Charakteristiky odrody Natalie cítili čerešňu, opis výnosu a odolnosti voči chorobám

Mnoho letných obyvateľov uprednostňuje pestovanie Natalieho čerešní na svojich pozemkoch. Táto odroda je medzi záhradníkmi obľúbená vďaka chuti zrelých čerešní a ľahkej údržbe.

Príbeh o pôvode

Pestovanie odrody sa začalo na Ďalekom východe v roku 1979. Pri vytváraní novej odrody rastlín sa používali odrody ako Ogonyok, Damanka a Leto. Chovatelia sa snažili z vyššie uvedených čerešní vziať len tie najlepšie vlastnosti a skombinovať ich v Natalie.

Práce sa vykonávali 18 rokov, pretože závod sa dostal do štátneho registra až v roku 97.

Opis a vlastnosti odrody

Opis odrody pomôže neskúseným záhradníkom zoznámiť sa s jej hlavnými charakteristikami. Táto odroda čerešní patrí medzi stredne veľké rastliny, pretože maximálna výška stromov dosahuje dva metre. Na jar sú všetky stonky pokryté malými oválnymi listami, ktorých spodná časť je pokrytá páperím.

Ich povrch je pokrytý malými nazelenalými vráskami. Maximálna dĺžka listov je 6-8 cm.

Felt Natalie má vysoký výnos. V prvej polovici leta sa na konáre tvoria čerešne s hmotnosťou 3 až 4 gramy. Sú pokryté tenkou červenou kožou, pod ktorou je šťavnatá dužina s kosťou. Natalie má vynikajúcu chuť, a preto sa z jej ovocia často pripravujú kompóty, konzervy a džemy.

čerešňa cítil natalie

Rastúce vlastnosti

Pred vysadením sadeníc čerešní v záhrade by ste sa mali oboznámiť s vlastnosťami pestovania takejto rastliny.

Výber miesta pristátia

Odporúča sa brať vážne miesto pre výsadbu, pretože výnos závisí od toho. Osvetlené oblasti v záhrade chránené pred nárazmi vetra sú vhodné pre čerešne. Stromy by sa mali pestovať v ílovitých alebo chernozemských pôdach.

zalievanie

Koreňový systém čerešní potrebuje pravidelnú vlhkosť, a preto ho Natalie bude musieť pri pestovaní zavlažovať. Za týmto účelom sa v blízkosti koruny, do ktorej sa nalieva voda, pripraví niekoľko drážok. Postačuje navlhčiť pôdu 2-4 krát mesačne.

čerešňa cítil natalie

hnojivá

Ak je strom pravidelne kŕmený, odroda Natalie bude rodiť ovocie normálne. V lete sa do pôdy pridáva 2 až 3-krát vrchný obväz. Odporúča sa používať hnojivá obsahujúce draslík, dusík a fosfor.

charakteristický

Je potrebné sa vopred oboznámiť s vlastnosťami ovocia a opelením stromov.

Potenciálne opeľovače

Natalie je samooplodný druh rastlín, ktorý potrebuje ďalšie opeľovače. Mali by sa však pestovať v blízkosti čerešní.

čerešňa cítil natalie

Medzi najúčinnejšie opeľovače rastlín patria:

  • broskýň;
  • slivky;
  • marhule;
  • dule.

ovocný

Prvú plodinu je možné zozbierať až dva roky potom, čo Natalie pristála na záhrade. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní týkajúcich sa starostlivosti o stromy, bude možné z každej z nich zhromaždiť približne 5 - 8 kg čerešní. Hlavným znakom ovocia je ich chuť. Na rozdiel od iných odrôd čerešní a višní nemajú kyslú chuť.

Medzi nevýhody ovocia patrí ich zlá konzervácia a prenosnosť. Zberaná úroda sa skladuje nie viac ako týždeň.

čerešňa cítil natalie

Choroby a škodcovia

Plstené čerešne sú odolné voči kokomykóze, ktorá často postihuje iné odrody. Stromy sa tiež zriedkavo infikujú klasterosporiom. Medzi ochoreniami, ktoré môžu viesť k smrti Natálie, je popálenina monília. Čerešne sú často napadnuté voškami, hlodavcami, hmyzom a kliešťami. Ak sa objaví hmyz a choroby, odporúča sa okamžite ošetriť stromy fungicídmi.

záver

Pri výbere odrôd čerešní na kultiváciu niektorí venujú pozornosť Natalie. Pred vysadením tejto odrody čerešní v záhrade si musíte prečítať jej popis a všetky nuansy pestovania.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica