Opis hybridnej čerešne Miracle a jej opeľovačov, výsadby a starostlivosti o rastliny

Čerešne a višne so šťavnatými bobuľami sú termofilné. Čerešne sú mrazuvzdornejšie, dodávajú aromatické, ale kyslé ovocie. Cherry a čerešne hybridy odstránili nevýhody „rodičov“: stromy odolné proti mrazu poskytujú veľkorysú úrodu bobúľ dezertov. Miracle cherry je najúspešnejšou a najobľúbenejšou odrodou amatérskych záhradníkov, ktorá sa získala výberovým spracovaním čerešní a višní.

História chovu a oblasť rastu

Duke Miracle cherry - výsledok kríženia čerešní Valery Chkalov a čerešní Griot Ostmeysky. Cherry chované chovateľmi A.I. Sychev, L.I. Taranenko vo výskumnej stanici Artemovskaja v Doneckej oblasti. Nová odroda bola pomenovaná pre svoju vynikajúcu chuť, vysokú produktivitu a nenáročný rast.

Najpriaznivejšie prostredie pre pestovanie odrody je v južných regiónoch európskej časti Ruska. Fanúšikovia hybridu ju pestujú na predmestí, napriek zamrznutiu kvetných pukov a kadmia v chladných zimách.

Charakteristiky odrody a chuti bobúľ

Zázračná čerešňa kombinovala tie najlepšie „rodičovské“ kvality, pokiaľ ide o rast, produktivitu a kvalitu ovocia. Čerešňa je vysoko odolná proti napadnutiu škodcami.

Charakteristické znaky odrody:

 • výška kufra - od 3 do 4 metrov;
 • vzhľad koruny pripomína čerešňu;
 • metóda vetvenia sa šíri ako čerešňa;
 • list je hustý, podobne ako čerešňa, podobnej farby a tvaru ako čerešňa;
 • osádzanie kvetných pukov - na jednoročných prírastkoch, na kvetinových vetvách;
 • bobule - od 7 do 10 gramov, tmavo červená.

pobočka zázrak čerešňa

Buničina z ovocia je červená, šťavnatá, sladká, s vôňou čerešní.

Rovnako ako väčšina hybridov, ani Duke nie je schopný samoopelenia.

Na vytvorenie vaječníkov je potrebné pestovať opeľovače, z ktorých najlepšie budú čerešne (s výnimkou „rodičov“).

Podľa opisu uvedených vlastností je odroda považovaná za najlepšiu medzi kačicami a široko sa používa.

Odolnosť proti mrazu

Strom vydrží mrazivé obdobia s teplotami 15 - 20 stupňov. S ťažším za studena snap, puky trpia. Pri pestovaní v podmienkach moskovského regiónu, stredného pásu, musí byť hybrid zakrytý - koreňový systém aj koruna. Je potrebné vytvoriť korunu pod odrodovou úrovňou, aby bolo možné ušetriť pred omrzlinami.

imunita

Hlavnými nepriateľmi čerešní a višní sú plesňové infekcie listov, kvetov a čerešňová muška... Rastlina, kvôli strate listov, vstupuje do zimy oslabená, znižuje výnos a kvalitu ovocia. Čerešňová muška je škodcom, ktorého larvy sa živia zrelým ovocím.

Duke Chudo cherry je rezistentný na uvedené mykotické lézie. Nie je do takej miery ovplyvnená škodcami, ale na prevenciu je potrebná jarná liečba antimykotikami. Kopanie pôdy pod stromami, striekanie zelených vaječníkov pomáha čerešňovým muškám.

zázrak čerešňa

Čas dozrievania a hojnosť plodiny

Vojvoda zdedil Valery Chkalovova skorú zrelosť a stabilný výnos z čerešní. Bobule získavajú vymeniteľnú zrelosť mesiac po ukončení opelenia. O týždeň alebo dva neskôr (v závislosti od poveternostných podmienok) - zrelosť spotrebiteľa.

Odnímateľná zrelosť znamená, že bobule majú odrodové vlastnosti vo farbe, veľkosti, môžu sa prepravovať a skladovať 5 až 7 dní. Po dosiahnutí spotrebiteľskej zrelosti však ovocie chutí skutočne. Zrelé, šťavnaté plody sa uchovávajú v chladničke najviac 2 dni, počas ktorých sa musia spracovávať alebo konzumovať.

Produktivita závisí od poveternostných podmienok v zime a počas kvitnutia. Teploty pod 25 stupňov, ako aj jarné mrazy môžu poškodiť puky kvetov. V priemere sa z jedného stromu odstráni v priemere až 15 kilogramov plodov počas 4-5 rokov po výsadbe.

Doba kvitnutia a opelenia

Čerešňa patrí k skorým odrodám. Na juhu kvitnutie začína až do 15. mája v severných oblastiach - koncom mája a začiatkom júna. V tejto dobe sa práve objavujú čerešňové kvety. Obdobie kvitnutia Iput, Annushka a Jaroslavľ čerešní sa zhoduje s výskytom púčikov na vojvodovi, vďaka čomu sú najvhodnejšie na opeľovanie.

Rovnako ako všetky čerešne, kvety na hybridnom kvete a miznú takmer súčasne. Obdobie opelenia je 10 dní. Daždivé počasie, chladné počasie, absencia včiel, pokojné počasie ovplyvňuje výnos.

Pravidlá starostlivosti o vojvodu

Hybrid je nenáročný na starostlivosť, ale dodržiavanie pravidiel poľnohospodárskej technológie vytvorí pohodlné podmienky pre jeho rast a zabezpečí udržateľné ovocie.

rozmnožovanie

Čerešňa je vysadená dvojročnými sadenicami. Mladé stromy by mali mať rovnomerný, tmavohnedý kmeň a rozvinutý koreňový systém. Zlomené korene - byť biele.

ovocný zázrak čerešňa

Výber sedadla a pristátie

Odroda čerešne Miracle potrebuje na jar av lete slnečné žiarenie. Oblasť pre sadenice by mala byť počas dňa dobre osvetlená bez tieňa.

V severných oblastiach je rastlina zasadená na miestach chránených pred jarnými prievanmi a zamrznutým vetrom z jesene a zimy. V južných oblastiach je dôležité vyhnúť sa nadmernému vysušovaniu pôdy.

Miracle cherry rastie dobre na ľahkých a úrodných pôdach, čo umožňuje tvorbu silného koreňového systému. Piesky a íly s prímesou humusu, chernozémov - optimálne zloženie pôdy.

Čerešne, višne a ich hybridy nerastú dobre pri vysokej hladine podzemnej vody. V takýchto oblastiach, pri výsadbe vojvodu, budete musieť vytvoriť hromadnú hromadu z úrodnej pôdy.

Pri výsadbe sadenice je potrebné vytvoriť podmienky na prežitie koreňov. Podvozok je pripravený na jeseň, ak je známe, kde vojvoda porastie, alebo jeden až dva týždne na jar. Diera by mala byť hlboká až 50 centimetrov a priemer 80 až 60 centimetrov. Úrodná vrstva sa zachová, hlina sa odstráni.

Pôdna zmes na vyplnenie jamy pozostáva z úrodnej vrstvy, dvojročného hnitého hnoja alebo kompostu z minuloročného lístia, piesku. Do organickej časti sa pridávajú minerálne prísady: fosforečné a dusičnanové hnojivá (použite podľa pokynov). Ak sú pôdy kyslé, pridajte dolomitovú múku.

bobule zázrak čerešňa

Pripravená kompozícia sa zmieša a vykladacia jama sa naplní 60% vo forme kopca. V strede jamy je umiestnená drevená podpera.Poškodené korene sa odstránia z sadenice a opatrne sa umiestnia na voľný výbežok v jamke vedľa podpery.

Hĺbka pristátia sa určuje pomocou latky umiestnenej pozdĺž priemeru jamy. Koreňový golier - miesto, kde rastú korene - by mal stúpať 6-7 centimetrov nad úroveň pôdy. Pôda, ktorá bude pokrytá koreňmi, sa v priebehu času usadí a korene budú v požadovanej hĺbke.

Korene posypte hlinenou zmesou a namočte do vody, aby ste zhutnili pôdu a zakorenili v 2 dávkach: 10 litrov naraz. Po prvom zalievaní sa zvyšok zeme naplní. Kufr pripevnite k nosníku pomocou lana so šetriacim uzlom.

Frekvencia zavlažovania

Vévody sú celkom odolní voči suchu. Rast na pórovitých pôdach, výkonný koreňový systém, vytvára potrebné predpoklady. Dospelá rastlina napriek tomu reaguje na zalievanie počas kvitnutia a leje ovocie. Pri neprítomnosti zrážok v septembri až októbri je potrebné po poklesnutí lístia zalievať.

Sadenice sa polievajú každých 7 dní počas prvého mesiaca po výsadbe. Potom sa interval v nasledujúcom mesiaci zvýši na 10 až 14 dní. Ďalšie zavlažovanie závisí od množstva zrážok a teploty vzduchu. Na zalievanie mladého stromu stačí 20 litrov vody na zvlhčenie pôdy blízko koreňov.

Starostlivosť o dvojročnú rastlinu okrem zalievania spočíva v uvoľnení pôdy cez výsadbovú dierku, mulčovaní senom, suchej rašeline.

zázrak čerešňa

V prípade zrelých rastlín spôsobí príliš veľa vlhkosti viac škody ako nedostatočné plnenie.

Pôda sa zhutní z vody, ktorá narúša prevzdušňovanie. Pri dostatočnom zrážaní sa ďalšie zavlažovanie nevykonáva viac ako 4-krát počas vegetačného obdobia. Množstvo vody je od 30 do 60 litrov, v závislosti od veku, objemu korunky a výšky kmeňa.

Odporúča sa zalievať do dvoch kruhových drážok vo vzdialenosti pol metra a meter od kmeňa. Hĺbka brázdy je 10 centimetrov. Ďalšou možnosťou zalievania sú diery pozdĺž polomeru korunovej projekcie. Povinné je uvoľnenie, mulčovanie pôdy, odstránenie buriny.

Vrchný dresing

Neodporúča sa zapojiť sa do výživy rastlín, najmä do organických a dusíkatých hnojív. Živiny v sadbe budú trvať 3 roky. V budúcnosti sa hnojivá potaš-fosfor používajú na zalievanie pôdy na konci kvitnutia a dusíkaté hnojivá - na jeseň.

Nadbytok hnojiva počas kŕmenia koreňov spôsobí zvýšený rast kmeňa a konárov. Rastlina zníži spotrebu výživných látok na plodenie. Odchýlka od vegetačného obdobia okrem toho povedie k nezrelosti dreva a rastu na kmeni a konáre. Zimné mrazy poškodia kadmium a spôsobia odumretie stromu.

zázrak čerešňa

Prerezávanie a tvarovanie koruny

Bezprostredne po výsadbe sadenice opustia výhonok maximálne 2/3 metre. Kostrové vetvy sú odrezané na tretinu, takže sú podriadené centrálnemu vodiču. Prerezávanie sa vykonáva na obličkách. Tvorba koruny pokračuje aj v nasledujúcich rokoch.

Účel orezania:

 • vytvoriť polguľovú korunu;
 • premiestniť konkurentov k centrálnemu vodičovi;
 • zbaviť sa zahusťovania;
 • zníženie rastu.

Hemisférický tvar koruny vytvára najlepšie podmienky na vetranie, osvetlenie, kúrenie. Aby sa to dosiahlo, dlhé konáre sa strihajú na bočný rast, ktorý sa zase skráti asi o tretinu - na spiace puky.

Vertikálne rastúce vetvy alebo vrcholy nemajú ovocné puky, bez odstránenia budú tvoriť druhý kmeň. Strih na prsteň.

Vetvy z kostrových konárov smerujú von a dovnútra koruny. Krúžok odstraňuje všetky ročné procesy dovnútra.

Zmena uhla odchodu kostrových vetiev z kmeňa pomáha zastaviť rast stromu: z ostrého na horizontálny. Za týmto účelom sú mladé vetvy odklonené od kmeňa a fixované v tejto polohe zaťažením alebo napnutím.

pobočka zázrak čerešňa

Príprava na zimu

Aby sa zabránilo zamrznutiu stromu alebo hlodavcom, používa sa niekoľko metód:

 • kruh kmeňa je posiaty suchou trávou;
 • kmeň v blízkosti zeme je zabalený do pytloviny a smrekových konárov;
 • pred začiatkom silného chladného počasia je koruna prekrytá pytlovinou.

Mladý strom je možné zachrániť úplným pokrytím snehom. Zároveň je však potrebné zabezpečiť, aby po rozmrazení nevznikla ľadová kôra, ktorá nedovolí vzduchu prechádzať.

Odroda sa rozšírila

V 90. rokoch sa chovalo viac ako 30 odrôd odolných voči mrazu.

Hybridy preukázali nielen odolnosť voči nízkym teplotám, ale aj dobré výnosy spojené s vynikajúcou chuťou ovocia.

Nové odrody sa zamilovali do záhradníkov v Moskve, leningradských oblastiach, v strednom pásme, južných regiónoch európskej časti, Uralu, Sibíri a Ďalekom východe.

žltý zázrak čerešňa

Duke Spartan

Výška koruny - do 3 metrov. Mrazuvzdorné drevo. Nie je vhodný na plesňové infekcie. Produktivita - do 15 kilogramov. Veľkosť šťavnatého, sladkého a kyslého ovocia je až 7 gramov. Nenosí ovocie bez opeľovača. Úspešne sa pestuje v južných regiónoch západnej Sibíri.

Komsomolskaja známka

Strom dáva svoju prvú úrodu v druhom roku po výsadbe. Maximálna výška kmeňa nepresahuje 4 metre. Odroda nezmrazuje v podmienkach moskovského regiónu. Ovocie - až 4 gramy, s kyslosťou, dozrievajú súčasne začiatkom júla. Na plodenie sú potrebné opeľovače.

Vynikajúca Venyaminova

Duke začne prinášať ovocie 4 roky za prítomnosti opeľovačov. Kvitne v druhej polovici mája, plody dozrievajú začiatkom júla. Bobule sú červené, priemerná hmotnosť je 6 gramov, dužina je ružová, šťava je bezfarebná. Výška pyramídovej koruny je až 6 metrov. Kvetinové puky zomierajú pri dlhodobých teplotách pod 25 stupňov. Odroda je rozšírená v južných oblastiach, na území Khabarovsk.

čerešňa

Fakľa

Odroda odolná voči mrazu, ľahko sa rozmnožuje, pretože nerastie nad 3 metre. Vysoko výnosné, s veľkým, sladkým a kyslým ovocím. Vysadené vedľa opeľovača. Zónované v oblasti Leningrad, región strednej čiernej Zeme.

nočné

Nová známka. Odolné voči teplotám až do -30 stupňov. Zber sa začína rok po výsadbe. Plody sú veľké, sladké, s hustou dužinou, skladované po dlhú dobu. Vyžaduje opeľovač. Začína prinášať ovocie od 15. júla. Rastie v záhradách oblasti Moskvy, v južných oblastiach územia Khabarovsk.

Rubinovka

Nízky strom, do 2 metrov. Odroda je čiastočne samonosná, čo vám umožňuje získať stabilný výnos až 15 kilogramov v neprítomnosti opeľovačov. Môže sa pestovať v severných oblastiach, kde čerešne a višne nerastú.

čerešňa v vedre

Nádej

Silný strom, vysoký až 6 metrov, s rozprestierajúcou sa korunou. Produktivita je vysoká bez ohľadu na zimné mrazy. Nie je náchylný na kokomykózu, je odolný voči monilióze. Tmavo červené plody s vôňou čerešní dozrievajú v polovici júla. Odroda nie je opeľujúca, je územne vymedzená na území Khabarovsk.

Ivanovna

Výška kmeňa je až 3 metre, koruna je sférická. Na konci júla dozrievajú na vetvičkách kytice sladko-kyslé vínové bobule. Strom vydrží dlhodobo nízke teploty bez zníženia výnosov v záhradách stredoeurópskej časti západnej Sibíri.

okázalý

Výška kmeňa nepresahuje 3 metre. Ovocie je sladké a kyslé, s príchuťou čerešní, s hmotnosťou do 8 gramov, dozrieva koncom júna alebo začiatkom júla, ak sú v okolí opeľovače. Drevo je náchylné na mráz, čo vedie k smrti vojvodu. Distribuované na území Krasnodar, Stavropol.

čerešňové ovocie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica