Opis a vlastnosti, pôvod odrody hrozna White Miracle a pravidlá pestovania

Rôznorodosť druhov kultúry umožňuje letným obyvateľom vybrať si odrodu, ktorá vyhovuje všetkým požiadavkám. Biely zázrak je hroznový dobytok, ktorý dobýva letných obyvateľov svojou nenáročnosťou, nenáročnou starostlivosťou a vysokým výnosom.

Hroznový biely zázrak: popis

Ak chcete zistiť čo najviac informácií o odrode, záhradník hľadá charakteristiky rastlín. Poznatky získané na základe štúdie pomôžu určiť miesto výsadby, porozumieť tomu, ako správne vysadiť a ošetrovať kríky a mnoho ďalších užitočných vecí.

pôvod

Výskumný ústav Potapenko, ktorý je známy všetkým obyvateľom leta, choval veľa odrôd, z ktorých každá sa stala medzi záhradníkmi obľúbená. Pri získaní odrody White Miracle sa krížili 2 odrody:

 1. Originál.
 2. Delight.

Hrozno zdedilo pozitívne vlastnosti z rodičovských rastlín. Druhé meno odrody je Song.

hrozno biely zázrak

Bushova štruktúra

Kvety na viniči sú bisexuálne, takže odroda sa s istotou nazýva samooplodná. Vinič je schopný dozrieť o 75%. Zanechajte 50 očí, nič viac, inak krík dá menej úrody, ako by mal.

Miera rastu je priemerná, musí sa to zohľadniť, ak sa pestuje niekoľko odrôd viniča. Silný druh je schopný spomaliť vývoj bieleho zázraku.

Pozitívne a negatívne vlastnosti

Prevládajúce množstvo pozitívnych vlastností hrozna Biely zázrak pomáha rastline získať priazeň letných obyvateľov.

hrozno biely zázrak

Pros:

 • skoré zrenie;
 • vysoký stabilný výťažok;
 • odolnosť proti mrazu;
 • vynikajúca prepravovateľnosť a dlhá životnosť;
 • veľké percento dozrievania viniča;
 • univerzálnosť použitia bobúľ;
 • nenáročná starostlivosť;
 • vysoká imunita;
 • odroda je naštepená do akejkoľvek populácie, biely zázrak má vynikajúcu kompatibilitu.

Rysom odrody White Miracle je to, že kefy na viniči môžu byť na dlhú dobu bez straty chuti a prezentácie.

mínusy:

 • jednoročné výhonky sú krehké a krehké.

hrozno biely zázrak

Prítomnosť pozitívnych a negatívnych vlastností v rastline je prirodzená. Preto pri výbere odrody sa letní obyvatelia riadia podstatou hrozna.

Odroda vlastnosti

Dôležitými kritériami pri výbere odrody sú objem úrody a zdravotný stav hrozna. Čím vyššie je skóre, tým lepšie. Tieto vlastnosti sú obzvlášť dôležité v regiónoch s rizikovým poľnohospodárstvom.

výnos

Odroda bieleho zázraku, keď sú splnené všetky požiadavky poľnohospodárskej technológie, je schopná dosiahnuť vysoké výnosy. Približný počet bobúľ je 15 - 20 kg na krík.

hrozno biely zázrak

Choroby a škodcovia spojené s kríkom

Imunita rastlín hrá dôležitú úlohu. Čím vyšší je stav hrozna, tým lepšie. Biely zázrak je odroda odolná voči bežným chorobám. Kvôli prevencii sa však kríky ošetrujú na jar a na jeseň.

Okrem ošetrenia zabraňujú výskytu chorôb vykonávaním štandardných poľnohospodárskych techník. Odstránenie buriny, uvoľnenie a mulčovanie pôdy môžu pomôcť znížiť škodlivé baktérie, ktoré spôsobujú choroby plodín.

Hmyzí škodcovia ničia podstatnú časť plodiny. Záhradníci odporúčajú postrek rastlín pomocou mulleínu alebo srvátky a usadzovaním pascí.

hrozno biely zázrak

ovocný

Charakteristiky bobúľ sú pre záhradníkov zaujímavé nielen z hľadiska opisu krovia. Po ich vyhodnotení sa v lete rozhodne o tom, či bude odroda vysadená na mieste alebo nie.

chumáč

Štetce sú veľké, krásne, stredne drsné. Podľa technológie výsadby a rastúcich štandardov váži 1 zväzok 1,5 kg. Priemerná hmotnosť rúk je 850 - 900 g.

bobule

Chuťové vlastnosti na najvyššej úrovni. Sladké ovocie, mierne kyslé, sa používa na čerstvú spotrebu a všetky druhy prípravkov na zimu. Používa sa na výrobu vína, likérov a iných nápojov.

hrozno biely zázrak

Plody sú mäsité, oválneho tvaru. Jeden hroznový váži až 10 g. Tieň zrelého bobule je zelený. Na slnku dozrievala banda žltej farby.

Ako správne sadiť sadenice

Kvalifikované pristátie je polovica bitky. Na dosiahnutie vynikajúcej úrody v budúcnosti je potrebné splniť niekoľko požiadaviek:

 1. Správna voľba miesta. Slnečná oblasť na kopci, chránená pred prievanom, je ideálna pre hrozno.

Korene rastlín sú náchylné na rozpad, takže hĺbka podzemnej vody je najmenej 4 m.

 1. Nákup kvalitného sadivového materiálu. Zdravé sadenice budú v budúcnosti produkovať silné rastliny. Rastliny by nemali byť poškodené a mali by mať viditeľné známky deformácie.
 2. Dátumy vylodenia. Každé letné obyvateľstvo si vyberie deň pre výsadbu samostatne, záleží to na klimatických podmienkach rastúceho regiónu. Sú zasadené do pôdy na jar alebo na jeseň. Je lepšie to urobiť v apríli alebo máji. To dáva rastlinám väčšiu šancu na zakorenenie a prípravu na zimu.
 3. Schéma pristátia. Vzdialenosť medzi rastlinami 1,5 m, medzi radmi 2,5 m.
 4. Príprava dier na výsadbu. Hĺbka a šírka výsadbových otvorov závisí od koreňov kríkov. Spodok je vyplnený drenážnou vrstvou a potom naplnený zmesou pôdy s humusom a minerálmi.
 5. Pristátie. Korene sú umiestnené vertikálne. Posypeme pôdou a zalejeme vodou.

hrozno biely zázrak

Dodržiavanie jednoduchých požiadaviek umožní záhradníkovi pestovať zdravú a výkonnú rastlinu.

Pestovanie a starostlivosť tipy

Po vysadení hrozna do zeme sa vyžaduje náležitá starostlivosť o kríky. Nie je ťažké ho vykonať, spočíva v vykonávaní štandardných agrotechnických techník.

prerezávanie

Na jeseň sa tvorí vinič. Takže postup je pre rastlinu menej bolestivý. Zbytočné výhonky sa odstránia, zostane 35 až 45 očí.Vinič sa viaže vodorovne, takéto usporiadanie umožňuje rastline vytvárať plodnejšie výhonky.Po plodení sú suché konáre odrezané, pretože oslabujú krík a neumožňujú sa úplne pripraviť na zimu.

prerezávanie hrozna

Zavlažovanie a hnojenie

Časté napojenie je potrebné pre mladé sadenice hrozna Biely zázrak. Ak je počasie pekné, zalievajte ho 1-2 krát týždenne. V období sucha sa množstvo zavlažovania zvyšuje, v daždivom počasí sa znižuje alebo úplne zastavuje. Sú pozorní na zalievanie ovocných kríkov.

Rastliny potrebujú vlhkosť počas kvitnutia a skorého plodenia.Ale v čase zrenia nie sú kríky vôbec napojené, pretože ovocie začne praskať.

Konečné zalievanie sa vykonáva po zbere úrody a počas prípravy na zimu. Vrchné obväzy sú potrebné pre rastliny v každom veku. Používajú zložité minerálne hnojivá a organické látky, ktoré ich striedajú. Krmia sa hlavne na jeseň po zbere.

zalievanie hrozna

Ochrana pred chorobami a škodcami

Najlepšou obranou je prevencia. Je ľahšie predchádzať chorobe ako liečiť. Aby ste to dosiahli, mali by ste prísne dodržiavať kultivačnú techniku, rastliny a starostlivosť o hrozno White Miracle správne. Vykonávanie preventívnych sezónnych ošetrení pomôže chrániť rastliny pred vírusmi a napadnutím hmyzom. Kríky sa striekajú na jar a na jeseň.

Pokrývame zimu

Napriek skutočnosti, že vinič je odolný proti teplotám až do -23 ⁰С, je lepšie zabaliť kríky na zimu. Teraz s tým nie sú žiadne problémy, pretože sa vyrába krycí materiál. Musíte si ho kúpiť v špecializovaných predajniach, zakryte ho viničom. Tento termín je v polovici jesene, v suchom a teplom počasí. V prípade potreby posypte pôdou.

prístrešok z hrozna

O úrode: zber a skladovanie

Hrozno je schopné zavesiť na kríky po dobu 15 až 20 dní bez toho, aby poškodilo jeho chuťové vlastnosti a vzhľad. Ale záhradníci neodporúčajú dlhodobo uchovávať sladké bobule. Toto ohrozuje výskyt veľkého počtu osí, ktoré poškodzujú úrodu. Zrenie je priateľské, hrozno sa krája štetcom a ukladá sa v tejto forme. Je potrebné vytvoriť optimálne skladovacie podmienky. Hrozno sa podľa možnosti ukladá v podkroví. Kefy sú priviazané na provázku a potom pripevnené na hrubé lano.

Druhý spôsob skladovania je v suteréne. Za týmto účelom zoberte nádoby, nalejte vrstvu pilín na dno a vložte do nich strapce hrozna. A dali to do pivnice alebo inej tmavej miestnosti. Chladničky majú špeciálne priestory na skladovanie bobúľ. Ak sú plody starostlivo zložené bez poškodenia štruktúry, uskladnia sa až 2,5 mesiaca. Hrozno White Miracle je vynikajúcou možnosťou pre začínajúcich začiatočníkov. Je nenáročné starať sa, pravidelne prináša ovocie, vysoký výnos.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica