Charakteristika odrody čerešní Novella, opis ovocia a opeľovačov, výsadba a starostlivosť

Zvláštnosťou niektorých stromov je to, že majú vlastnosti, ktoré sa odlišujú od ostatných odrôd. Novella cherry má medzi záhradníkmi veľa priaznivcov, napriek relatívne nedávnemu vzhľadu. Je nenáročná a veľmi produktívna. Objem ovocia sa zvyšuje každý rok. Strom je veľmi otužilý, získal mnoho pozitívnych vlastností z rodičovských odrôd.

Opis a história výberu

Aby sa lepšie oboznámili s charakteristikami rastliny, je potrebné preštudovať opis odrody. Pomôže vám správne pestovať strom a získať úrodu. Vyhnite sa chybám pri tvorbe korún a pri vykonávaní iných agrotechnických techník.

čerešňová novela

Čerešňa Novella je výsledkom kríženia stepnej čerešne a vtáčej čerešne. Tento hybrid je vytrvalý a mrazuvzdorný.

Túto odrodu chovalo niekoľko vedcov a chovateľov:

 • A. A. Gulyaeva;
 • A. F. Kolesnikova;
 • O.D. Golyaeva;
 • E. N. Dzhigaldo.

V meste Orel na All-Russian Institute bola táto odroda prepustená. Postupom času si Novella cherry získala popularitu.

opis ovocia

Vlastnosti odrody

Aby záhradník pochopil, aké vlastnosti a vlastnosti má odroda, musí si preštudovať jej vlastnosti:

 • Výška 3 m.
 • Koruna je zaoblená, roztiahnutá a zdvihnutá.
 • Výstrely sú plynulé.
 • Kvetenstvo má 4 kvety.
 • Doba kvitnutia je 10 - 18 mája.
 • Tvar ovocia je guľatý, špička je mierne stlačená.
 • Hmotnosť 5 g.
 • Priemer 2 cm.
 • Kosť sa ľahko oddelí od buničiny.
 • Ochutnávka skóre 4,2 bodu.
 • Chuť je sladká a kyslá.
 • Plody dozrievajú v poslednej dekáde júna.
 • Dobre toleruje prepravu.

Letný obyvateľ môže oceniť vlastnosti stromu až potom, čo na svojom mieste pestuje čerešňu.

okrúhla koruna

Výsadba a odchod

Pestovanie čerešní pozostáva z niekoľkých fáz, po výbere sadenice by ste si mali zvoliť vhodné miesto na pestovanie stromu. Potom zariadenie zasadte správne a postarajte sa o to:

 1. Výber miesta. Je lepšie zvoliť slnečnú oblasť, chránenú pred vetrom a prievanom. Vzdialenosť medzi stromami je 3 m, nie menšia. V nížinách by ste nemali zasadiť čerešne, strom netoleruje záplavy. Ak si vyberiete miesto v tieni, bobule budú menšie, kyslé.
 2. Príprava jamy. Hĺbka 50 - 60 cm, priemer 70 cm Pred výsadbou je potrebné do pôdy pridať zhnitý hnoj a minerálne hnojivá. Do dna je vtlačený kolík, ku ktorému je následne pripevnená sadba. Jeho výška musí byť najmenej 1,5 m.
 3. Dátum pristátia. Je lepšie zasadiť strom na jeseň. Koniec septembra, začiatkom októbra, je veľmi vhodný. Nestojí to za výsadbu neskôr, strom zomrie na mráz.
 4. Opeľovacie odrody. Na zlepšenie počtu plodín sa vedľa čerešní Novella vysádzajú tieto druhy: Vladimirovskaya, Shokoladnitsa a ďalšie.

veľa bobúľ

pristávacia

Ak sú korene suché, vysadí sa strom do pripravenej diery, namočí sa niekoľko hodín pred výsadbou do vody.

Sadenice sa umiestňujú vertikálne, periodicky, zatiaľ čo zaspávajú so zemou, strom sa trasie, aby sa odstránili medzery. Po dokončení nalejte vedro s vodou.

korene sú suché

Starostlivosť

Postarajte sa o čerešne jednoducho stačí splniť štandardné agrotechnické požiadavky. Najťažšia, ale povinná práca je prerezávanie. Vykonáva sa v dvoch prípadoch: keď sa tvorí koruna, a na sanitárne účely.

Tvorba koruny pomôže stromu produkovať hojné plodiny a veľké ovocie. Preto sa musí brať vážne. Po prvé, horná časť je odrezaná, robia to na jar pre prvý rok po výsadbe alebo nasledujúci rok. V nasledujúcich rokoch zostane 5-7 kostrových vetiev, ktoré sú základom budúcej koruny.

 je orezávanie

Pravidelne prerezávajte vetvy, ktoré narúšajú vývoj ostatných alebo rastú vo vnútri stromu. Plátky sa musia ošetrovať záhradným ihriskom, čo pomáha predchádzať infekciám. Sanitárne prerezávanie je odstránenie zdeformovaných chorých vetiev.

Polievanie je pravidelné, zatiaľ čo malá rastlina, napojená raz týždenne, dospelá rastlina je napojená 4-krát za sezónu, hojne.

Po každom zalievaní nezabudnite zem uvoľniť. Buriny sa odstránia a uskutoční sa pravidelné kŕmenie.

sanitárne prerezávanie

Škodcovia a choroby

Odroda je voči spoločnému imunity choroby čerešňovej kokosykózy, monilióza. Novella je veľmi zriedkavo ovplyvnená škodcami.

Cherry Novella je nenáročný, správna starostlivosť o ňu vedie k zvýšeniu výnosov.

náležitá starostlivosť

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica