Opis a charakteristika odrody viniča Korinka Russkaya, výhody a nevýhody, pestovanie

Odporúčania týkajúce sa pestovania hrozna Korinka Russkaya sa týkajú oblastí stredného regiónu Čiernej Zeme. V časti tejto časti krajiny sa nachádza v štátnom registri ovocných stromov. Odroda sa vyznačuje vysokými ukazovateľmi zimnej mrazuvzdornosti, odolnosti voči chorobám, skorým plodením. Na jeho šľachtení pracoval tím profesionálnych chovateľov.

História chovu

Korinka Ruská odroda stenospermocarp - postavená. Chovali ho Lena Timofeevna Shtin a Ivan Maksimovich Fillipenko. Tento manželský pár, ktorý pracoval v TsGL im. IV Michurin (v oblasti Tambov), autorstvo 8 odrôd viniča, ale iba 4 z nich sú prispôsobené pre oblasť strednej čiernej Zeme. Odroda hrozna Korinka Russkaya bola založená na viniči Dawn of the North a Kishmish Cherny.

Výhody a nevýhody pohľadu

Odroda vyťažila z rodičovských výhonkov také výhody, ako:

 • vysoký koeficient zrenia plodín;
 • sladká chuť, nepreťažená ďalšími poznámkami;
 • trvalo vysoký výnos ≈ 80 c / ha;
 • prepraviteľnosť;
 • všestrannosť spotrebiteľa;
 • bobule sa nezmršťujú za akýchkoľvek poveternostných podmienok;
 • mrazuvzdornosť.

K negatívnym stránkam vinice patrí výška kríkov, čo ťaží úrodu.

hroznová ruská korinka

Externé údaje

Opis hrozna pozostáva z niekoľkých faktorov - výška výhonkov, veľkosť bobúľ, chuťová schopnosť, doba zrenia, prepravovateľnosť plodiny, odolnosť rastlín voči mrazu a chorobám.

Bush a listy

Kríky Korinka Russkaya nie sú štandardom hrozna, dosahujú 3 m. Spodná vrstva kríka je tvorená výhonkami 2,1 m. Vinič je svetlo hnedý. Koreňový systém je rozvetvený, výkonný.

Túto odrodu poznáte podľa veľkých vrásčitých listov, ktoré nemajú hlbokú pitvu, puberta na nich vyzerá skôr ako zriedkavý pavučina.

Farba je zelená, žily sú však žltkasté. Kríky sú silné, silné, šíriace sa a samoúrodné, na kvetoch kvitnú počas kvetu bisexuálne kvety.

hroznová ruská korinka

Produktivita a chuť bobúľ

Výťažok ruskej odrody Korinka je stabilný, ročný. Z každého hektára sa v priemere dá zozbierať až 800 kg sladkých bobúľ.Priemerná hmotnosť strapca je 250 g, jeho tvar je kónický, štruktúra je stredne drobivá, čo prispieva k lepšiemu dozrievaniu - nad 80%. Obsah cukru v celkovej hmotnostnej frakcii šťavy je 20 - 22%, kyselina - 5 g / l.

Degustéri uznali tento pomer ako najlepší. Spotrebitelia, ako je táto odroda bobúľ, majú tenkú pokožku, šťavnatú sladkú dužinu.

Technické vlastnosti odrody

Korinka Russian patrí do stolových odrôd, ale zaoblené bobule nie sú veľké - od 8 do 10 mm na dĺžku, farba je žltá, strany bobúľ, pohladené slnečnými lúčmi, získavajú ružovkasté začervenanie.

hroznová ruská korinka

Imunitná imunita

Odroda, ktorá sa pestuje v regióne strednej čiernej Zeme, má vysokú odolnosť proti bežným chorobám hrozna. Pri náležitej starostlivosti a zamedzení zamokrenia pôdy a iných oblastí je možné túto odrodu chrániť pred všetkými druhmi chorôb preventívnym ošetrením kríkov a pôdy. Keď sa Korinka Russkaya pestuje v chladných oblastiach, hlavné patogény hroznových chorôb umierajú v silných mrazoch.

Odolnosť proti mrazu

V oblastiach, kde pokles teploty vzduchu neprekročí 26-28 ° C, Korinka Russkaya pohodlne zimuje. V oblastiach s drsnejším podnebím sa táto odroda pestuje ako krycia plodina.

hroznová ruská korinka

V ktorých oblastiach môžete pestovať

Stredné Rusko, pobaltské štáty a ďalšie regióny mierneho kontinentálneho podnebia sú vhodné na pestovanie hrozna Korinka Russkaya na otvorenom poli. Jedinou črtou je ďalšie otepľovanie rastlín, ktoré sa pripravujú na zimné obdobie. V severozápadnej oblasti sa zber uskutoční začiatkom septembra, čo je takmer o mesiac a pol neskôr, ako toto obdobie, začne na území Krasnodar.

Pestovanie v strednom Rusku má jednu výhodu - bobule ponechané až do úplného zrenia na kríkoch získajú medovú arómu a vôňu.

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Vinič sa podobá piatej väznici, ktorá potrebuje podporu, aby sa usilovala smerom nahor, a nie sa plaziť po zemi. Odporúča sa zasadiť hrozno Korinka Rus do mreží. Tým sa nielen ozdobí miesto, ale tiež sa sprístupní slnečným lúčom viac bobúľ. Kvalita a hmotnosť plodiny sa len zlepší.

hroznová ruská korinka

Zvlhčenie pôdy

Pôda sa navlhčí 4-krát za sezónu:

 1. pred kvitnutím listov;
 2. v počiatočnej fáze kvitnutia;
 3. počas tvorby a opuchu bobúľ;
 4. pred začiatkom mrazu je pôda naposledy navlhčená.

Pozor! Zalievanie viníc sa zastaví 4-5 týždňov pred zberom.

mulčovanie

Otepľovanie pôdy pilinami, slamou, senom, rašelinou sa vykonáva po zavlažovaní vodou, čo zjednodušuje zimovanie rastliny. Najprv je potrebné odstrániť opadané listy z miesta, na ktorom sa môže patogén prezimovať, a pokryť plochu susediacu s kríkom izolačnou vrstvou s priemerom 10 centimetrov. To vytvorí skleníkový efekt. V suchých oblastiach sa mulčovanie vykonáva aj v lete, aby sa zabránilo odparovaniu vlhkosti a aby sa chránil pred burinou.

hroznová ruská korinka

prerezávanie

Plánované jesenné prerezávanie je o plánovaní úrody na budúci rok. Každé víno by nemalo mať viac ako 10 očí. Bush je schopný poskytnúť 40 púčikov výživné látky. Úpravy sa vykonávajú na jar, pričom na každom viniči zostane iba jedna hrozna.

Vrchný dresing

Organizácie hroznových kríkov sa zavádzajú na jeseň v období 2 až 3 rokov. Minerálne látky sa zavádzajú do pôdy na jar pred kvitnutím, v čase tvorby vaječníkov, v štádiu intenzívneho rastu strapcov. Na získanie väčšieho zväzku sa vykonáva ošetrenie „gibberellinom“.

Gibberellin droga

Ochrana pred chorobami a škodcami

Prevencia, včasné odstránenie a spálenie postihnutých listov a výhonkov, postrek zmesou Bordeaux, zber padlých listov, mulčovanie a drenáž lokality, zavedenie minerálnych koreňových a listových obväzov - najlepšia ochrana rastlín pred škodcami hmyzom, hubovými infekciami.

Obdobie pestovania a zberu

Od otvorenia púčikov po dozrievanie bobúľ uplynie 110 - 115 dní. V južných oblastiach, na východných svahoch otvorených slnku, sú bobule pripravené na použitie v poslednej dekáde júla. Na otvorenom priestranstve moskovského a leningradského regiónu môžete zrelé bobule ochutnať až koncom augusta - začiatkom septembra.

Kde používať hrozno

Z hľadiska kvality a chuti sú bobule Korinka Russkaya podobné hrozienkam, resp. Sú vynikajúcou čerstvou a sušenou konzumáciou. Kompoty môžu byť vyrobené z hrozna a čerstvých bobúľ.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica