Opis odrody višní Vladimirkovskej, charakteristika ovocných plodín a opeľovačov, výsadba a starostlivosť

V Rusku boli čerešne vysadené už dlho. Podľa niektorých zdrojov boli čerešne prvýkrát privedené do Ruskej ríše v 12. storočí. Ale ani teraz, o storočie neskôr, záujem o čerešne nezaschol. Chovatelia každý rok vyvíjajú nové odrody a vylepšujú staré. Nájdete odrody čerešní pre každý vkus. Jednou z bežných odrôd v mnohých regiónoch je Vladimirskaja čerešňa. Jedná sa o nenáročný druh, ktorý je známy svojou úrodou a chuťou bobúľ.

História chovu a regionalizácia

Stále nie je známe, ako bola odroda Vladimirskaja vytvorená. Podľa niektorých správ sa však kríženec rozmnožoval v 19. storočí na území regiónu Vladimir. Tu získala čerešňa svoje meno. Známe sú aj pôvodné odrody, ktoré boli použité na vytvorenie hybridu. Vladimirskaya sa často predáva pod inými názvami: Dobroselskaya, Gorbatovskaya, Poditelava, Vyaznikovskaya. Sú to všetky rovnaké odrody.

V roku 1947 bol hybrid Vladimirskaja zónovaný a zaradený do štátneho registra. Odroda sa pestuje takmer vo všetkých regiónoch Ruska. Obzvlášť vhodný na pestovanie južných klimatických a klimatických podmienok v centrálnych regiónoch.

Opis a vlastnosti odrody

Kultúra má veľa výhod, vďaka ktorým Vladimirskaya získala lásku mnohých záhradníkov. Hybrid sa vyznačuje najlepšími ukazovateľmi, pokiaľ ide o výnos a odolnosť voči niektorým chorobám ovocných stromov.

Je tiež dôležité venovať pozornosť odolnosti proti mrazu a odolnosti stromu voči suchu, načasovaniu dozrievania ovocia a opeľovaniu.

Odolnosť proti suchu a mrazu

Jednou z nevýhod Vladimirskijského hybridu je nízka odolnosť pukov proti mrazu. Ak je zima mrazivá, je vysoká pravdepodobnosť, že časť stromu zamrzne. Preto je vhodné pestovať sadenice v teplých oblastiach s miernymi zimami. Na severe nebude táto odroda zakorenená.

Vladimir cherry

Podobne ako mnoho odrôd čerešní, Vladimirskaya dobre znáša suché letá. Strom nevyžaduje časté zalievanie. Čerešňa sa odporúča zalievať niekoľkokrát za sezónu. Stále je však nežiaduce nechať pôdu okolo kmeňov vyschnúť. Strom takéto podmienky netoleruje.

Pôdne požiadavky

Sadenice sa vysádzajú na otvorených slnečných plochách, ktoré sú dobre vetrané.V tieni čerešne nerastú dobre a poskytujú nízky výnos. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu pôdy na výsadbu. Vladimirskaya nemá rád močiare, mokré oblasti, v ktorých voda stagnuje alebo leží podzemná voda v okolí. Aj keď kultúra nemá rada presušenie pôdy, nadmerná vlhkosť škodí zdraviu stromu.

Neodporúča sa pestovať sadenice na piesočnatej a ílovitej pôde. Je lepšie zasadiť sadenice v južných oblastiach alebo kopcoch. Pôda musí byť priedušná. Pri výsadbe by sa mali uprednostňovať ľahké úrodné pôdy so sypkou štruktúrou. Hustá pôda je zlá pre rast stromov a rodenie plodín.

pôda na obrázku

Opeľovače, obdobia kvitnutia a dozrievania

Odroda Vladimirskaya sa odvoláva na neplodnosť. Aby sa opeľovali kvetenstvo, sú vedľa stromu vysadené ďalšie odrody čerešní. Ako opeľovacie stromy sú vhodné odrody čerešní, ako napríklad Spotrebiteľská čierna, Plodná Michurina, Turgenevka, Amorel Rose, Lyubskaya a Vasilievskaya. Čím viac opeľujúcich stromov rastie v okolí, tým vyšší je výnos v Vladimirskej.

Včely sú priťahované do záhrady na opelenie. Na tento účel sa vedľa čerešní vysádzajú medové rastliny, napríklad pľúca, zvony alebo tymián. Okrem toho pomáha rozstrekovanie kvetov medom alebo cukrom rozriedeným vo vode.

Vladimir cherry

Čerešne kvitnú v polovici mája. Hromadné kvitnutie je pozorované v posledných dňoch mája. Okvetné lístky sú biele, kvetenstvo sa zhromažďuje v zväzkoch po 5-6 kusov. Pre hybridné Vladimirskaja je hromadné zrenie plodiny netypické. Čerešne postupne sčervenajú. Prvé zrelé bobule zo stromu sa zbierajú od 10. júla. Vladimirskaya patrí medzi staršie hybridy.

Ak ovocie nie je vytrhnuté zo stromu, postupne odpadne a stane sa nevhodným na konzumáciu alebo prípravu spracovaných produktov.

Produktivita, plodnosť

Viac ako polovica vaječníkov sa vytvára iba na mladých vetvách, takže staré stonky sú odrezané tak, aby nezaberali živiny. V rôznych oblastiach je rodenie odrody rôzne. V severných zemepisných šírkach je výnos odrody nižší, pretože púčiky stromu zamrznú počas silných mrazov a práve na nich sa vytvára väčšina plodiny. Oblasti s miernymi, nie mrazivými zimami sú vhodné na pestovanie Vladimirskaja.

Vladimir cherry

Čerešne sú vysoko produktívne. Z jednej dospelej rastliny sa zozbiera priemerne 20 až 30 kg čerešní a višní za predpokladu, že čerešňa rastie v teplom podnebí. V severných oblastiach je výnos iba 5 až 6 kg. Na zvýšenie výnosu je nevyhnutné zaviesť do pôdy minerálne a organické hnojivá a orezávať staré konáre.

Chuťové ukazovatele plodov

Bobule sú okrúhleho tvaru s priemerom od 1 do 2 cm. Hmotnosť jedného bobule sa v priemere pohybuje v rozmedzí od 2,5 do 3,5 g. Po dosiahnutí úplnej zrelosti získa pokožka a mäso bohatý vínový odtieň, takmer čierny. Buničina je hustá, šťavnatá, mierne ľahšia ako koža. Chuť je sladká a kyslá, dužina bohatej čerešňovej arómy.

Vladimir cherry

Džemy, kompóty sa pripravujú z čerešní, mrazené na zimu alebo konzumované čerstvé. Kosť sa ľahko oddeľuje od dužiny. Bobule tolerujú dlhodobú prepravu a sú vhodné na predaj.

Susedstvo s ovocnými stromami

Čerešňa dobre znáša blízkosť iných ovocných stromov. Je však nežiaduce pestovať sadenice v susedstve hrušiek, sliviek a jabloní. Okrem toho sa za najlepší susedia odrody považujú ďalšie odrody, ktoré začínajú kvitnúť v rovnakom čase ako Vladimirskaja. Tieto odrody zahŕňajú:

 • Amorel Pink;
 • Lotovaya;
 • Shubinka Pink;
 • Flask Pink;
 • Griot z Moskvy;
 • Rustunya;
 • Vasilievskaya.

Vladimir cherry

Neodporúča sa pestovať ríbezle vedľa hybridu. Hrášok a cesnak by mali byť vysadené na kruhoch kmeňa. Hrášok nasýti pôdu dusíkom a vôňa cesnaku odstraňuje vošky zo stromov.

Chovné metódy a výsadba

Existuje niekoľko spôsobov, ako množiť čerešňu:

 • sadenice;
 • kosti;
 • odrezkami.

Najjednoduchší spôsob pestovania sadenice.

Výsadba sadenice čerešní:

 • Najprv vykopú pôdu a zmiešajú ju s minerálnymi hnojivami a organickými látkami.
 • Slama, tráva a spadnuté listy sú rozprestreté na dne.
 • Potom sa nalejú 2 vedrá zhnitého kompostu.
 • Pôdu hojne zalejte.
 • Pred výsadbou sa korene preskúmajú a poškodené sa odrežú.
 • Po dobu 12 hodín sa koreňový systém umiestni do stimulátorov rastu.
 • Do stredu jamy sa tlačí dlhý kolík.
 • Semenáčik vložte do diery, rozložte korene a vykopte ich zeminou.
 • Zem okolo kmeňa je stlačená a hojne napojená teplou vodou.
 • Sadenice sú viazané na kolík.

výsadba čerešní

Po výsadbe sadenice sa pôda okolo melie s rašelinou, humus s prídavkom pilín. Hrúbka kompostu by mala byť najmenej 10 cm Najskôr by sa sadba mala priviazať na kolík, kým čerešňa nezakorení na novom mieste.

Starostlivosť o stromy

Je potrebné starať sa o čerešne, aby sa zvýšili výnosy. Súčasťou minimálnej starostlivosti je organizácia zalievania, zavedenie hnojenia do pôdy a tvorba koruny. Bez údržby strom rýchlo zarastie starými vetvami a prestane prinášať ovocie.

Orezávanie koruny

Prvýkrát sa orezávajú čerešne po výsadbe. Prerezávanie sa vykonáva skoro na jar, 3-4 týždne pred rozkvetom. Počas prerezávania nie sú skeletové vetvy skrátené, iba nadbytočné vetvy sú odstránené. Sekcie sú ošetrené záhradným lakom alebo obyčajnou brilantnou zelenou. Koruna stromu by mala pozostávať z 5 až 7 konárov. Centrálna vetva ostáva dlhá 15 - 25 cm a v nasledujúcich rokoch sa strom každoročne prerezáva.

prerezávanie koruny

Na prerezávanie sa používa iba dobre naostrený prerezávač, ktorý nepoškodí stonky a listy dokonca odrežú na konáre. Úseky sa dezinfikujú ihneď po rezaní.

Pravidelnosť zavlažovania

Čerešne sa v plodnom období niekoľkokrát zalievajú. Polievanie by však malo byť bohaté. Súčasne sa na zavlažovanie používa 10 až 15 litrov vody. Na zavlažovanie sa používa iba teplá voda zohriata na slnku.

Čas zálievky:

 • Po období kvitnutia.
 • 4-5 týždňov po prvom zalievaní, keď bobule začnú sčervenať.
 • Štvrté zalievanie sa uskutoční po zbere.
 • Naposledy sa stromy zavlažujú pred začiatkom chladného počasia.

zalievanie čerešní

Pred zalievaním sa pôda okolo kmeňov uvoľní a odstránia sa všetky buriny.

Hnojivá a kŕmenie

Po výsadbe semenáčika na stálom mieste sa čerešňa už prvý rok nemusí kŕmiť. V druhom roku sa už do pôdy dostávajú organické látky a minerálne hnojivá. Najlepšie je ale začať s kŕmením stromov 2-3 roky po začiatku plodenia.

Vrchný odev:

 • Po roztopení snehu sa pôda okolo kmeňa posype drevným popolom.
 • Pred kvitnutím sa hnojivo aplikuje na pôdu na základe hnoja, fermentovaného roztoku trusu a vtáčích trusov (rovnaké hnojivo sa aplikuje, keď bobule dozrievajú).
 • Po zbere a po vykopaní pôdy na jeseň sa do pôdy pridá kostná múčka a popol z lístia.

kŕmenie čerešní a višní

Je dôležité zabezpečiť, aby v pôde bolo viac kyslosti a vlhkosti.

Bielenie kmeňa

S nástupom jesene sú kmene kmeňa a kostry bielené vápnom zmiešaným so síranom meďnatým. Kmeň je bielený špeciálnou farbou stromu. Mladé stromy, ktoré ešte nemajú 5 rokov, sa neodporúčajú bieliť.

Príprava na zimné obdobie

Na jeseň sa zemina vykope okolo kmeňov, po vyčistení od listov a spadnutého ovocia. Potom sa pôda pri kmeni rozdrobí humusom a rašelinou.

Na aké choroby a škodcov sú náchylní. Spôsoby, ako sa s nimi vysporiadať

Cherry a škodce čerešní:

 • vošky;
 • slivka;
 • coccomycosis;
 • moniliosis.

cherry moniliosis

Aby sa zabránilo pádu kokcykózy na jeseň, musia sa z miesta odstrániť listy a plody. Pri monilióze sa stromy postriekajú 7% roztokom močoviny. Počas prestávky sa vetvy ošetria 3% Bordeauxovou tekutinou.

Vetvy s množstvom vošiek sa prepláchnu koncentrovaným roztokom mydla na pranie. Ošetrenie stromov pomocou Fitovermu pomáha zo slivky. Pridajte 1 polievkovú lyžicu k prípravku. l. tekuté mydlo a ošetrené stromy.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica