Najlepšie odrody plodných a podrozmerných čerešní pre oblasť Moskvy, výsadba a starostlivosť

Pestovanie vlastných bobúľ v záhrade je snom každého záhradníka. Často sa však stáva, že strom vôbec neprináša ovocie. Aký druh čerešní je vhodný pre moskovský región, aké kvalitné stromy musia mať, aby v tomto regióne priniesli ovocie. Obyvateľ leta kladie tieto otázky, keď hľadá vhodnú odrodu čerešní v škôlkach.

Klimatické podmienky regiónu

Moskovský región je charakterizovaný ako málo úspešný región pre pestovanie ovocia a bobúľ. Avšak vďaka úsiliu chovateľov sa vyvíjajú odrody čerešní prispôsobené klimatickým charakteristikám regiónu. Letní obyvatelia žijúci v tomto regióne môžu pestovať svoje bobule bez veľkého úsilia.

samonosné odrody

Výsadba na otvorenom priestranstve zahŕňa výber odrôd stromov, ktoré sa neboja chladu, zmien počasia a iných podmienok, ktoré nie sú pre rast mladých rastlín najpriaznivejšie.

Podnebie v regióne je charakterizované takto:

 • Teplotný rozdiel. Vysoká v lete a nízka v zime.
 • Veľmi chladno. V chladnom období mráz dosahuje -35 ⁰С.
 • Zimy bez snehu. Absencia snehu v zime vedie k zamrznutiu neupravených rastlín.
 • Zmena počasia. Horúce dni ustupujú relatívne chladným.

Na výber odrody na výsadbu v tejto oblasti je potrebné dôkladne preštudovať vlastnosti a popis druhu. Až potom prijme konečné rozhodnutie.

čerešne poddimenzované

Cherry vlastnosti pre úspešný rast a rodenie

Aké vlastnosti by mala mať čerešňa, aby mohla kultivácia v Moskovskom regióne priniesť pozitívny výsledok:

 1. Self-plodnosť. Dôležitá kvalita rastlín, pretože opeľovanie bez hmyzu je možné za každého počasia. Samozrejme okrem dažďa. Višne samoopelené opeľovaním dávajú stabilnejší výnos, nemajú prerušenie plodu. To je veľké plus pre všetkých záhradníkov.
 2. Nízko rastúce stromy v zime menej zamrznú, môžu sa zabaliť. Pokojne tak prezimujú a na jar pokračujú v raste a vývoji.
 3. Zima odolná. Táto kvalita je jednou z najdôležitejších, pokiaľ čerešňa neznáša nízke teploty dobre, potom ju nezakryje žiadny výnos. Rastliny jednoducho zamrznú.
 4. Vysoká odolnosť. Čím je strom odolnejší voči chorobám, tým lepšie. Zdravé sadenice poskytujú väčší výnos.
 5. Odolnosť pukov a kvetov pred mrazom. Na jar, v období spätných mrazov, môže kvitnúci strom stratiť úrodu.Ak sú však kvety odolné voči nízkym teplotám, obyvatelia leta by sa nemali báť straty úrody.

úspešný rast

Pri výbere odrody na pestovanie v moskovskom regióne je potrebné zohľadniť všetky tieto vlastnosti. Iba potom je možné získať deklarovaný výnos.

Najlepšie čerešne pre oblasť Moskvy

Zoznam odrôd prispôsobených klimatickým charakteristikám pomôže obyvateľom leta rýchlo sa rozhodnúť. Môže si vybrať iba z ponúkaných možností. Po dôkladnom preštudovaní popisu a porovnaní s potrebami rodiny urobia konečnú voľbu.

čerešňové vlastnosti

Lyubskaya

Čerešne od ľudí. Odroda pestovaná záhradníkmi má také vlastnosti, vďaka ktorým popularita nespadá ani v súčasnosti. Odroda má nevýhodu, plody sú veľmi kyslé. Ale aj napriek tomu ho naďalej pestujú na pozemkoch.

Strom nie je vysoký, vďaka čomu je vhodné z neho zbierať ovocie. Čerešňa začína rodiť ovocie vo veku 4 rokov. Postupne rastie úroda, ktorá dosahuje svoj vrchol, a toto číslo trvá dlho. Sladké odrody pestované na tejto lokalite sú podľa iných kritérií horšie ako Lyubskaja.

Veľkou výhodou tejto odrody je plodnosť, plodina dozrieva rovnomerne, bez prerušenia.

čerešňa od ľudí

Apukhtinskaya

Táto odroda čerešní dozrieva neskoro. Strom nie je vysoký, úroda rastie každý rok.

Charakteristickou črtou je, že strom prináša ovocie prvýkrát už v 2. roku po výsadbe.

Čerešne sú odolné a samonosné. Chuťové vlastnosti odlišujú bobule od iných odrôd. Sú kyslé, niekedy vydávajú horkosť. Vďaka týmto vlastnostiam sa používa pri spracovaní, dodáva dezertu korenie.

nízky strom

Ďalším znakom je ovocie v tvare srdca a tmavá farba plodov. Zrnú v polovici augusta. Výťažok na rastlinu je 10 kg bobúľ.

Pri dodržaní všetkých štandardov výsadby a starostlivosti sa pre záhradníka zabezpečí stabilný vysoký výnos. Tento druh je považovaný za stredne odolný voči chorobám, ale pre istotu nebude preventívne ošetrenie zasahovať.

v tvare srdca

Turgeněvskaja

Odroda je letným obyvateľom známa už dlhú dobu. Jeho popularita je vysoká. Veľkosť dospelého stromu je 3 m. Záhradníci oceňujú turgenevskú čerešňu pre množstvo pozitívnych vlastností:

 • veľkoplodé (6 g);
 • zimná odolnosť;
 • vysoká imunita;
 • nenáročnosť;
 • undemandingness;
 • výnos a oveľa viac.

Bobule majú štandardnú chuť, používajú sa pri akomkoľvek spôsobe spracovania, mrazenia a čerstvej konzumácie. Plody sa ľahko prepravujú bez straty prezentácie.

Čerešňa univerzálneho opelenia, to znamená, že strom je čiastočne sebestačný. Na zvýšenie výnosu sa odporúča pestovať niekoľko opeľujúcich odrôd. Bobule dozrievajú súčasne, čo uľahčuje letným obyvateľom, pretože celá plodina sa zberá naraz.

zrelý strom

mladosti

Táto čerešňa rastie vo forme kríkov a stromov v závislosti od toho, ako sa tvorí. Veľkosť dospelej rastliny nepresahuje 2,5 m. Odroda je samooplodná, keď prvýkrát začína prinášať ovocie v 4. roku života.

Výťažok z 1 stromu je 12 kg bobúľ. Plodná mladosť čerešňa 18 rokov, plus alebo mínus 2 roky. Strom má strednú odolnosť voči nízkym teplotám. Kvetinové puky vydržia na jar slabé mrazy.

Plody sú chutné a zdravé, kameň sa ľahko oddelí. Bobule sa používajú na akúkoľvek metódu spracovania.

Bush a strom

Čokoládové dievča

Stromy tohto druhu čerešní sú malé, krátke a kompaktné. Čokoládové dievča nepotrebuje hmyz na opeľovanie, pretože si túto úlohu dokonale poradí sama. Ovocie má štandardnú chuť a ľahko sa vyberá, pretože strom je vysoký iba 2,5 m.

Plodenie začína od 4. roku a trvá 18-20 rokov. Vytváraním potrebných podmienok a plnením agrotechnických požiadaviek dostanú záhradníci stabilný, vysoký výnos bobúľ. Používajú sa na výrobu vína, džúsov, zaváranín, džemov a iných metód spracovania čerstvých bobúľ.

Sladká a kyslá chuť, ktorá je súčasťou mnohých odrôd čerešní, umožňuje ich konzumáciu v čerstvom stave. Priemerný výnos na rastlinu je 9,5 kg. Maximálny objem je 15 kg.

Čokoládové dievča je nenáročné a nenáročné na starostlivosť. Minimálne výdavky na námahu a čas sa vyplácajú s kilogramami chutných bobúľ.

nízka a kompaktná

červienka

Dosahuje výšku 3,5 m. Na minuloročných vetvách sa tvoria plody. Najchutnejší čerstvý dezert a tiež zdravý. Hmotnosť bobúľ je malá, 4 g, ale chuťové vlastnosti sú vynikajúce. Vďaka tomu sa čerešne používajú na všetky druhy prípravkov na zimu.

Nenáročný závod nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Stačí sa riadiť štandardnými poľnohospodárskymi postupmi pre ovocné plodiny.

Výťažok dosahuje 14 kg na strom. Ak sa budete riadiť všetkými pravidlami a požiadavkami pestovania, Robin nebude ochorieť. Vykonávanie preventívnych ošetrení, odstraňovanie burín, uvoľňovanie a včasné štandardizované zavlažovanie pomôžu zabrániť výskytu škodcov a niektorých chorôb.

minuloročné pobočky

víla

Stromy nie sú vysoké, od 2 do 3 m. Po 3 až 4 rokoch čerešňa vydá prvú úrodu. Plody sú stredne veľké, vážia 3,5 g. Chuť je sladkastá, charakteristická je kyslosť. Strom prináša ovocie každý rok, nezastavuje sa. Je potrebné pozorovať všetky jemnosti starostlivosti a výsadby, potom rastlina ukáže najlepšie výsledky.

Víla dobre znáša dlhé chladné zimy, okrem toho je odolná voči chorobám. Vďaka pozitívnym vlastnostiam a hodnoteniu záhradníkov je medzi letnými obyvateľmi veľký dopyt. Bush cherry a malý, takže zber je rýchly a ľahký.

nesie ovocný strom

silvia

Obyčajný druh čerešní, o ktorý sa v letnom období žiada. Výška rastliny 3 m. Má pozitívne vlastnosti a recenzie od záhradníkov a výrobcov. Vysoká zimná odolnosť, vysoký výťažok sú zaručené. Je odolný voči plesňovým infekciám.

Plody dozrievajú skoro, tolerujú prepravu na veľké vzdialenosti. Chuť je kyslá, preto sa bobule používajú na spracovanie a zriedka sa konzumujú čerstvé. Hmotnosť plodov je iba 2 g, ale to neovplyvňuje vriace kompoty, džemy a mrazom na skladovanie na zimu.

spoločný pohľad

Letným obyvateľom sa odporúča zabaliť čerešne na zimu do záchrannej siete.

Táto odroda má nevýhody, pre niektorých letných obyvateľov je nevýznamná, je však potrebné zamerať pozornosť:

 • slabá imunita;
 • priemerný výnos;
 • malé ovocie.

Pestovanie čerešní Silva nespôsobí ťažkosti, pri dodržaní poľnohospodárskych techník sa získa stabilný objem úrody, približne 12 kg.

poľnohospodárske techniky

Radonezh

Relatívne nové odrody medzi letnými obyvateľmi často vyvolávajú obavy, či stojí za to vysadiť stromy, ktoré neboli testované v čase. Ale Radonezh ukázal svoju najlepšiu stránku, veľa skúsených záhradníkov o ňom hovorí pozitívne.

Strom dorastá do 3,5 m, koruna je hustá so silnými výhonkami. Plody sú stredne veľké, s hmotnosťou do 5 g. Farba bobúľ je tmavočervená, chuťové vlastnosti sú vynikajúce, charakteristické pre čerešne. Konzumuje sa čerstvé, používa sa na výrobu štiav, zaváranín, kompotov a iných druhov zimných prípravkov.

silné výhonky

Táto odroda čerešní sa často používa na pestovanie v priemyselnom meradle. Rastlina je odolná voči mrazu, suchu a nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Ovocné puky stromu sú odolné voči jarným mrazom. Sú schopné odolávať poklesu teploty bez straty výťažku. Radonezh nie je trpaslík čerešňazber je preto trochu problematický. Je potrebné vybudovať špeciálne štruktúry, objem úrody je 10 kg na strom. Pri náležitej starostlivosti sadzby stúpajú.

červené bobule

Volochaevka

Počas pestovania čerešní a višní nevzniknú žiadne konkrétne ťažkosti. Stačí dodržiavať štandardné poľnohospodárske techniky a strom poteší majiteľov s vysokým výnosom.

Výška dosahuje 3 m.Plody sú veľké, vážia do 4,5 g. Chuť je bežná, šťava je bohatá na červenú. Bobule sa používajú na čerstvú spotrebu a na akýkoľvek spôsob spracovania.

Strom odoláva mrazu až do -30 ⁰C, ak je teplota nižšia, ovocné puky sa na jar nezobudia.

Plodiny na strome začínajú vo veku 4 rokov. Výťažok je 12 kg na strom. Volochaevka je plodná a má vysokú imunitu.

poľnohospodárske techniky

Ako a kedy zasadiť čerešne na predmestí

Ak chcete pestovať čerešne v klimatických podmienkach oblasti Moskvy, musíte splniť určité požiadavky. Vzťahujú sa na načasovanie, miesto a metódy vykládky. Vzdialenosť medzi čerešňami a višňami je 3 m. Nízko rastúce alebo trpasličí druhy sa vysádzajú vo vzdialenosti 2 m.

Výber času pristátia

Odborníci odporúčajú robiť to na jar. Pred začiatkom pauzy, približne začiatkom apríla. Na jesennú výsadbu sa odporúča zariadiť všetko do októbra. V opačnom prípade sa strom v zime nekoreňuje a nezmrazuje.

Okrem iného sa musia zohľadniť vlastnosti samotného sadenice, niektoré exempláre môžu zamrznúť. Je lepšie zasadiť na jeseň, ale nechať výsadbu na jar, sadenice sú pochované, dobre zabalené a ponechané do zimy. Na začiatku jari môže byť vysadený na trvalom mieste.

stojí za výsadbu

Výber sedadla

Aby sa sadenice cítili dobre, je potrebné zvoliť správne miesto. Vhodné je dobre osvetlené miesto na slnku. Zloženie pôdy:

 • hlinité;
 • piesočnatá hlina.

Roztavená voda by nemala na mieste pristátia stagnovať. Pred výsadbou sa musí skontrolovať kyslosť lokality, musí byť neutrálna. V prípade potreby sa vykonáva vápnenie. Na výsadbu je lepšie nepoužívať južné svahy, pretože v zime tam strom zamrzne av lete bude potrebovať veľa vody.

ilustratívny príklad

Pravidlá starostlivosti o čerešne

Ak chcete pestovať úrodu, musíte starostlivo dodržiavať odporúčania skúsených letných obyvateľov. Plnenie štandardných agronomických požiadaviek vám umožňuje získať deklarovaný výnos z akejkoľvek rastliny, vrátane čerešní.

zalievanie

Množstvo vlhkosti spotrebovanej jedným stromom závisí od odrody a veku rastliny. Čím je strom menší, tým častejšie je potrebné napojiť. Dospelé čerešne sú zriedka napojené, ale hojne. Je vhodné nedovoliť zamokrenie a zamokrenie pôdy, ako aj vyschnutie.

výber sedadla

Vrchný dresing

Aj počas výsadby sa odporúča používať zložité minerálne hnojivá a organické látky. Ako strom rastie, v budúcnosti sa bude monitorovať jeho vzhľad, vonkajšie zmeny budú signalizovať nedostatok akejkoľvek látky.

Dospelé rastliny sa kŕmia organickými látkami raz za 2 až 3 roky a minerálne hnojivá sa aplikujú 2 až 3-krát za sezónu. Krmenie na jeseň a na jar si vyžaduje pozornosť.

prerezávanie

Tvorba koruny závisí od charakteristík odrody. Niektoré stromy sa orezávajú v prvom roku. A niektorí vyžadujú formáciu až po niekoľkých rokoch.

Nezabudnite na sanitárne prerezávanie. Čím skôr sa zdeformovaná alebo chorá vetva rozreže, tým menšie škody spôsobí stromu.

tvorba koruny

Príprava stromu na zimu

Klimatické vlastnosti moskovského regiónu poskytujú ďalšie prístrešky pre ovocné stromy v záhrade. Od jesene sa kŕmia komplexnými hnojivami, odrezávajú nepotrebné konáre a tvoria korunu.

S nástupom chladného počasia je strom zabalený tak, aby ovocné puky počas zimného chladu nezamŕzali.

príprava stromu

Typické choroby a spôsoby ich riešenia

V oblasti Moskvy je prevažne vlhké podnebie, takže čerešne často trpia plesňovými chorobami:

 • coccomycosis;
 • klasterosporiové ochorenie;
 • moniliosis.

kvitnúca čerešňa

Je lepšie zvoliť odrody, ktoré nie sú náchylné na tieto choroby. Ale aj tieto typy je potrebné spracovať pre záchrannú sieť. Používajte chemikálie alebo ľudové liečivá v závislosti od štádia vegetačného obdobia. Na jar a koncom jesene sa odvážne lieči chémiou.

Ľudové liečivá sa používajú počas kvetu a plodov čerešní.

Pestovanie čerešní v moskovskom regióne je možné, odporúča sa zvoliť správnu odrodu a postarať sa o ňu.

ovocné bobule

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica