Opis a charakteristika odrody čerešne Chutoryanka, jej pestovanie a starostlivosť

Mnoho záhradkárov už dokázalo vidieť výhody odrody čerešne Khutoryanka, ktorá zvyčajne zaberá najpohodlnejšie miesto v záhradách. Aj skúsení majitelia zaznamenávajú množstvo výhod stromu, medzi ktorými je predovšetkým rodenie plodov - s náležitou starostlivosťou bude možné získať vynikajúcu úrodu. Aby ste neboli sklamaní, odporúčame vám oboznámiť sa s hlavnými požiadavkami starostlivosti a prísne ich dodržiavať.

Opis odrody

Cherry Khutoryanka je stredne zrelá plodina, prvé dozrievanie ovocia v júni. V chladných oblastiach bude možné úrodu neskôr - takmer do konca júla.

Opis odrody môže obsahovať hlavné znaky kultúry:

  • odolnosť proti mrazu;
  • plodnica (do 15 kg na rastlinu);
  • vytrvalosť;
  • nedostatok požiadaviek na starostlivosť;
  • chuť bobúľ.

Plody sú pevné, pevné, skladované až 10 dní. Doprava je dobre tolerovaná. Na prípravu, prípravu dezertov sa odporúča používať čerstvé.

Charakteristiky stromu a ovocia

Rastlina je pomerne krátka (zriedka presahuje 3 m na výšku). Koruna je pyramidálna, niekedy s nesprávnym prerezávaním, vytvára si metlu. Kôra je lesklá, s vekom získava miernu drsnosť.

čerešňa khutoryanka

Plody do priemeru 2 cm, hmotnosti do 4 g. Pokožka je hustá, takmer čiernej farby. Buničina je ľahšia, šťavnatá. Chuť je príjemná, sladká, s mierne kyslou chuťou.

Výhody a nevýhody odrody

Khutoryanka má mnoho výhod - strom sa dokonale prispôsobuje náročným klimatickým podmienkam, dospelé rastliny nevyžadujú zimné pokrytie a ľahko sa zotavujú z poškodenia mrazom.

Nespornou výhodou je aj produktivita, doba zrenia. Strom je mimoriadne zriedkavo postihnutý chorobami.

Nevýhody spočívajú v tom, že konáre rastú z kmeňa pod ostrým uhlom. Príjemná úroda, nesprávny zber alebo prerezávanie spôsobujú poškodenie stromu, výhonky jednoducho nestoja a sú zničené. Je ťažké a niekedy nemožné opraviť poškodenie.

čerešňa khutoryanka

Rastúce vlastnosti

Pokiaľ ide o starostlivosť, Khutoryanka sa nelíši od iných odrôd čerešní. V suchých letách bude potrebné pravidelné zavlažovanie vykonávať pomocou teplej kvapaliny. Od druhého roku života sa obliekajte. Zavádzajte výživné komplexy alebo hnijúce organické látky.

Pravidelne rezajte, odstraňujte zahustené konáre, výhonky, ktoré odumreli v dôsledku mrazu alebo poškodenia. Preskúmajte prítomnosť škodcov, vývoj chorôb a ihneď vykonajte liečbu insekticídmi alebo fungicídmi.

Cherry Khutoryanka je rastlina s mnohými výhodami.Mnoho záhradkárov sa už o tom presvedčilo, ktorí sú radi, že v záhrade pestujú nádherný strom. Pri dodržaní minimálnych požiadaviek sa ukáže, že miesto zdobí svieža rastlina, ktorá vás poteší zberom šťavnatých chutných plodov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica