Ako nakŕmiť čerešne počas dozrievania ovocia a po zbere v lete, na jar a na jeseň

Rôzne odrody čerešní sa pestujú nielen na juhu, ale aj v stredných zemepisných šírkach. Táto rastlina kôstkového ovocia sa nebojí sucha a tepla, ale netoleruje nadmernú vlhkosť, nemá rada ťažkú ​​pôdu a zbožňuje úrodnú pôdu. S nedostatkom živín v pôde sa viaže málo bobúľ. Hnojenie čerešní pomáha zvyšovať výnosy, zvyšuje veľkosť plodov. Strom dobre reaguje na organické látky a potrebuje mikroelementy. Ak sa hnojivá neaplikujú, rastlina sa vyvíja slabo a začína byť zasiahnutá chorobami.

Metódy kŕmenia

Na zlepšenie štruktúry pôdy, na ktorú sú čerešne veľmi náročné, je potrebná organická hmota. Pri aplikácii hnoja, kuracieho trusu sa zemina uvoľní.

Z minerálnych hnojív dostáva strom pri kŕmení:

 • bór a meď;
 • selén a síra;
 • mangán a železo;
 • fosfor a draslík.

Tieto zložky sú súčasťou dusičnanu amónneho, nitroamofosy, superfosfátu, močoviny. Cherry potrebuje dusík na začiatku vegetačného obdobia.

močovina pre čerešne

Sub-koreň

Na kŕmenie sa používajú roztoky a suché hnojivá. Uvádzajú sa do kruhu kmeňa stromu, ale predtým sa zem nutne uvoľnila a napojila blízko čerešní. Mladá rastlina alebo sadenice potrebuje asi 3 vedrá vody, dospelý do 60 litrov.

Keď je vlhkosť absorbovaná, suché hnojivá sa aplikujú vo vzdialenosti 0,5 až 3,5 m od kmeňa, ktoré sa jednoducho rozptýlia po povrchu a pokryjú hrable. Kvapalné roztoky sa vylejú do pôdy. Pri takomto kŕmení čerešne dostávajú veľké množstvo živín.

ako list

Vetvy, listy a kmeň sadeníc vo veku troch a štyroch rokov sa postriekajú hnojivami a koreňový kruh sa tiež ošetrí tekutým roztokom. Procedúra sa začína v oblačnom dni, skoro ráno alebo večer. Chráňte oči okuliarmi, rukami gumovými rukavicami a dýchacie cesty chráňte respirátorom. Čerešne sa spracúvajú pomocou postrekovača.

Musíte sa snažiť to nepreháňať hnojivami na kŕmenie, pretože ich prebytok vedie k:

 • padať lístie;
 • uvoľňovanie vaječníkov;
 • na rozvoj chlorózy.

Strom je chorý s nedostatkom zinku a presýtením dusíkom alebo draslíkom. Čerešne sa kŕmia siderátmi, ktoré sa vysievajú v kruhoch blízkych kmeňom kmeňa, a potom kosia a zapustia v malej hĺbke blízko rastliny. Horčica, vika, raž, hrach sa vysádzajú na pozemku, na ktorom sa budúci rok položí záhrada.

čerešňové ovocie

Podmienky a sadzby hnojenia

Mladé stromy vyžadujú menej mikro a makroelementov ako dospelé čerešne. Ak sa pri výsadbe v zemi správne kŕmia, nie je potrebné hnojiť ani v lete, ani na jeseň toho istého roku. Chlorid draselný - 25 g a superfosfát 40 g - sa pridajú do otvoru pripraveného pre rastlinu po zalievaní pôdy a látky sa nalejú zmiešaním humusu s pôdou a humusu.

Po výsadbe čerešní môžete okrem minerálnych hnojív pridať aj organickú hmotu vo forme 1 kg popola a 3 hnilého hnoja. Množstvo týchto látok použitých na kŕmenie by tiež nemalo prekročiť normu.

Na jar

Kým stromy spia a púčiky sa nerozkvetli, uchýlili sa k postreku tekutinou z Bordeaux. Na prípravu sa v kbelíku s vodou rozpustí 300 g síranu meďnatého a vápna. Tento postup pomáha predchádzať rastu húb, nasýti stromy jedným z najdôležitejších mikroelementov pre rast a vývoj.

Režim kŕmenia na jarné obdobie sa zostavuje s prihliadnutím na vek rastliny. Kým sa objavia kvety, postriekajú sa 2–4 ​​ročné čerešne roztokom karbamidu. Za týmto účelom sa krabica granulí mieša v vedre s vodou. Pod korene sa aplikuje hnojivo obsahujúce dusík.

Dospelé čerešne musia byť na jar kŕmené trikrát. Prvýkrát sa nastrieka močovina. Látka sa užíva v rovnakej koncentrácii ako v prípade mladých rastlín. Dusičnan amónny je zabudovaný do kmeňa kmeňa.

Keď čerešňové kvety, hnojivo je pripravené na kŕmenie. V 10 litroch vody sa mieša 1 liter mulleínu a 2 poháre popola. Jedna vedro sa naleje pod strom do 7 rokov, pod staršou čerešňou - 20-30 litrov výživnej tekutiny.

čerešňa na jar

Aby sa zabránilo rozpadaniu vaječníkov, korene sa po 2 týždňoch kŕmia roztokom, na prípravu ktorého sa odoberajú:

 • 35 g superfosfátu;
 • lyžica síranu draselného;
 • 10 litrov vody.

Takéto látky nemôžete používať vo veľkých dávkach, pretože to nezvýši úrodu, navyše môžete poškodiť rastlinu.

Bobule budú chutnejšie, ak do višní nastreknete kyselinou jantárovou, ktorá potrebuje na kŕmenie iba tretinu gramu na vedro vody.

Aby záhradné stromy potešili úrodu ovocia, musíte:

 1. Skontrolujte ukazovatele kyslosti pôdy.
 2. Hnojivo sa aplikuje na vlhkú pôdu.
 3. Počas kvitnutia priťahujte včely s medom.

Ak sa na povrchu zeme objavia biele škvrny, do kruhu kmeňa sa pridá popol alebo vápno. Kyselina - kyselina citrónová, kyselina octová a kyselina jablčná sa pridávajú do zásaditej pôdy na kŕmenie.

hnojivo pre čerešne

Leto

Sadenice a mladé stromy nemusia byť oplodnené ani v júli, ani v auguste. Pre čerešne bez plodov je dostatok tých živín, ktoré sú prítomné v pôde. Rastliny, na ktorých sú bobule už priviazané, sa kŕmia začiatkom leta. Nitroammofosk sa zavádza do kruhu blízkeho kmeňa kufra, jedna a pol lyžice látky sa rozpustí v vedre s vodou.

V auguste sa stromy hnojia superfosfátom s použitím 25 g prášku na 10 litrov kvapaliny. Minerálnu látku môžete vymeniť za 2 poháre popola. Správne kŕmenie na konci leta pomôže pripraviť púčiky do budúceho roka.

Na jeseň

Ak chcete obnoviť vyčerpanú pôdu, pomôžte čerešniam normálne vydržať zimné mrazy. Po dozrievaní ovocia sa nevyhnutne aplikujú hnojivá a stromy sa orežú. Do kruhu stoniek blízkych kmeňom rastlín do 4 rokov pridajte vedro s vodou zmiešané s 25 g síranu draselného.

V septembri a do konca októbra sa aplikujú 3 alebo 4 kilogramy humusu do hĺbky 15 cm, ale vrchná úprava sa neuskutočňuje vždy na jeseň, ale raz za 3 roky.

Stromy, ktoré už prinášajú ovocie, sa hnojia superfosfátom. Na jednu čerešňu stačí 300 g granúl látky. Popol sa naleje pod rastlinu rýchlosťou pohárika 10 litrov vody. Raz za pár rokov sa do okruhu kmeňa v hĺbke 20 cm naleje až 4 vedrá kompostu.

Na zimu sa čerešne po prvých malých mrazoch postriekajú roztokom karbamidu.

Sedemročné rastliny staršie v októbri sa kŕmia superfosfátom v množstve nie vyššom ako pol kilogramu, do zeme sa pridá asi pohár chloridu draselného. Čerešne potrebujú takéto kŕmenie každé 3 roky. Každú jeseň sa stromy postriekajú močovinou a hojne sa zalejú vodou, pričom sa použije až 10 litrov kvapaliny na dospelú rastlinu.

Kuracie hnojové roztoky

Osobitná starostlivosť o čerešne

Letní obyvatelia a majitelia prímestských oblastí, ktorí sa zaujímajú o plodiny peckového ovocia, nezabudnite na kŕmenie, sa môžu spoľahnúť na zber chutných a veľkých bobúľ. Stromy potrebujú vlhkosť, výživné látky, ochranu proti škodcom, prevenciu chorôb a ročné prerezávanie.

Pri výsadbe sadeníc

Na to, aby sa mladý strom začal a začal rozvíjať, na jeseň pripravia dieru, do ktorej nalejú:

 • zhnitý hnoj - 2 vedrá;
 • draselná soľ - 1 lyžica;
 • popol z dreva - 1 kg;
 • superfosfát - 2 lyžice. l.

Sadenice potrebujú viac vlhkosti ako dospelí. V suchom počasí sa polievajú každé 2 týždne. Prvé kŕmenie týchto čerešní je potrebné po 2 rokoch, majú dostatok živín, ktoré boli zavedené počas výsadby.

Mladé stromy

Rastliny, ktoré ešte nie sú s plodmi spokojné, sa hnojia organickou hmotou vo forme kompostu, hnoja. Čerešne, ktoré už začali prinášať ovocie, sa počas vegetačného obdobia kŕmia najmenej trikrát. Sedemročné stromy potrebujú po roku ďalšie minerály.

Počas kvitnutia

Keď sa púčiky začnú otvárať, je potrebné kŕmenie koreňmi organickými plodmi z kôstok. Pod mladým stromom sa naleje vedro s vodou, v ktorom je rozpustený kilogram divozelu, pre rastliny staršie ako 7 rokov sa množstvo látky zvyšuje dvakrát.

Pri plodení a po zbere

Na zvýšenie úrody sa čerešne kŕmia hnojivami obsahujúcimi draslík a fosfor. Na jeseň sa dodáva superfosfát a popol. Prispieva to k rozšíreniu bobúľ. Po prvom mraze sa stromy postriekajú roztokom karbamidu. Aby sa mladá čerešňa normálne prezimovala, zavlažuje sa 5 vedierkami vody, dospelý človek potrebuje najmenej 100 litrov.

popol ako hnojivo

Vlastnosti kŕmenia starého stromu

Aby sa zabránilo tomu, aby sušené konáre vytiahli šťavu, plodiny z kôstkového ovocia sa po 7 rokoch často odrezajú. Pomáha tiež omladiť rastlinu. Miera hnojenia je ovplyvnená úrodnosťou pôdy, stavom stromu. Čerešne staršie ako 12 rokov potrebujú hmotnosť do 60 kg a po 20 - takmer 80 humusoch.

Na kŕmenie sa zvyšuje potrebné množstvo superfosfátu, ktorý tiež potrebuje viac dusičnanu amónneho ako mladé rastliny. Koreňové kŕmenie sa uskutočňuje každé 3 roky.

Druhy a charakteristika fondov

Čerešne potrebujú organické látky aj minerálne hnojivá. Po zalievaní sa zavádzajú do pôdy. Použitie niektorých z nich je vhodnejšie na jar, iné - na kŕmenie v jesenných mesiacoch alebo počas kvitnutia.

močovina

Aby rastlina rýchlejšie získala zelenú hmotu, používa sa karbamid. Látka, ktorá sa vyrába vo forme granúl, sa rozpustí vo vode a postrieka sa ňou na stromy. V prípade dresingov na koreni sa kombinuje karbamid alebo močovina draselná soľ... Na jednu mladú čerešňu sa používa 50 g hnojiva pre starú rastlinu - do 300.

Na prevenciu kokomykózy, ktorá je spôsobená patogénnymi hubami, sa 30 g látky mieša v vedre s vodou. Stromy sú ošetrené touto kompozíciou na jeseň.

močovina

superfosfát

Minerálne hnojivo, ktoré prispieva k omladeniu plodín z kôstkovín, podieľa sa na tvorbe koreňov, zlepšuje chuť bobúľ, obsahuje fosfor. Pri nedostatku tohto stopového prvku získajú listy fialovú farbu, zakryté žltými škvrnami. Pri napájaní superfosfát dobre funguje s dusíkom. Nepotrebuje viac ako 150 g na meter štvorcový.

superfosfát

Hnojivá potašové

Na urýchlenie rastu, zlepšenie vývoja koreňového systému, zvýšenie odolnosti proti mrazu a suchu sa čerešne kŕmia chloridom draselným.Hnojivo, ktoré sa vyrába v granulách, má pozitívny vplyv na chuť bobúľ a pomáha zvyšovať výnos.

Na posilnenie imunity záhradných rastlín, na uľahčenie dodávania živín, sa na výživu používa draselná soľ. Na dospelú čerešňu stačí 100 g látky na sadenie - do 40%.

hnojivá potašové

Dusičnan amónny

Namiesto močoviny sa niekedy pod stromom, v ktorom sa nachádza dusík, aplikuje hnojivo. Vďaka vrchnému obväzu s takýmto liekom sa zlepšuje chuť bobúľ a zrýchľuje sa rast zelenej hmoty. Dusičnan amónny sa aplikuje pod sadenice v množstve 150 g, pre dospelých čerešní sa dávka zdvojnásobí.

Dusičnan amónny

kompost

Organické hnojivá sa používajú, keď je potrebné zlepšiť štruktúru ochudobnenej pôdy, nasýtiť ju výživnými látkami. Záhradníci samostatne pripravujú kompost na kŕmenie. Za týmto účelom sa rašelina naleje do nádoby, listy, vrcholy sa položia na vrch a nalejú sa kuracie trusky zriedené vodou v pomere 1 až 20. Po 10 dňoch sa pridá k pôdnej zmesi:

 • superfosfát - 1 kg;
 • síran meďnatý - sklo;
 • dusičnan amónny - 400 g.

Horúcu zeminu prikryte fóliou. Na kŕmenie sa pod sadenice zavádza pol vedra kompostu, dospelá čerešňa potrebuje až 30 kg.

kompost

popol

Ak použijete také organické hnojivo ako popol, je možné zvýšiť odolnosť stromov voči mrazu, normalizovať vodnú rovnováhu a nasýtiť pôdu mikroelementmi. Látka je bohatá na:

 • vápnik;
 • horčík;
 • železo;
 • zinku.

Nástroj sa používa na zavádzanie do zeme a na listové kŕmenie. Vďaka popolu sa v rastlinách metabolické procesy urýchľujú.

popol

vápno

Čerešne nemajú radi kyslú pôdu. Strom vysadený na takomto mieste sa nevyvíja dobre, nepoteší ho sladké bobule. Vápno sa používa na zmenu zloženia pôdy. Okrem toho produkt posilňuje korene rastlín, saturuje zeminu draslíkom. Látka sa aplikuje každých 5 rokov.

Aby sa zabránilo kokosykóze, v kbelíku s vodou sa mieša 2 kg vápna, pridá sa 300 g síranu meďnatého. Roztok sa používa na bielenie kmeňov stromov.

vápno

dolomit

Na zlepšenie zloženia pôdy sa redukuje kyslosť, na kŕmenie sa používa mikroelement vo forme dusíka, horčíka, fosforu a vápna. Látka sa zavádza do pôdy v ktorejkoľvek sezóne v množstve 600 g / m2. meter. Tento nástroj podporuje reprodukciu prospešných mikroorganizmov, negatívne ovplyvňuje škodcov záhradníckych plodín.

dolomit

Minerálne roztoky

Na jar sa čerešne oplodnia listovou metódou. Na tento účel sa pripravia slabé kompozície a strieka sa koruna stromov. Listy rýchlo absorbujú minerálne zmesi, čo prispieva k rastu výhonkov, zlepšuje kvitnutie.

Vápnik a meď prítomné v tekutine Bordeaux bránia rastu húb a chránia pred hmyzom. Vďaka kŕmeniu mangánom sa zvyšuje úroda, zvyšuje sa množstvo cukru v plodoch.

Zinok bráni rozvoju chorôb, má priaznivý vplyv na plodiny kôstkového ovocia.

minerálne hnojivá

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica