Opis a charakteristika udržateľnej odrody a pestovania hrozna Kardinál

Kardinálne hrozno má nezmyselný charakter. Ale skúsení záhradníci, ktorí vytvorili všetky vhodné podmienky pre rast a dozrievanie ovocia, budú odmenení tak, ako si zaslúžia. Stolová odroda sa vyznačuje sladkou chuťou muškátového orecha a prenosnosťou.

História odrody odrody

Odroda kardinálu pochádza zo vzdialenej slnečnej americkej Kalifornie, kde v roku 1939 bola v meste Fresno experimentálne chovaná lekármi Snyderom a Harmonom. O roky neskôr sa hrozno prepravovalo do Európy, do južných krajín.

Opis hrozna Kardinál

Raná odroda hrozna. Doba dozrievania sa pohybuje od 115 do 120 dní, zber sa uskutočňuje koncom augusta. Odroda je mimoriadne plodná, ale s pozmeňujúcim a doplňujúcim návrhom sa splnia podmienky udržiavania.

Pri opise kardinála je potrebné uviesť, že odroda nie je rezistentná na plesňové choroby. Trsy sú veľké, ale voľné. Bobule sú červenkasto-fialovej farby, oválne alebo polooválne. Hmotnosť jedného bobule je do 6 gramov s niekoľkými semenami. Na podnebí je pikantná muškátová orechová nota, ktorá vydáva hlavnú sladkosť. Obsah cukru - od 16% do 18%, kyslosť - 8 gramov na liter.

Druhová diverzita

Na základe odrody kardinálnych odrôd vyvinuli vedci tri vylepšené poddruhy: Lux, Azos a Black.

veľká partia

„Druhým rodičom“ Lux bola odroda Criulyansky. Poddruh je odolnejší voči chorobám a mrazu. Obdobie dozrievania sa však zvýšilo a dosahovalo 125 dní. Poddruhy sa vyznačujú vysokou mierou rastu kríkov a ťažkých strapcov, niekedy dosahujúcimi jeden kilogram.

Azos stupňa Azos je schopný odolávať mrazom až do -23 stupňov, aktívne odoláva hubovým chorobám. Zreje za 130 dní. Líšia sa v kónickom zväzku - sú veľmi ťažké na váhe. Chuť je sladká s výraznou muškátovou dochuťou. Ovocná farba sa pohybuje od ružovej po tmavomodrú s čiernym odtieňom.

Aké sú výhody a nevýhody tejto odrody?

Výhody tejto odrody hrozna sú:

ružové hrozno

  1. Chuť ocenená (8-9 bodov).
  2. Univerzálnosť odrody - hrozna môžete využiť na mnohé účely.
  3. Prepraviteľnosť, dlhodobé skladovanie.
  4. Akostné víno vyrobené z tejto odrody.
  5. Úroda úrody.
  6. Rýchlosť zrenia.

Na vyhodnotenie kardinála musíte poznať nedostatky:

  1. Predispozícia k chorobe.
  2. Rastlina milujúca teplo, netoleruje nízke teploty
  3. Na to, aby bola úroda úspešná, sú potrebné ideálne podmienky.V opačnom prípade budú kvety a vaječníky odpadávať, bobule môžu hrášok, ich veľkosť sa zmenšuje.
  4. Parta dozrieva nerovnomerne, a preto niektorá strana zostáva nezrelé.

Pristátie

Kardinálne hrozno miluje teplo, preto analyzujte svoju záhradnú plochu a vyberte si miesto, ktoré je plné slnka a chránené pred vetrom. Toto miesto sa často nachádza južne od domu alebo iných budov.

kardinálne hrozno

Je vhodné pestovať v čiernej pôde, pretože je najviac nasýtená živinami, ale je tiež možné pestovať v ílovitých alebo piesčitých pôdach.

Dôležité! Teplota piesku by nemala byť vyššia ako 10 stupňov.

Produktivita sa zvýši, ak naštepíte rez do trvalej révy. Týmto spôsobom je možné zvýšiť imunitu proti chorobám.

Výsadba sa najlepšie vykonáva na jar, keď nehrozí opakujúce sa chladné počasie.

Starostlivosť o radu

Najvhodnejšou pôdou pre kardinála je čierna pôda. Ale vysadením na ílovitej alebo piesočnatej ílovitej pôde poskytuje dobrú úrodu. Skontrolujte množstvo spotrebovanej vlhkosti. Je potrebné byť nenásytný s polievaním, ale s mierou, aby nedošlo k pretečeniu rastliny. Po prijatí prebytočnej vody budú plody príliš vodnaté a začnú praskať. Voda pred a po kvitnutí. V rovnakom období ošetrite rastlinu fungicídnymi roztokmi, ktoré chránia krík pred múčnatkou.

strapec hrozna

Dôležité! Ak je leto daždivé, nainštalujte drenážny systém na odstránenie prebytočnej vody. Inak môže rastlina trpieť chorobami.

Mulčujte rastlinu dvakrát ročne: na jeseň a na jar. Počas prípravy na prezimovanie venujte osobitnú pozornosť ochrane puzdra a koreňového systému. Používajte dostupné nástroje, ako sú mulč, seno a slama. Ak hrozno smeruje do prvej zimy, položte vinič do drevenej nádoby bez dna a zakryte ho zemou. To umožní, aby rastlina prežila pri nízkych teplotách.

Choroby a škodcovia

Ochorenia často ovplyvňujú kardinála. Dôvod spočíva v tom, že odroda bola chovaná na inom kontinente a nie je prispôsobená klimatickým podmienkam nášho kontinentu. Rastlina často infikuje pleseň, šedú hnilobu, oídium, rakovinu baktérií, strapce. V zásade sa to deje na jeseň, keď už bola plodina pozberaná.

pleseň na liste

Prevencia choroby je jednoduchšia ako jej liečba. Sprej s fungicídmi postrekujte pred a po kvitnutí, dvakrát do sezóny. Ak je rastlina stále chorá, je potrebné ďalšie postrekovanie.

Kde je najlepšie miesto na pestovanie?

Najviac prijateľné regióny na pestovanie v krajinách bývalého ZSSR sú teplé regióny s čiernou pôdou.

Patrí medzi ne južné Rusko (územie Krasnodar), ukrajinské stepi, Moldavsko, Podnestersko. Medzi európske štáty patria Francúzsko, Grécko, Taliansko, Španielsko, Juhoslávia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica