TOP 7 jednoduchých receptov na výrobu vína z džemu doma

Mnoho ľudí pripravuje domáce alkoholické nápoje z bobúľ a ovocia, ale víno vyrobené z džemu je omnoho menej bežné, aj keď sa ukázalo, že je celkom príjemné, čo závisí od použitého materiálu. Aróma sa prenáša aj zo surovín, preto sa odporúča vyrábať víno z jedného typu džemu a nemiešať rôzne druhy, ktoré sa navzájom rušia.

Jemnosti výroby vína z džemu

Doma sa vínny nápoj zvyčajne vyrába z kyslej, starej alebo pokrytej vrstvou džemu zo zmrazeného cukru. Môžete samozrejme použiť čerstvú pochúťku pripravenú v bežnom alebo minulom roku, nie je to však potrebné. Taký dezert je ideálny na pitie čaju, ako náplň do koláčov, koláčov a pečiva.

Výroba vína je celkom jednoduchá. Pred vložením mladiny sa surovina dôkladne premieša s vodou. Cukor sa nepridáva, pretože je už dosť, ale na fermentáciu sa navyše používajú hrozienka, ryža, kvasnice.

Požiadavky na hlavnú zložku

Víno je možné vyrobiť z džemu, marmelády. Môžu obsahovať akékoľvek ovocie. Jedinou požiadavkou na zdrojový materiál je, že nesmie byť plesnivý.

Ak je kyslý produkt kyslý, je to v poriadku, pretože podľa technológie vinársky nápoj prechádza fázou kvasenia. Ak sa však na povrchu ošetrenia ovocím objaví pleseň, je lepšie ju nepoužiť, pretože plesňová vôňa sa prenesie na alkoholický nápoj, aj keď bola pleseň odstránená. Má tiež schopnosť rozložiť víno na vodu a oxid uhličitý.

ovocný džem

Ako vyrobiť víno z džemu doma

Na získanie dobrého vína je potrebné pripraviť nádobu na kvasenie a dozrievanie. Najlepšia voľba na tieto účely je sklenená fľaša.

Smaltovaná panvica alebo nádrž je vhodná, ale je to pre veľké objemy, ale pre džemy, fľašu alebo trojlitrovú nádobu je stále lepšia.

Nádoby a všetko vybavenie sa dôkladne umyjú a nadávkujú vriacou vodou alebo sterilizujú, aby sa zabránilo vniknutiu patogénnych baktérií do nápoja. Ľan sa mieša drevenou špachtľou alebo lyžičkou s dlhou manipuláciou.

Víno sa vyrába z rôznych džemov, technológia prípravy sa môže tiež mierne líšiť, ako aj čas, ktorý uplynie od začiatku výroby nápoja po príjem hotového výrobku. V každom prípade sa používa vodotesnenie. Najčastejšie sa používa nylonová čiapka s gumovou trubicou, vatová vložka, lekárska rukavica. Balón je vhodný pre úzky krk.

kvasenie sladkostí

Z malinového džemu

Víno vyrobené z malinovej marmelády je jasné, tmavo ružové s jemnou malinovou arómou.

zloženie:

 1. Hrniec s malinovým džemom, džemom alebo voľným džemom.
 2. Litra prevarenej teplej vody.
 3. 5 polievkových lyžíc ľahkých hrozienok.

Proces varenia:

 1. Všetky výrobky vložte do trojlitrovej nádoby, hrozienka neumývajte. Dôkladne premiešaný obsah prikryte gázou a uložte na temné a teplé miesto na týždeň a pol.
 2. Potom odoberte plávajúcu buničinu, namočte mladinu a odlejte do čistej fľaše. Dajte nádobu s rukavicou na krk nádoby na ďalších šesť týždňov na rovnaké miesto. Prepichnite niekoľkými prstami rukavice ihlou.
 3. Kým mladina kvasí, rukavice zostanú nafúknuté ako balónik. Hneď ako spadne, fermentácia sa zastaví.
 4. Teraz musí byť nápoj opatrne naliaty do fliaš bez narušenia sedimentu. Plnenie nádoby musí byť úplné. Pošlite nápoj do suterénu na niekoľko mesiacov, aby ste vylúhovali a odhalili chuť a arómu.

výroba vína

jahodový džem

Prekvapivo je víno vyrobené z fermentovaného jahodového džemu, ktoré je podľa chuti dosť príjemné. Jeho príprava sa mierne líši od predchádzajúcej receptúry.

Požadované komponenty:

 1. Liter fermentovaných jahôd.
 2. Rovnaké množstvo teplej prevarenej vody.
 3. Jeden a pol pohára cukru + pol pohára viac.
 4. Dezertná lyžica neumytých hrozienok.

Džem a prvú časť cukru rozpustite v teplej vode, pridajte hrozienka, dobre premiešajte. Pre toto množstvo prísad je vhodná trojlitrová fľaša. Nasaďte si gumenú lekársku rukavicu a prepichnite ňou niekoľko prstov.

lyžica produktu

Fľaša sa uchováva na teplom a tmavom mieste po celú dobu fermentácie mladiny. Bude to trvať niekoľko týždňov. Počas tejto doby bude rukavica naplnená oxidom uhličitým uvoľneným počas fermentácie. Keď je rukavice vypustené, fermentácia sa zastaví.

V ďalšej fáze sa musí mladina prefiltrovať cez tri vrstvy gázy, pridať druhú časť cukru, premiešať, naliať do fliaš, uzavrieť. Vytiahnite na chladné miesto na tri alebo štyri mesiace.

Po vyčírení a vyzrážaní sa víno opatrne vypustí, uzavrie a uloží do suterénu.

chutné víno

jablko

Nádherné suché alebo polosuché víno je možné vyrobiť zo surovín jabĺk.

Požadovaný:

 • 1,5 litra jablkového džemu;
 • 1,3 litra vyčistenej vody;
 • pohár ľahkých hrozienok.

Na toto množstvo surovín je potrebná päťlitrová fľaša. Skombinujte všetky zložky budúceho nápoja v ňom, dobre premiešajte. Prikryte plátienkom zloženým do štyroch vrstiev a vložte na päť dní na tmavé teplé miesto. Obsah fľaše miešajte denne drevenou lyžičkou s dlhou manipuláciou.

jablkový nápoj

Potom zhromaždenú dužinu pozbierajte, sladinu namočte do čistej fľaše a vpichnite prst na lekársku rukavicu. Kvasenie dajte na rovnaké miesto, až kým neskončí.

Odstráňte priehľadný vínny materiál zo sedimentu, ochutnajte ho, ak je príliš kyslý, môžete ho podľa chuti osladiť. Potom nápoj držte pár dní na tmavom mieste.

Rozliate, zapečatené víno zoberte do pivnice a sledujte vzhľad sedimentu, z ktorého musí byť nápoj čas od času odstránený. Po zastavení usadzovania nečistôt z vína je víno pripravené na pitie.

fľaše sú naplnené

marhuľa

Môžete dať víno z marhuľového džemu pomocou rovnakej technológie ako jablkový džem. Jeho farba je žltá so zlatým odtieňom.

Jednoduchý recept bez droždia

Víno bez droždia môže byť založené na príprave nápoja z malinového džemu, ktorý nahradí základňu iným. Veľmi chutný dezertný nápoj sa získava z čerešňového džemu, ktorý má svetlú rubínovú farbu.

pohárik nápoja

Rybízový džem s ryžou

Víno na báze ryže je silnejšie ako hrozienka, čo je druh Japonska.

Požadované výrobky:

 • 1,5 litra ríbezľového džemu;
 • 4,5 litra vody;
 • 1,5 šálky okrúhlej ryže.

Musíte začať vyrábať víno zmiešaním ingrediencií. Ak je bobule celá, musí sa miesiť. Výsledná zmes sa umiestni do fľaše pod vodnou pečaťou a pošle sa do tmavej miestnosti na mesiac.

Potom sa nápoj naleje do trojlitrových pohárov, ktoré sa nechajú otvorené jeden deň v tej istej miestnosti. Po uplynutí tejto doby sa môže odobrať vzorka. Víno má tmavú rubínovú farbu a koláčovú chuť.

kvasenie v kuchyni

Rýchly dvojtýždňový recept

Podľa takéhoto jednoduchého receptu sa víno môže pripraviť už za 2 týždne a bude chutiť dobre, s ovocnou vôňou a čo je najdôležitejšie - z prírodných produktov, bez chémie. Zrýchlený proces varenia je spôsobený použitím droždia a ryže, ako aj kyslého džemu.

Varné komponenty:

 1. 1,5 litra fermentovaného džemu.
 2. 1,5 litra teplej prevarenej vody.
 3. 1,5 šálky okrúhlej ryže.
 4. Malá taška suchého droždia.
 5. Lyžica cukru.

Najskôr zmiešajte droždie s cukrom a trochou vody v pohári. Počas aktivačného procesu džem zmiešajte s neumytou ryžou, nalejte do vody a dôkladne premiešajte. Nalejte kvasnice do výslednej zmesi a zamiešajte.

rubínová farba

Nasaďte si gumenú lekársku rukavicu na hrdlo fľaše, prepichnite tri prsty ihlou. Plavidlo premiestnite na 12 dní do tmavej a teplej miestnosti. Víno, ktoré sa stalo priehľadným, sa na pár dní umiestni do chladničky.

Hotový nápoj namočte, ochutnajte, podľa potreby ho osladte. Nalejte do fliaš, blízko, choďte do suterénu.

Na poznámku! Pri výrobe vína s droždím môžete použiť nielen jeden druh džemu, ale tiež zmiešať niekoľko druhov sladkých prípravkov.

džbán gázy

Pravidlá ukladania nápojov

Akýkoľvek alkoholický nápoj sa odporúča skladovať na chladnom mieste.

Na tento účel je vhodný suterén alebo pivnica, s malými zásobami bude slúžiť aj chladnička.

Hotový výrobok sa naleje do sklenených nádob: fľaše, poháre, fľaše rôznych veľkostí. Pri plnení nádoby sa snažia naliať nápoj pod veľmi veko alebo čo najúplnejšie, aby nezostal priestor na uvoľňovanie oxidu uhličitého a ďalšie kvasenie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica