Opis a charakteristika odrody paradajok Peňažný strom

Tomato Money tree je skoré zrelé ovocie (od klíčenia po dozrievanie až do 100 dní) s výškou 1,4 až 2,5 metra. Kvôli značnej výške puzdra musí byť puzdro pripnuté a priviazané k nejakému druhu podpery.

Do opisu odrody je dôležité zahrnúť najdôležitejšie vlastnosti: rastlina je odolná voči chladu, tieni tolerantná, karpálna, neurčitá (vysoká, siahajúca až po samotný mráz). Odroda rajčiakov je určená na otvorené priestranstvá a skleníky, pretože práve vďaka týmto podmienkam je možné pestovať najlepšie paradajky a zároveň vyhladzovať poveternostné podmienky.

Paradajky pestujú asi sedem zhlukov, z ktorých každá má až pätnásť plodov. Formovanie do jedného kmeňa. Pôvodný zväzok paradajok sa položí na desiaty list. Najlepšie výsledky sa pozorujú počas formovania rastliny v jednom a dvoch stonkách.

štítok osiva

Peňažný strom je cennou odrodou s dobrou kvalitou udržiavania a dlhou životnosťou. Je obdarený vysokou obchodovateľnosťou a chuťou.

vlastnosti

Plody stromu majú jedinečné vlastnosti:

 • Hustý, okrúhly tvar;
 • Jasne červená farba;
 • Približná hmotnosť: osemdesiat - sto gramov;
 • Univerzálny účel: spracovanie na výrobky z paradajok, konzervovanie, solenie, čerstvá konzumácia;
 • Prenosný, ktorý si počas prepravy zachováva svoje parametre;
 • Lahodné, sladké, husté a silné;
 • Bohaté ovocie;
 • Nepraskajte.

mokrý na stole

Výhody a nevýhody

Výsev rajčiaka sa vykonáva približne šesťdesiatpäť dní pred zamýšľanou výsadbou do pôdy. Na jeden meter štvorcový je možné umiestniť štyri rastliny. Výsev sadeníc je nevyhnutný na konci marca alebo na začiatku apríla. Od júla do septembra sa zhromažďuje bohatá úroda. Dôležité! Semená sú pevne prikryté filmom.

Ako je uvedené vyššie, ovocie je zrelé, a preto odroda nie je ovplyvnená hubovitými mikroorganizmami, ktoré zvyčajne napadajú všetky plodiny nočnej rastliny (paradajky, zemiaky, paprika, physalis, baklažány).

muž v krajine

Rajčiaky danej odrody sú nenáročné na starostlivosť. Okrem toho sú maximálne odolné voči rôznym chorobám vrátane výskytu plesní.

Hlavné výhody odrody paradajok sú:

 1. Schopnosť prispôsobiť sa rôznym úrovniam vlhkosti;
 2. Odolnosť proti extrémnym teplotám;
 3. Ľahké pestovanie;
 4. Prítomnosť vysoko rozvinutých koreňov;
 5. Rozvetvené korene;
 6. Kríky rastú až na tri metre.

Peniaze Tree

Nevýhody paradajok:

 1. Zaberajú veľa miesta;
 2. Pestovanie v zahrievaných skleníkových podmienkach.

vylodenie

Je dôležité vedieť! Semená by mali byť vysadené v už pripravenej pôde. To by nemala byť obyčajná pôda odobratá zo záhrady. Na prípravu pôdy je potrebné do pôdy pridať rašelinu a trochu riečneho piesku.Pripravená zmes sa zmieša a naleje do živného roztoku. Jedná sa o desať gramov karbamidu, desať litrov vody a tridsať gramov superfosfátu.

červené gule

Samozrejme existujú aj iné spôsoby dezinfekcie pôdy. Zem môžete presunúť do látkového vrecka tým, že ju ponecháte v rúre tridsať minút. Pôda je teda zbavená rôznych nosičov chorôb a mikróbov.

Recenzie paradajok Peňažný strom danej odrody naznačuje, že rastlina je skutočne veľmi plodná a chutná. Je vysoko výnosná. Vydáva svoje plody v čase a dozrieva skoro.

recenzia
 1. Tamara
  6.06.2018 05:11

  Ahoj! Ďakujem za preskúmanie paradajky. Iba som nechápal, aká je jeho výška: do 60 cm alebo viac ako 2 m ..

  Odpovedať
  • admin
   6.06.2018 16:08

   Dobrý deň! Ďakujeme vám za vašu reakciu. V článku bol skutočne preklep, jeho výška je od 1,4 do 2,5 metra.

   Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica