Opis odrody kanadských čerešní a višní vzácnych karmín a vlastnosti plodu

Existuje veľa odrôd čerešní, ktoré ozdobia každú záhradu dôstojne a každá z nich má vlastnosti, výhody a nevýhody. Pred začiatkom pestovania sa odporúča starostlivo prečítať vlastnosti vybranej rastliny, čo uľahčí starostlivosť. Pozornosť mnohých záhradkárov určite priťahuje opis čerešne třešňovej, ktorá má mnoho výhod. Svieža karmínová klenotnica s náležitou starostlivosťou vás určite poteší zberom chutného ovocia.

Opis odrody

Odroda Carmine Jewel bola vyvinutá špeciálne pre pestovanie v oblastiach so suchými letami a tvrdými zimami. Rastlina znáša silné mrazy (do 40 stupňov), nemilosrdný dopad slnečných lúčov.

Carmine Jewel

Dospelý strom dosahuje výšku iba 2 m. Toto nemá vplyv na výnos, s náležitou starostlivosťou môže kanadská čerešňa ľahko vyťažiť až 15 kg. Opis odrody sa môže doplniť vlastnosťami bobúľ. Plody sú chutné, vážia do 4 g.

Čerešne sa zbierajú iba v plnej zrelosti, keď bobule získajú tmavý rubínový odtieň. Ružová je známkou nezrelosti, preto sa odporúča počkať ďalší týždeň.

odroda čerešní

Výhody a nevýhody odrody

Precious Carmine má mnoho výhod, ktoré priťahujú začiatočníkov v pestovaní ovocia a skúsených záhradkárov. Medzi výhody patrí:

  • odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam;
  • kompaktnosť (rastlina pre dospelých zaberá malý priestor v záhrade);
  • čím sa získa;
  • self-fertility (nie je potrebné pestovať rastliny opeľovanie);
  • neatraktívnosť voči škodcom (hmyz zriedka infikuje strom);
  • zriedkavé choroby.

Cherry nemá žiadne nevýhody, s výnimkou požiadavky na pravidelné prerezávanie a formovanie stromov. Precious Carmine sa zvyčajne tvorí vo forme sviežej kríky alebo štandardného stromu.

plodnosť plodov

Vlastnosti odrody

Hlavnými charakteristikami vzácnych karmín, ktoré priťahujú záhradkárov, sú nenáročnosť a odolnosť proti mrazu. Pri pestovaní plodín nebudú mať žiadne zvláštne ťažkosti v poľnohospodárskej technológii, rastlina sa dokonale prispôsobí v drsných podmienkach.

Strom má prírodný trpaslík, nevyžaduje očkovanie, čo uľahčuje starostlivosť. Plodenie sa začína v júli a trvá do polovice augusta. Ak sa čerešne pestujú na tmavom mieste, doba zberu sa posunie o 1 - 2 týždne.

mokré čerešne

Pravidlá výsadby a starostlivosti

Vzácny karmín pre dobrý vývoj vyžaduje rast úrodnú pôdu bohatú na živiny, takže pri výsadbe sadeníc musíte zloženie pripraviť. Zmiešať:

  • záhradná pôda;
  • piesok;
  • rašelina;
  • kompost (nevyhnutne zhnitý).

Vezmite všetky komponenty pôdy do rovnakých častí. Bolo by užitočné pridať drevný popol (3-5 hrstí na krík). Pripravte jamu, keď ste predtým preskúmali korene, mali by byť pri výsadbe pohodlné. Výsadbu dokončite hrubou vrstvou mulča (rašelina, sekaná slama, odrezky trávy).

hotové bobule

Strom sa obáva veľkého množstva vlhkosti, preto sa majiteľom oblastí s vysokou vlhkosťou odporúča, aby si vybrali najsuchšie oblasti na pestovanie čerešní. Ak podzemná voda môže poškodiť korene, nezabudnite vložiť drenážnu vrstvu (rozbité tehly, malé kamienky, trosky, úlomky keramických nádob). Hrúbka odtoku - najmenej 20 cm.

Voda podľa potreby. V suchom období budete musieť často zavlažovať pôdu - po 2-3 dňoch. Najskôr uvoľnite ornicu. Nesiahajte hlboko do zeme, existuje riziko poškodenia koreňov prechádzajúcich blízko povrchu.

vínová úroda

Hnojiť hnojivou organickou hmotou. Je zakázané používať čerstvý hnoj, hrozí nebezpečenstvo popálenia koreňov, ktoré môže vyvolať útok škodcov, ktorí žijú v organickom zložení. Počas letnej sezóny trávte 2-4 kŕmením. Posledné použitie živín je pred odhodením listov.

Prerezávanie skoro na jar, pred pučaním. Ak sa sneh ešte neroztopil, nebojte sa, rastlina dokonale toleruje postup.

Absencia listov neumožňuje presne určiť suché a poškodené konáre, preto je potrebné začať s odstraňovaním týchto výhonkov v lete. Odporúča sa používať záhradné ihrisko, ktoré zabraňuje prenikaniu infekcie, škodlivých baktérií a urýchľuje hojenie zdravého tkaniva.

zhluky ovocia

Cherry Precious Carmine toto meno úplne ospravedlní, pretože s náležitou starostlivosťou vás poteší jasne šťavnatým ovocím vysokej chuti. Na prípravu chutných zákuskov sa odporúča používať ovocné konzervy, džemy. Ak pri kultivácii neurobíte chyby, bude úroda stačiť na všetko - rastlina vám veľkodušne ďakuje za starostlivosť.

Čerešňa Carmine

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica