Opis a charakteristika odrody čerešne Bystrinka, história, výsadba a starostlivosť o rastliny

Čerešňový sad je záhradníckym snom, ale niekedy musíte čeliť ťažkostiam. Správna rozmanitosť vám pomôže vyhnúť sa častým chybám. Višne Bystrinka sú poddimenzované, ale plodné a nenáročné. Je ľahké ich pestovať na webe, dokonca aj začiatočník ich dokáže zvládnuť.

Príbeh o pôvode

Relatívne mladá odroda čerešní Bystrinka je verejnosti k dispozícii od roku 2004. Ruskí chovatelia vyvinuli odrodu špeciálne pre stredný pruh.

Čerešňový sad

Autori:

 • Kolesnikova A.F.;
 • Mikheeva M.V.;
 • Zhdanova G.B.

Prispôsobená odroda je mrazuvzdorná a produktívna

Odrody Bystrinka

Opis odrody

Nie je neobvyklé, že záhradník urobil chybu pri pestovaní stromu. Preto sa od skúseným letným obyvateľom odporúča študovať opis odrody.

Strom nie je vysoký, 2-2,5 m. Koruna nie je hustá, má tvar gule. Výťažok je 20 kg na strom, pričom sa musí venovať náležitá starostlivosť. Záhradníci ocenia záhradníci pre pohodlie pri zbere a nenáročnej starostlivosti.

Kvitnutie a rodenie plodín sú veľmi skoro, v máji potešuje záhradník farbou a prvé plody sa zberajú začiatkom júla.

kvitnutie a rodenie

Bobule sú oválne, s hmotnosťou 4,5 g, vínové. Podľa degustátorov získala Bystrinka 4,3 bodu. Má malú kosť, ktorá sa ľahko oddeľuje od dužiny. Z tohto dôvodu ženy v domácnosti ich aktívne používajú na všetky prípravy na zimu:

 • jam;
 • džemy;
 • šťavy;
 • kompoty a ďalšie.

Čerešne sú mrazené a konzumujú sa čerstvé.

Oválne bobule

Pravidlá vykládky

Čerešne sa pestujú na jar a na jeseň. Skúsení záhradníci to odporúčajú na jar, takže sadenice má viac šancí usadiť sa na novom mieste:

 1. Správny výber miesta pristátia. Pôda by mala byť nekyslá, ílovitá alebo piesčitá. Vyžaduje sa miesto dobre zohriate slnkom a chránené pred prievanom.
 2. Sadenice výber. Zdravý strom sa zakorení rýchlejšie a začne rásť. Je potrebné venovať pozornosť koreňovému systému a prítomnosti trhlín v trupe.
 3. Správne uloženie. Pred výsadbou sadenice sa umiestni do roztoku, ktorý stimuluje rast koreňového systému. Potom sa pripraví priepasť na výsadbu 60 x 70 cm. Vzdialenosť medzi stromami je 2,5 m. Vyžaduje sa inštalácia podpory, krehký strom potrebuje podporu. Po zakrytí sadenice zeminou by koreňový golier mal zostať nad povrchom.

Splnenie týchto požiadaviek pomôže sadenici zakoreniť a rýchlejšie rásť.

tanier bobúľ

Starostlivosť

Po vysadení stromu sa oň musíte postarať. Pri plnení štandardných poľnohospodárskych techník so zreteľom na vlastnosti odrody získa záhradník deklarovaný výnos.

prerezávanie

Z tohto hľadiska si poddimenzovaná čerešňa Bystrinka vyžaduje osobitnú pozornosť.Vyžaduje sa prísna kontrola rastu koruny. Od prvého roku života na novom mieste sa vytvára čerešňa.

Jednoročná sadba sa kosí vo výške 50 - 70 cm, 5 cm nad posledným púčikom. V dvojročnom veku zostalo 8 kostrových vetiev, ostatné boli odstránené. Samotné vetvy sú skrátené o tretinu dĺžky. Ďalším tvarovaním je odstránenie slabých vetiev.

Čerešňa poddimenzovaná

zalievanie

Prvýkrát je potrebné pravidelne zalievať mladé stromy. V závislosti od poveternostných podmienok sa polieva raz za 1-2 týždne. Nemusíte liať a nechať višne uschnúť.

hnojivá

Každý záhradník má k tejto záležitosti vlastný názor. Ale všetci sa zhodujú na jednej veci, spočiatku nie je potrebné kŕmiť čerešne.

Nasledujúce roky hnojia trikrát za sezónu:

 • skoro na jar, dobre pred kvitnutím;
 • počas obdobia kvitnutia;
 • na jeseň v príprave na zimu.

Včasné oplodnenie pomôže stromu priniesť ovocie a zahnať patogény.

doba kvitnutia

Choroby a škodcovia

Ak sa o svoje stromy správne postaráte, neublíži im. Bystrinka má priemernú imunitu proti chorobám. Na jar sa odporúča vykonávať preventívne ošetrenie stromov, až kým púčiky nepučnú.

V tomto okamihu sa podľa želania záhradníka používajú chemikálie alebo ľudové liečivá.

Bystrinka je čerešňa, ktorá je vhodná pre záhradkárov s malými letnými chatkami. Zaberá málo miesta a vyžaduje si malé úsilie na rast.

starať sa o ovocie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica