálne morušové víno diverzifikuje domácu pivnicu a príjemne prekvapí hostí jemnou rafinovanou chuťou, nápoj nie je zložitý doma, existuje veľa jednoduchých receptov na prípravu nápoja z bobúľ moruše. Správne vybrané prísady, čistá pramenitá voda a dobrá nálada sú kľúčom k úspechu v domácej výrobe vína.

Zloženie a vlastnosti morušového vína

Charakteristickým znakom domáceho vína vyrobeného z bobúľ moruše je jemná, rafinovaná chuť nápoja. Mnohí vinári sa domnievajú, že chuť morušového nápoja je jednoduchá a má skromnú vôňu arómy, takže do produktu pridávajú rôzne zložky: mäta, škorica, maliny alebo klinčeky.

Moruše majú z hľadiska vhodnosti pri výrobe vína niekoľko výhod:

  • Bobule sú celkom sladké, s vysokým obsahom cukru, zatiaľ čo majú výraznú kyslosť.
  • Vhodný na prirodzené kvasenie.
  • Obsahujú komplex vitamínov a minerálov.
  • Pečlivosť dáva vínu vynikajúcu chuť.

Farba hotového vína ocenia vinári pre jeho bohatý rubínovo červený odtieň. Alkoholický morušový alkoholický nápoj sa kombinuje s mäsovými jedlami a pečivom.

moruše

Pravidlá výberu prísad

Prvým krokom pri výrobe domáceho vína je výber a príprava surovín. Základné pravidlá:

  • Zrelé moruše sa získavajú z vína, nezrelé ovocie neprispieva k aktívnemu kvaseniu.
  • Odstráňte zhnité bobule a plesnivé ovocie.
  • Používajte čistú, najlepšie pramenitú vodu.
  • Jedlá na rmut musia byť sterilizované; rmut a sladina sa skladujú v sklenených nádobách.

Na výrobu vína s bohatou rubínovo-červenou farbou sa používajú zrelé šťavnaté moruše, zelené a tvrdé. Po výbere zložiek môžete priamo prejsť na prípravu nápoja, dodržať recepty a proporcie zložiek.

misky na rmut

Dôležité! Nie je potrebné umyť morušové bobule a hrozienka na kyslom povrchu, čím sa zachová prirodzené bakteriálne pozadie potrebné na fermentáciu.

Na výrobu domáceho vína sa odporúča používať sklenené nádoby s objemom 10 litrov.

Ako doma vyrobiť morušové víno?

Každý vinár, ktorý vyrába víno doma, sa starostlivo pripravuje na proces nastavenia buničiny na fermentáciu: vínny materiál sa vytriedi, misky sa sterilizujú. Venujú pozornosť miestu, kde sa víno umiestňuje počas fermentačného obdobia.Vyvarujte sa priameho slnečného žiarenia na fľašiach, nainštalujte tesné tesnenie vodou a zabezpečte optimálnu konštantnú teplotu okolia.

cukor a škorica

Jednoduchý recept pre začiatočníkov

Výroba vína z morušových stromov nie je náročná. Môžete si vziať akýkoľvek recept na výrobu domáceho vína z bobúľ ako základu. Aby fermentačný proces prebiehal aktívne, vopred sa pripraví kvásk z hrozienok, môžete použiť „živé“ kvasinky, ktoré sa musia rozpustiť vo vode s malým množstvom citrónovej alebo pomarančovej šťavy.

Na 2 kilogramy zrelých morušiek sa používa asi 1,5 kilogramu bieleho trstinového cukru a 5 litrov vody.

Ruky moruše sa ručne rozdrvia, potom sa pri izbovej teplote pridá cukor a trochu vody, dôkladne sa premiešajú a prenesú sa do sterilizovanej fľaše. Teplota vyliatej štartovacej kultúry hrozienka by mala byť rovnaká ako v nádobe s dužinou. Po naplnení fľaše je hermetické uzavretie vodnej plomby, proces fermentácie by mal začať do 3 až 5 dní. 10 až 14 dní po začiatku fermentácie sa buničina filtruje cez tenkú kôšu, výsledná sladina sa naleje do nádoby s menším objemom a nechá sa fermentovať. Hneď ako sa na dne fľaše objaví sediment, víno sa vyčistí pomocou skúmavky a nechá sa stáť ďalší mesiac alebo dva.

piť v pohári

Môže byť potrebné vykonať ďalšiu filtráciu, vinár sa rozhodne pre seba a vyhodnotí stav vína okom. V záverečnej fáze by mal byť nápoj sfarbený, nemal by existovať zákal alebo sediment.

Klasická verzia

Tradičný recept domáceho morušového vína nevyžaduje ďalšie prísady. Víno sa pripravuje na základe kultúry bobúľ, cukru, vody a kvasníc.

Ak sa chuť výsledného nápoja zdala príliš jednoduchá, skúste diverzifikovať sortiment príchutí mätou, škoricami, klinčekmi alebo inými korenenými bylinkami. Brusnice sú osvedčeným spoločníkom moruše v domácom víne.

Na výrobu suchého vína sa zvyšuje množstvo kvasinkovej kultúry, takýto nápoj by sa mal pripraviť bez pridania cukru.

plechovka na víno

S mätou a škoricou

Do tutinového vína sa odporúča pridať škoricu v počiatočnej fáze tvorby kaše. Je lepšie používať korenené korenie vo forme tyčiniek. Voňavým spoločníkom pre škoricu je mäta, ktorú možno tiež pridať k dužine vo forme sekaných listov a kvetov.

Množstvo pridaných prísad závisí od chuti vinára. Škorica a mäta dodávajú vínu jasnú chuť, varené víno je možné variť z hotového nápoja pridaním medu a pomaranča. Tento prostriedok je osvedčeným liekom na prechladnutie a vírusové ochorenia.

tekutina na víno

S malinami

Recept na výrobu najchutnejšieho morušového vína. Moruše a malina majú podobný vzhľad, líšia sa iba farbou. Bobule sa vo víne dokonale dopĺňajú, nápoj má sviežu, jemnú chuť, farba produktu sa stáva červenejšou.

Maliny vo vzťahu k morušám sa používajú v pomere 1: 1. Hrozienkový kvásk sa musí pridať do sladiny-malinovej mladiny, inak víno nesmie kvasiť. Množstvo cukru sa môže znížiť, aby sa predišlo nadmernej sladkosti v chuti hotového domáceho vína.

alkoholický nápoj

S prídavkom bieleho vína

Domáce vinárske zmesi získali popularitu medzi vinármi počas sovietskych rokov. Biele víno sa musí obohatiť a po prvom vyčistení mladiny (odstránenie prvého sedimentu) sa pridá ďalšia zložka. Pridajte do 5-litrovej fľaše 250 ml obohateného bieleho vína.

Morušové víno s prídavkom bieleho vína má jemnú chuť a originálnu arómu.

Obohatené víno

Bobuľové vína sa považujú za dezertné vína, percento alkoholu v nich je minimálne. Na dosiahnutie otepľovacieho účinku nápoja je víno fixované alkoholom alebo vodkou.

„Fixačný“ prvok sa zavedie po destilácii mladiny.Intenzitu výsledného nápoja môžete určiť pomocou glukomeru bezprostredne pred plnením do fliaš.

pretečenie hadicou

Pravidlá ukladania

Neodporúča sa skladovať bobuľové vína dlhšie ako dva roky. Optimálnym miestom na skladovanie domácich fliaš je pivnica alebo špajza. Zároveň by na hotový výrobok nemalo dopadnúť priame slnečné svetlo.

Pred uložením vín nezabudnite skontrolovať tesnosť viečok. Teplota v miestnosti na skladovanie fliaš by nemala prekročiť +18 FROM.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica