4 jednoduché domáce recepty zo zeleného hrozna

Teraz trh ponúka najširšiu škálu alkoholických nápojov. Biele víno si zaslúži osobitnú pozornosť, ktorá sa vyrába z ovocia ľahkého, zeleného hrozna. Má príjemnú, ľahkú arómu a bohatú, jemnú chuť. V závislosti od množstva pridaného cukru v čase prípravy môžete získať sladké, polosuché aj suché víno.

Vlastnosti bieleho hroznového vína

Víno má samozrejme veľa priaznivých vlastností pre ľudské telo, keď sa používa s mierou. Ale pre všetky svoje výhody môže tento nápoj poškodiť osobu, najmä v dôsledku zneužívania alebo prítomnosti chronických chorôb.

výhoda

Má vysoký obsah stopových prvkov, vitamínov a éterických olejov, výrazne vyšší ako v hroznovej šťave. Víno výrazne zlepšuje trávenie, zahrieva chuť do jedla a pomáha lepšie vstrebávať bielkoviny a železo. Podporuje odstraňovanie toxínov z tela vrátane voľných radikálov, ktoré mu spôsobujú veľké škody. Nápoj tiež pomáha v boji proti nachladnutiu a používa sa na prevenciu vírusových chorôb.

Škody a kontraindikácie

Poškodenie z používania vína sa môže prejaviť, keď sa prekročí denná povolená dávka nápoja, ktorá je 120 - 150 mililitrov. Výrazné zneužívanie vína vedie k narušeniu normálneho fungovania takých vnútorných orgánov, ako sú obličky, pečeň, tráviaci a pohlavný systém. Existujú tiež vážne poruchy v ľudskej psychike.

opitý muž

Víno sa neodporúča ľuďom so zlými zubami, pretože kyseliny obsiahnuté v nápoji korodujú zubnú sklovinu. Je nebezpečné používať lacné, nízko kvalitné alebo jednoducho nezrelé vína pripravené v rozpore s technológiou, z pochybných surovín a iných nepochopiteľných prísad. Inak sa môžu vyskytnúť ťažké alergie, hrozná bolesť hlavy a dokonca aj astmatický záchvat.

Vhodné odrody na výrobu vína

Výroba kvalitného, ​​chutného a aromatického vína priamo závisí od správneho výberu vhodnej odrody. V súčasnosti sú najlepšie odrody na výrobu vína:

 • chardonnay;
 • Sauvignon;
 • Biely muškát;
 • Sylvaner;
 • Kokura;
 • Rizling rýnsky;
 • Isabel;
 • Prvorodený z Magarachu;
 • Feteasca;
 • Müller-Thurgau.

maharach je prvorodený

Požiadavky na riad

Môžete pripravovať a skladovať víno v rôznych nádobách. Vhodné sú sklenené fľaše a fľaše, sudy a sudy z jelša a dubového dreva, nerezové nádoby, ako aj plechovky a sudy vyrobené z vysoko kvalitných polymérov. Ale posledná možnosť je vhodná iba na krátkodobé skladovanie nápoja.

Na drvenie šťavy sa používajú smaltované alebo dokonca hliníkové misky, ktoré sa však musia naliať do iných, vhodnejších nádob na bezpečné kvasenie.

Ako zvoliť ingrediencie

Na prípravu takýchto vín sa vyberajú odrody s požadovaným pomerom cukru a kyselín, ako aj s vysokým výťažkom šťavy. Na tom závisí kvalita budúceho nápoja. Okrem toho by mušt mal prirodzene kvasiť bez pridania kvasníc, čo sa tiež zohľadňuje pri výbere odrody.

Zelené hrozno

Ako vyrobiť biele víno doma

Ak chcete pripraviť chutné, aromatické, sladké, polosladké alebo suché víno, musíte si vybrať správne suroviny a prísne dodržiavať pokyny osvedčených receptov.

Suché víno

Suché vína sa považujú za vína s minimálnym obsahom cukru (nie viac ako 0,3%) alebo bez cukru. Kvasením v kvasniciach sa spracováva všetka fruktóza v šťave, ale prípravok nie je špeciálne sladený. Na výrobu nápoja sú potrebné kvalitné suroviny, ktoré sa považujú za prírodné a obzvlášť zdravé.

víno v pohári

Osvedčený recept vám pomôže pripraviť skvelé domáce víno. Požadovaný:

 • hrozno (so sladkosťou najmenej 15%) - 20 kilogramov.

Krok za krokom varenie:

 1. Najskôr dôkladne umyjú všetky nádoby potrebné na prípravu nápoja a utrú dosucha. Chráni to obrobok pred nepríjemnými zápachmi a plesňami.
 2. Teraz sú bobule vytriedené. Všetky nezrelé, zhnité a rozmaznané ovocie sa vyradia. Môžu pokaziť chuť nápoja - bude to kyslá a kyslá. Plody sa nikdy neumývajú, aby mladina dobre kvasila.
 3. Vybrané plody sa musia rozdrviť ručne, semená musia byť neporušené, takže použitie lisu nie je vhodné. Buničina a pokožka obsahujú jednoduché látky, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri formovaní chuti nápoja. Preto ručné drvenie vytvára ideálne prostredie pre fermentáciu mladiny.
 4. Teraz je mladina naliata do sklenenej fľaše (nádoba je naplnená na 3/4 svojho objemu) so širokým hrdlom, ktorý je pokrytý gázou. Teraz musíte dať nádobu na teplé miesto (s teplotou +20 ° C ... + 25 ° C) na jeden deň.
 5. Po tom, čo sa buničina vytlačí cez tenkú fazuľa, a čistá šťava sa naleje do fľaše s úzkym hrdlom na ďalšie fermentáciu. Na krk sa položí lekárska rukavica alebo je nainštalované tesnenie.
 6. Nádoba sa umiestni do pivnice alebo špajze s teplotou od +16 ° C do + 28 ° C. Polievka sa nechá kvasiť 1 až 1,5 mesiaca a potom sa mladé víno opatrne naleje do fliaš. Sú utesnené vekom a umiestnené na 1 mesiac do suterénu s teplotou +6 ° C až +16 ° C. Po uplynutí tohto obdobia chuť zmäkne a víno bude pripravené na pitie.

tekutina v kanvici

polosladké

Výroba domáceho vína vlastnými rukami nie je taká náročná, ako sa zdá na prvý pohľad. Bude však venovať pozornosť, trpezlivosť a prísne dodržiavanie pokynov v recepte. Povinné prísady:

 • hrozno - 10 kilogramov;
 • granulovaný cukor - 3 kilogramy.

Krok za krokom varenie:

 1. Hrozno sa vytriedi a odstráni zhnité bobule. Nie je potrebné ich umyť - na povrchu ovocia sú droždie, vďaka ktorému začne mladina kvasiť.
 2. Ovocie sa naleje do smaltovanej misy alebo panvice a akokoľvek je to možné, dobre sa rozdrví. Potom, čo je nádoba pokrytá gázou a uložená na teplé miesto na 5 dní. A je potrebné miešať omšu s drevenou špachtľou niekoľkokrát denne.
 3. Po prvých náznakoch začiatku fermentácie - bobule začnú plávať na povrch - všetka dužina sa umiestni do cedníka a hroznová šťava sa filtruje cez vrstvu gázy do sklenenej fľaše. Potom sa naleje cukor, premieša sa a na krk fľaše sa na niekoľko miest prepichne lekárska gumová rukavica. Je pevne pripevnená elastickým pásom. Fľaša samotná musí byť naplnená na 2/3 svojho objemu, čo ponecháva priestor pre plyny.
 4. O niekoľko týždňov prestane víno hrať - rukavice prestanú opuchávať a odpadávať.Teraz musíte urobiť ochutnávku, aby ste určili hladinu cukru. Ak je prípravok kyslý, pridajte viac cukru a nechajte ho stáť niekoľko týždňov. Keď sa chuť nápoja normalizuje, znovu sa prefiltruje a naleje do sklenených fliaš. Potom sa uzavrú zátkami a umiestnia sa na 2 až 3 mesiace do chladnej pivnice. Po uplynutí tohto obdobia je možné víno bezpečne konzumovať.

alkoholický nápoj

sladký

Sladké vína obsahujú 55 - 80% cukru. Aby sa získal nápoj vysokej kvality, vyberú sa naj šťavnatejšie, zrelé a dokonca prezreté strapce s maximálnym obsahom cukru. Varenie začína prípravou nasledujúcich ingrediencií:

 • hrozno - 10 kilogramov;
 • cukor - 3 kilogramy.

Krok za krokom varenie:

 1. Po triedení ovocia sa rozdrvia na šťavu a sladina sa nechá usadiť.
 2. Cukor sa naleje do obrobku a dôkladne sa premieša.
 3. Na fľašu sa vloží vodotesnenie a obrobok sa nechá kvasiť 3 týždne.
 4. Potom sa mladé víno oddelí od vytvoreného sedimentu, uzatvorí sa korok a nechá sa pôsobiť ďalšie 2 mesiace.
 5. Teraz sa nápoj opäť filtruje cez tenká fazuľa, naleje sa do sklenených fliaš, korku a uloží sa na 8 mesiacov na chladné miesto (suterén, pivnica). Na konci funkčného obdobia je sladké víno pripravené na pitie.

bagely a víno

Ľadový nápoj

Teraz sa stáva čoraz obľúbenejším a chutnejším nápojom - ľadové víno vyrobené z ľahkého hrozna. Mnoho ľudí si myslí, že kvalitný produkt sa získava iba v továrni. Ale to je zásadne nesprávne - vynikajúce ľadové víno sa dá ľahko vyrobiť doma.

Budete potrebovať:

 • ovocie z bieleho hrozna - 1,5 kilogramu;
 • cukor - 1,5 kilogramu.

Varenie:

 1. Ak chcete získať skutočne chutný nápoj, je dôležité vybrať presne polovicu zrelých bobúľ. Vrcholom tejto technológie je, že pred vytlačením šťavy sú plody zmrazené. Vďaka tomuto postupu získa nápoj zvláštnu chuť a očarujúcu vôňu, čo je dôvodom jeho rastúcej popularity.
 2. Potom sa technológia prípravy nelíši od technológie použitej pri výrobe obyčajného bieleho vína. Jedinou dôležitou vlastnosťou je nalievanie cukru do obrobku po poslednej, poslednej fáze filtrovania šťavy.

ľadový nápoj

Jemnosti skladovania

Otvorená fľaša bieleho vína sa spotrebuje do 3 dní, po uplynutí ktorej stráca svoju chuť a arómu. Na predĺženie tejto doby je fľaša korková a ochladená. Účinnou technikou je presun z väčšej nádoby do menšej, aby sa minimalizovala vzduchová medzera. Fľaše utesnené zátkami sa zase skladujú v suchých, skôr tmavých, chladných pivniciach a pivniciach.

otvoriť fľašu

Optimálna teplota je od +10 ° C do +14 ° C, potom si víno nielen udržuje svoju kvalitu, ale aj naďalej „dozrieva“, čím získava chuť a arómu. Ďalej je žiaduce, aby sa fľaše s nápojom skladovali vo vodorovnej polohe.

Ďalšími dôležitejšími podmienkami na skladovanie vína sú absencia cudzieho, štipľavého, nepríjemného zápachu a úplný odpočinok pre nádoby.

Do okamihu použitia sa neodporúča pretrepávať, meniť ich usporiadanie alebo prevracať.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica