Opis odrôd čerešne Ognevushka a jej vlastnosti, výhody a nevýhody

Čerešne milujú nielen obyvatelia južných regiónov Ruska, ale aj severní obyvatelia. Severné odrody sa líšia od svojich náprotivkov vysokou odolnosťou voči extrémne nízkym teplotám, takéto stromy sú silné, skoré dospelé, vytrvalé. Naša čerešňa patrí do tejto kategórie. Opis odrody čerešne Ognevushka nezaberie veľa času. Charakteristiky tejto odrody čerešní hovoria samy za seba a všetko, čo musíte urobiť, je rozhodnúť sa v prospech jasného Firefly.

popis

Najdôležitejšou výhodou pri opise odrody čerešne Ognevushka je jej schopnosť odolávať mrazu. V tomto prípade je to -50 stupňov, čo je veľmi pôsobivý faktor. Zber sa najčastejšie uskutočňuje koncom júla. Plody sú malé, ale šťavnaté, s príjemnou kyslosťou a sladkou dochuťou. Odroda je vysoko sebestačná, kvitnutie sa vyznačuje dobou trvania.

Výhody a nevýhody odrody

Pri výbere odrody čerešní na výsadbu v oblasti s nízkou teplotou použite výhody a nevýhody. Výhody odrody Ognevushka sú:

  • vysoká odolnosť proti mrazu (odoláva mrazom až do -50 stupňov);
  • šťavnaté, chutné, sladké a kyslé ovocie;
  • predčasné zrenie.

Nevýhody sú tieto:

  • nástup plodu iba 4 roky po výsadbe;
  • potreba starostlivej starostlivosti - tvorba kríka, bezpečnosť pred silným vetrom;
  • malá hmotnosť ovocia.

čerešňový oheň

Charakteristiky stromu a ovocia

Koruna stromu je guľatá, so širokým obvodom. Výška dosahuje 1,8 metra. Dlho kvitnúce, každý rok prináša ovocie. Odroda patrí do kategórie vysoko sebestačných. Priemerná hmotnosť ovocia je 3 gramy okrúhleho tvaru. Farba šupky je jasne červená, buničina je o niekoľko odtieňov svetlejšia. Ten je šťavnatý, s príjemnou sladkou chuťou s kyslosťou.

Rastúce vlastnosti

Sibír je oblasť s jedným z najdrsnejších klimatických podmienok. Z tohto dôvodu plodiny, ktoré sa tam pestujú, prinášajú bohaté ovocie, rýchlo dozrievajú a vydržia extrémne nízke teploty. Takýto výsledok bude odmenou len pre tých, ktorí vytvárajú prijateľné podmienky pre rozvoj závodu.

čerešňový oheň

Výsadba by sa mala vykonávať vo výške, v ktorej sa miesto neskryje pred slnečným žiarením. Je vhodné vybaviť plantáž ochranou proti vetru. Umožní to múr, oplotenie alebo budova umiestnená v blízkosti. Strom by mal byť vysadený na jar, počnúc aprílom, keď sa z pôdy roztopí sneh a ľad.

Pred ponorením stromu do pôdy by sa do otvoru mali umiestniť humusové, fosforové alebo potašové hnojivá.

Špecifickosťou sibírskych odrôd čerešní je to, že sa tvoria vo forme kríkov. Plody rastú na tenkých jednoročných vetvách, čím viac rastú, tým je úroda bohatšia a naopak. Včasné prerezávanie prispieva k rastu mladých pobočiek.Uistite sa, že na kríku so širokými bočnými vetvami nie je viac ako 15 vetiev. Odstráňte mŕtve drevo, poškodené, staré (staršie ako 8 rokov) alebo choré vetvy. Bude stačiť opustiť niekoľko koreňových vetiev ročne.

Dôležité! Počas intenzívneho rastu nezabudnite kŕmiť a napájať rastlinu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica