Pokyny na použitie fungicídu Horus na spracovanie a čakanie hrozna

Hroznové plodiny nemajú silnú imunitu proti hubovým infekciám. Tento útok obzvlášť často ohrozuje vinice rastúce v miernych klimatických šírkach, v oblastiach s vysokou pôdnou vlhkosťou. Pokyny na použitie fungicídu Horus, hrozna, sľubujú jemnú ochranu rastlín pred rozšírením choroby po prvom ošetrení na jar, až kým nie je prostredie priaznivé pre šírenie huby.

Čo to je?

Horus je fungicídny výrobok určený na boj proti hubám, ktoré sú pre vinič nebezpečné. Fungicídy preložené z latinčiny znamenajú „zabíjanie húb“. Medzi prostriedky na ten istý účel patrí zmes Bordeaux a sírna farba, ktorá sa používa na ochranu väčšiny ovocných stromov. Fungicídy pomáhajú nielen chrániť rastlinu pred plesňovými infekciami, ale tiež sa používajú na ošetrenie priestorov, v ktorých sa budú plody skladovať, čo pomáha dlhodobo chrániť bobule.

Droga "Horus" sa používa pri chorobách hrozna:

 • Oidium.
 • Pleseň.
 • Múčnatka.
 • Listové škvrny.
 • Ovocie a šedá hniloba.

Liečivo je cyprodinil. Jeho hmotnostný podiel v celkovom zložení produktu je 75%.

Cyprodinil je pesticíd, ktorý rovnako účinne ničí parazitické mikroorganizmy hibernácie vo viniči - ničí predstaviteľov húb:

 • ascomycetes - viac ako 30 000 druhov húb obyčajných;
 • basidiomycetes - viac ako 30 tisíc druhov húb;
 • Deuteromycety sú heterogénnou skupinou húb, ktorých predkami boli Ascomycetes a Basidiomycetes.

fungicíd Horus

Účinok lieku je zničiť infekciu v ranom štádiu vývoja, úplne zničiť schopnosť regenerácie a reprodukcie.

Kedy sa používa?

Horus sa používa skoro na jar, kým púčiky rastliny nezačnú napučiavať. Nie je to kvôli nebezpečenstvu liečiva pre rastlinu alebo jeho hromadeniu v plodoch budúcej úrody, čo by mohlo ohroziť otravu, ale skutočnosti, že huby sú stále v štádiu spánku. V tejto fáze je ľahšie sa s nimi vysporiadať.

Ak sa huba napriek tomu začala vyvíjať a ovplyvňovala čoraz viac oblastí viniča a listov, ošetrenie sa môže vykonať v ktorejkoľvek fáze vývoja rastlín:

 • počas kvitnutia;
 • vaječníkov;
 • dozrievanie ovocia.

fungicíd Horus

Zvláštnosťou lieku vyrobeného švajčiarskym výrobcom „Syngenta“ je to, že „Horus“ ovplyvňuje iba lézie, neprenikne hlboko do viniča, preto sa nedostane do šťavy a nerozširuje sa v celej rastline.Postrek rastlín sa uskutočňuje v suchom počasí, čo urýchľuje jeho prenikanie do mladých výhonkov a listov.

Dážď, ktorý začal po niekoľkých hodinách, nebude mať vplyv na kvalitu postreku.

Výhody a nevýhody tejto drogy

Horus preniká hlboko do mladého listu za 2-3 hodiny pri nízkej a vysokej teplote vzduchu, až do +25 ° C funguje rovnako efektívne. Pri extrémnom horúčave účinnosť lieku mierne klesá. Produkt nie je pre rastlinu toxický. Jeho spotreba je pomerne nízka. Nízka pohyblivosť zložiek sa vzťahuje aj na pozitívne vlastnosti fungicídu, ktoré sa nebudú prenášať z rastliny podzemnou vodou.

fungicíd Horus

Tento nástroj sa používa ako:

 • preventívne;
 • štruktúrovanie;
 • liečivý.

Hlavnou nevýhodou produktu „Horus“ je nemožnosť kvalitnej ochrany dospelých rastlín pred hubami. Nemôže ani preniknúť cez kožičku starého listu. Z tohto dôvodu sa odporúča aplikovať fungicíd na jar, až kým listy hrozna nezískajú pevnosť.

Inštrukcie na používanie

Hrozno by sa malo spracovať s roztokom „Horus“ s nízkou koncentráciou. Spracovanie sto štvorcových metrov vinice si bude vyžadovať 2 litre vody a 6 g suchého produktu. Najskôr sa do postrekovača naleje voda, do nej sa naleje zrnité činidlo. Čakacia doba na výsledok spracovania nepresiahne 2 až 3 hodiny.

fungicíd Horus

Zlučiteľnosť s inými liekmi

Účinok lieku trvá 1 - 2 týždne. Potom je potrebné opätovné ošetrenie prípravkom „Skor“. Zložitosť produktu „Horus“ spočíva nielen v striedaní, v prípade potreby sa môže zmiešať s inými insekticídnymi prípravkami, ktoré poskytujú ochranu proti hmyzím škodcom.

Aké opatrenia by ste mali prijať?

Osobitná agresivita fungicídu nie je zaznamenaná, ale je potrebné dodržiavať preventívne opatrenia pri práci s chemickými zložkami:

 • deťom, tehotným ženám a dojčiacim matkám by sa počas postrekovania nemalo povoliť používanie bližšie ako 15 metrov;
 • to isté pravidlo platí pre ľudí, ktorí sú alergickí na zápach;
 • počas liečby je zakázané fajčiť, piť a jesť.

Osobnými ochrannými prostriedkami pri práci s chemickými roztokmi v záhrade sú gumové rukavice, respirátor, okuliare.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica