Opis odrody medu, semien a pestovania paradajkového kráľa

Agrofirm "Russian Garden" ponúka profesionálne semená paradajok so všeobecným názvom "King of the Market". Jedná sa o celý rad hybridov s rôznymi charakteristikami. Ich hlavnou črtou je vysoký výnos a obchodné vlastnosti potrebné v poľnohospodárstve. Mnoho záhradníkov už na svojich pozemkoch vyskúšalo niektoré odrody. Uvádzajú vynikajúce výťažky, ale nie najlepšie chutové vlastnosti.

Jedným z posledných v rade bolo paradajka F1 King Honey No. XII, kde sa pestovatelia odrody snažili vylepšiť chuť ovocia. To umožní úspešne používať sériu hybridov f1 v domácich záhradách. Koniec koncov, sú to záhradníci a letní obyvatelia, ktorí budú uprednostňovať charakteristiky vkusu pred všetkými ukazovateľmi komodít. A hlavným výberovým kritériom je sladkosť rajčiaka.

Preto sa prídavné meno objavilo v názve ako indikátor vynikajúcej sladkej chuti. Semená kráľa trhu majú na etikete rozšírený názov King of Honey xii a popis novosti.

Opis hybridný č. XII zo série „Kráľ trhu“

Väčšina hybridov je vytvorená tak, aby vytvárali určité vlastnosti v závode, ktoré sú spotrebiteľom najviac požadované. Toto je predovšetkým schopnosť odolávať chorobám charakteristickým pre daný druh, odolnosť voči extrémom vysokých alebo nízkych teplôt.

Tieto vlastnosti sa často považujú za povinné pre hybridné odrody. S príchodom takýchto výhod väčšina skleníkových fariem používa pri výrobe zeleniny iba hybridné semená. Predpokladá sa, že bežné odrodové rastliny nie sú schopné odolávať patogénnej mikroflóre vytvorenej v uzavretých podmienkach filmu a skleníkov so skleníkom.

  1. Hybridy Market King nie sú výnimkou. "Kráľ medu" označuje neurčité vysoké odrody, ktoré sú prispôsobené pestovaniu v skleníkových podmienkach. V regiónoch s dostatočným trvaním letného obdobia sa však môže pestovať na čerstvom vzduchu, ale s povinným posilnením hlavného kmeňa na spoľahlivú podporu.
  2. Rastlina je dobre listnatá, počas vegetačného obdobia dorastá do 2 metrov. V skleníkoch sa viaže na mreže alebo zviazané. Technika pestovania sa nelíši od pravidiel starostlivosti o vysoké paradajky. Varia sa do mierneho zalievania, včasného kŕmenia, vytvárajú kríky na výšku a odstraňujú zbytočné bočné výhonky.
  3. Ovocie s vynikajúcimi obchodnými vlastnosťami si zaslúži osobitnú pozornosť. Majú zaoblený, rovnomerný tvar. Pokožka je pevná, hladká, červená s malinovým odtieňom. Hmotnosť, dokonca aj tvarom a veľkosťou ovocia, sa pohybuje od 180 do 220 g.
  4. Paradajky pripomínajú šalát, ružovo-ovocné odrody. Buničina z paradajky je šťavnatá, ale dostatočne pevná. Chuť je sladká, príjemná, pripomínajúca sladké odrody čerešní v obsahu cukru.Plody sú univerzálneho účelu, sú dobre skladované a nebojí sa dopravy.

paradajkový kráľ vo vnútri

Z celej série ide o najsladšie a najchutnejšie paradajky, kráľa v kategórii „Králi trhu“. Ak pridáte ďalšie výhody hybridov k vynikajúcej chuti, potom táto odroda určite nájde obdivovateľov nielen medzi poľnohospodármi, ale aj medzi amatérskymi pestovateľmi zeleniny. Koniec koncov, málokto namieta proti pravde, že nikdy nie je príliš veľa dobrých. Čím vyšší je výnos chutných paradajok, tým lepšie.

Ďalší „Honey King“

Medzi odrodami existujú veľmi podobné názvy. Takýmto príkladom môže byť takmer úplný menovec sortimentu „Kráľ medu“ amatérskeho výberu „Kráľ medu“. Napriek podobnosti názvu sú paradajky zásadne odlišné.

Paradajka Honey King je obľúbená svojou neobvyklou chuťou podobnou cukru. Plody sú jasne žlté s oranžovým odtieňom. Rezané paradajky vytekajú sladkú šťavu, akoby plnené medom. Paradajky sú veľké, s hmotnosťou od 300 do 450 g, mäsité, s tenkou pokožkou a jemnou textúrou mäsa. Tieto vlastnosti už našli svojich fanúšikov. Táto odroda má pozitívne recenzie a odporúčania pre kultiváciu.

paradajkový kráľ med na otvorenom poli

Agrotechnika a starostlivosť sú rovnaké ako pre všetky odrody s neobmedzeným rastom. Vyžadujú pozornosť nielen v štádiu sadeníc, ale aj na stálom mieste. Tvorba rastlín, odstránenie prebytočných bočných výhonkov, včasné zalievanie a kŕmenie.

Kríky s veľkým ovocím musia byť spojené so spoľahlivou oporou.

Pre väčšinu milovníkov paradajok však takéto požiadavky nie sú neočakávané a je nepravdepodobné, že by spôsobili zmätok. Je oveľa ťažšie zvoliť si výber odrody a uprednostniť jedného „kráľa“, dokonca aj medu, pred ostatnými. Na vašej vlastnej záhrade nie sú nemerané úrody vždy potrebné. Je omnoho príjemnejšie rozmaznávať milovaných paradajkami, prekvapiť susedov a priateľov exotickými odrodami neobvyklých tvarov a farieb a vychutnať si výsledky svojej práce.

vzhľad medu z paradajok

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica