Opis a vlastnosti odrody čerešne Molodezhnaya, výsadba a starostlivosť, prerezávanie a opeľovače

Spomedzi odrôd čerešní si musíte zvoliť pestovanie plodín na záhrade s rôznymi obdobiami dozrievania. Je potrebné brať do úvahy klimatické podmienky rastu, nenáročnosť v starostlivosti. Takéto vlastnosti sú vlastné čerešni Molodezhnaya, ktorú chovatelia chovali začiatkom 90. rokov minulého storočia. Kultúra je vhodná pre záhradkárov v strednom regióne. Čerešňa je preferovaná pre pestovanie v Urali a na Sibíri.

Opis čerešne Molodezhnaya

Hrubá odroda čerešní Molodezhnaya má malú výšku 2 až 2,5 metra. Vetvy spustené na zem tvoria kompaktnú okrúhlu korunu. Vďaka tomu si krík môže nárokovať miesto v malých záhradách.

čerešňová mládež

Na konáre pokryté hnedasto-hnedou kôrou sú listy oválnej štruktúry s okrajmi vrúbka husto zavesené. Nad nimi sú tmavozelené a pod nimi svetlejšie. Čerešňové kvety začínajú po 10. máji, keď je krík pokrytý snehovobielym kvetenstvom, z ktorých každá má 3 - 7 kvetov s priemerom 3 centimetre. Čerešňové pestíky a tyčinky majú rovnakú výšku, takže opeľovanie sa stáva samo o sebe.

Opis odrody zahŕňa aj vlastnosti bobúľ. Poznamenáva sa, že čerešňové ovocie:

 • veľké, s hmotnosťou do 4 až 5 gramov;
 • vínová farba pri technickej zrelosti;
 • mať šťavnaté a pevné mäso;
 • chutia sladko, s mierne kyslosťou, bez svedomitých vlastností;
 • voňavé.

charakteristika bobúľ

Podobne ako višne, aj v druhej polovici júla je plodina pokrytá zrelými bobuľami. Výťažok odrody sa zvyšuje s dozrievaním kríkov, zlepšujú sa podmienky pestovania, pravidlá starostlivosti. Z jedného kríka dosahuje výnos 12 - 15 kilogramov bobúľ.

Odroda prináša ovocie každý rok. Charakteristickým rysom ovocia je to, že kameň sa ľahko oddeľuje od dužiny. Z nich sa vytlačí tmavočervená aromatická šťava.

posiate zrelé

Vlastnosti odrody

Kompletná charakteristika odrody čerešní Molodezhnaya zahŕňa skutočnosť, že kultúra:

toleruje teploty

 1. Odolná voči suchu. Ľahko znáša vysoké letné teploty a nezaobíde sa. Ale po výsadbe stromu a počas začiatku obdobia tvorby ovocia je potrebné zalievať kríky.
 2. Odolné voči mrazu. Na zimu nie je potrebné pokryť stromy. Ľahko tolerujú pokles teploty vzduchu.
 3. Vlastné fertilitou. 40% nepotrebuje opeľovačov. Je však lepšie zasadiť vedľa čerešní Vuzovskaja, Lyubskaja a Turgenevskaja. Samotná Molodezhnaya zohráva úlohu opeľovača pri dozrievaní plodín.
 4. Vysoký výnos. Počet plodov závisí od veku čerešní. Kultúra začína prinášať bobule od 2. až 3. roku života a prináša ovocie po dobu 15 až 20 rokov. Zvýšené výnosy závisia od pravidelného prerezávania.
 5. Stredne odolný voči hubovým chorobám. Odroda Molodezhnaya je viac ovplyvnená moniliózou a kokcykózou v horúcich a vlhkých letách.
 6. Všestranné použitie. Zrelé ovocie sa používa na prípravu dezertov, nápojov, džúsu.Bobule sú vhodné na použitie ako náplň do koláčov, na zdobenie koláčov. Čerešňové džemy, džemy, džemy sú vynikajúce.

Čerešňové ovocie sa môže uchovávať čerstvé po dobu 2 mesiacov, ak sa bobule zberajú strihaním a udržiavaním stopky. Skladovacie nádoby sú obložené pergamenovým papierom a umiestnené v pivniciach s teplotou +2 alebo +4 stupňov, dobre vetrané.

čerstvé ovocie

Výsadba a odchod

Napriek tomu, že je možné dosiahnuť dobrú úrodu, odroda čerešní zníži vysoké dávky, pokiaľ nebude sadba správne vysadená. Rast Bush je ovplyvnený výberom miesta pre kultúru.

V prípade čerešní Molodezhnaya je dôležité, aby ich miesto bolo:

 • chránené pred vetrom, prievanom;
 • osvetlené slnkom;
 • na kopci, 1,5 metra nad podzemnou vodou;
 • s neutrálnou kyslosťou, piesčitohlinité pôdy.

osvetlené slnkom

Sadenice sa nakupujú alebo pripravujú vo výške 70 centimetrov až 1 meter. Venujte pozornosť koreňovému systému, jeho elasticite a kvalite. Korene by mali byť dlhé až 15 centimetrov. Sadenice vyzerajú zdravo, ak nepoškodzujú kôru, konáre a listy sú šťavnaté zelené.

Výsadba čerešní začína prípravou jamy. Vykopáva sa 2 mesiace pred výsadbou, šírka 50 až 60 centimetrov a hĺbka 40. Vzdialenosť medzi výsadbovými jamami dosahuje 3 až 2 metre. Hnojivá sú potrebné. Vhodné sú Humus (2 vedrá na jamku), superfosfát (175 až 250 gramov), draselná soľ (30 až 50 gramov). Pre kyslé pôdy je potrebné hasené vápno. Je to dosť 200 gramov.

sadenice získať

Pred aplikáciou hnojív na jamu sa musia zmiešať so zemou. Akonáhle je diera plná dve tretiny, uprostred sa naleje hromada výživnej pôdy. Sadenice sú umiestnené v strede a určujú umiestnenie koreňového goliera. Držte krík za ruku, pridajte zeminu, občas potraste sadenicu. V tomto prípade Zem lepšie preniká medzi korene.

Na konci postupu sa pôda zhutní okolo kmeňa stromu. Uistite sa, že urobiť valec, zvýraznenie hranice kmeňa kruhu. Zalievajte sadenice hojne, pričom na jednu dieru berte 2 až 3 vedrá vody. Je užitočné naliať potom vrstvu mulča 8-10 centimetrov.

jesenné stromy

Najlepší čas na pestovanie čerešní a rastlín je začiatok mája alebo októbra. Neďaleko môžete vysadiť čerešne, jablone. Čerešňa ale nemá rád okolie s ríbezľami.

Starostlivosť o pestovanie kultúry kôstkového ovocia odrody Molodezhnaya pozostáva z:

 • tvorba kríkov;
 • vrchné odevy;
 • glazúra;
 • uvoľnenie pôdy.

kultúra kôstkového ovocia

Čerešňové prerezávanie sa odráža vo výnose plodiny. Postup sa vykonáva na jar, pri ktorom sa odstránia choré a poškodené vetvy. Koreňské prísavky sa odstránia a zanechá až 12 až 15 stoniek s dobre vyvinutými púčikmi. Staré výhonky, na ktorých sa objavujú suché vetvičky a ktoré dodávajú malé bobule, sa nakrájajú na základňu.

Mulčovanie kmeňa kmeňa sa vykonáva neustále, ak je leto suché... Lepšie je aplikovať vrstvu humusu priamo na sneh. Vlhkosť potom zostane lepšia. Na jeseň je hnojivo zapustené do zeme. Je potrebné kopať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. Zároveň sa hnojivá aplikujú vo forme superfosfátu v množstve 25 gramov, draselná soľ - 10 gramov na 1 meter štvorcový.

V lete je kmeň kmeňa neustále uvoľňovaný záhradným vidlicom alebo hrable. Na jar sa pri uvoľňovaní pridávajú hnojivá obsahujúce dusík.

kruh kmeňa

Krmia tiež mulleín, riedia sa vo vode v pomere 1: 5, vtáčí trus - 1:12. Prvýkrát musíte kŕmiť počas obdobia, kedy púčiky kvitnú. Potom sú potrebné organické látky v čase, keď čerešňové kvety. V auguste je žiaduce pridať zmesi fosforu a draslíka. Vhodná je tiež infúzia drevného popola pripravená v množstve 50 gramov na 10 litrov vody. Čerešňa Molodezhnaya dobre reaguje na aplikáciu chmúrneho vápna každé 3 až 5 rokov. Optimálne je 300 gramov vápna na 1 meter štvorcový.

Úroda čerešní závisí od zalievania. V lete, ak je horúco dlhý čas, je potrebné ho poliať 5-6 krát za sezónu.

Jarné mrazy môžu poškodiť mladé stromy, a tak chrániť čerešne, ktoré sa zaoberajú osvetľovaním hromád dymu. Ochrana sa používa v noci, keď teplota klesne na +2 ° C. Operácia je ukončená 2 hodiny po východe slnka. Postrek kríky vodou, hojné zalievanie stromov tiež pomôže.

mladé stromy

V zime sú čerešne pokryté snehom až do výšky 50 - 70 centimetrov.

Je tiež dôležité chrániť čerešne Molodezhnaya pred chorobami, pretože majú priemernú odolnosť voči hubovým chorobám.

višne

Choroby odrody

Patogénne huby často napadajú čerešne Molodezhnaya, najmä v teplých a vlhkých letách.

Šedú hnilobu alebo moniliózu možno ľahko rozoznať sušením a sčernením výhonkov a listov. Bobule sú tiež poškodené hnilobou. Na nich sa objaví sivá pleseň, v ktorej sa skrývajú spóry huby. Ak prší a teplota vzduchu prudko klesne, choroba sa rýchlo šíri a ovplyvňuje susedov postihnutého stromu. Ak sa nájdu príznaky infekcie, je potrebné odstrániť poškodené časti, ovocie a zničiť ich.

odrody chorôb

Aby strom nezomrel úplne, je potrebné včas začať bojovať proti huby moniliózy. Hneď ako sa na kríkoch objavia sušené konáre a lístie, na puzdrách sa objavia puky, na korunu sa pôsobí 3% roztokom Bordeauxovej kvapaliny. Kmeň poškodeného puzdra je bielený vápnom s prídavkom síranu meďnatého. Spracovanie sa uskutočňuje pomocou chemických prípravkov: "Tsinebom", "Topsin-M", "Kuprozan". Nastrekujte trikrát v intervale 12 - 15 dní. Z biologických prípravkov je "Fitosporín" účinný.

Ak sa na listoch objavili červenkasté bodky, začala sa infekcia kokomykózou. S ďalším priebehom choroby sa škvrny začnú zväčšovať a na spodnom povrchu listu sa objavia ružovkasté alebo belavé hrče s hubovými spórami. Po tom, listové dosky zožltnú, stočia sa a spadnú. Môže sa nakaziť ovocie aj konáre.

silný liek

Na jar, predtým, ako púčiky kvitnú, musí byť koruna ošetrená Bordeauxovou tekutinou. V auguste a na jeseň je potrebné striekanie síranom meďnatým. Záhradníci používajú na riešenie tejto choroby roztok drevného popola s prídavkom mydla na pranie. Za týmto účelom rozpustite 1 kilogram popola v 5 litroch vody. Raz za týždeň, počnúc májom, sa čerešne postriekajú infúziou.

Mnohé záhradné kultúry trpia antracózou. Pleseň počas dozrievania ovplyvňuje ovocie. Rany s ružovým kvetom sú jasným znakom infekcie. Ak sa objavia na plodoch, je potrebné zničiť choré plody a nastriekať krík prípravkom "Poliram".

sprej

Hrdzavé hrbole na čerešňových listoch sú tiež príznakom plesňovej infekcie. Hrdza vedie k zníženiu bobúľ na strome, pádu listov. Ochoreniu sa dá predchádzať nielen liečbou Bordeauxovou tekutinou, ale tiež chloridom medi. Na jeden mladý strom stačí spotrebovať až 2 litre roztoku pre dospelého - 2-krát viac. Spracovanie by nemalo byť jednorazové. Opakuje sa 2 až 3-krát. Najlepšie je to po zbere.

zamatový škvrny na čerešňovom ovocí nesú patogénne spóry huby. Ak sa nič neurobí, organizmy sa rozšíria do susedných rastlín. Okrem tekutiny Bordeaux sa môžete zbaviť prvých príznakov chrastavitosti s Nitrafen.

Aby sa zabránilo vzniku plesňových chorôb, je potrebné včas vyčistiť záhradný odpad, spáliť lístie a zničiť nezrelé poškodené ovocie.

spracovanie ovocia

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica