Charakteristika a opis odrody paradajok Raspberry Empire, jej výnos

Paradajka z malinovej ríše je skutočne úžasná zelenina, ktorá dokáže aj napriek nestabilnému počasiu s výkyvmi dažďa a teplotami kolísať ovocie. Pestovanie paradajok, sladkých, chutných, je ľahká úloha pre skúseného záhradníka aj začiatočníka. Je potrebné venovať pozornosť podmienkam udržiavania zeleninovej rastliny, pravidlám starostlivosti o ňu.

Charakteristické znaky hybridu

Spomedzi skorých odrôd sa rozlišuje Malinová ríša. Pri zostavovaní opisu zeleninovej plodiny sa uvádza, že odroda:

 • puzdro dosahuje výšku jeden a pol metra alebo viac;
 • rodenie nastáva po 95 - 110 dňoch odo dňa, keď sa objavia prvé výhonky;
 • na kefách sa vytvorí až desať alebo viac ružových plodov bez zelenej škvrny;
 • hmotnosť paradajok v tvare srdca dosahuje 100 - 150 gramov;
 • vysoká odolnosť hybridu voči apikálnej a koreňovej hnilobe, hnedá škvrna;
 • Výťažok z paradajok je osemnásť až dvadsať kilogramov na meter štvorcový výsadby.

Paradajky odrody Raspberry Empire sa pestujú na otvorenom a uzavretom teréne. Hybrid však prináša ovocie lepšie a dlhšie v skleníkoch alebo skleníkoch pod filmovým poťahom.

Rastúce požiadavky

Mnoho ľudí si na pestovanie vyberá hybridy chované chovateľmi, pretože vždy dávajú kvalitné ovocie, klíčivosť semien sto percent a vynikajúcu chuť.

Pestovanie paradajok Raspberry Empire F1 je v skleníku bezpečnejšie. Koncom februára alebo začiatkom marca sa semená paradajok vysádzajú v špeciálnych nádobách alebo škatuliach. Hybridná starostlivosť o sadenice je bežná. Skladá sa to z:

ríša paradajky

 • glazúra;
 • vrchné odevy;
 • výbery.

Výsadba 65-denných sadeníc v skleníkových podmienkach sa uskutočňuje koncom apríla - začiatkom mája.

podlhovastý sadenice paradajok umiestnené do otvorov šikmo, položiť stonky na zem, posypeme zemou. Ak je skleník nízky, bude fungovať aj tento spôsob pestovania paradajok.

Nevyhnutne vysoké odrody sa viažu na kolíky a výhodne na vodorovne natiahnutý drôt.

Na to, aby kríky lepšie prinášali ovocie, na rastline nezostáva viac ako päť až šesť ovocných kefiek. Potom môžete zovrieť hornú časť hlavnej stonky a dva alebo tri listy ponechať nad hornou kefou. Pomôže to plodu získať primeranú výživu.

paradajky v skleníku

Pri starostlivosti o paradajky odrody Malinová ríša sa odporúča dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Zalievanie paradajok hojne by malo byť zriedkavé. A aby sa znížilo odparovanie zo zeme, okolo kríkov rajčiakov sa položí vrstva slamy alebo rašeliny, ktorá je hrubá dva centimetre.
 2. Paradajky Raspberry Empire sa každých desať dní potrebujú kŕmiť.Vyrába sa z divulínu zriedeného v pomere 1: 5, pričom sa do vedra s roztokom pridalo desať gramov dusičnanu amónneho, päťdesiat gramov superfosfátu a pätnásť gramov draselnej soli. Počas obdobia zrenia sa množstvo draselnej soli zvýši na osemdesiat gramov a dusičnan amónny na tridsať. Na štvorcový meter výsadby paradajok sa pridá vedro roztoku.
 3. Pri pestovaní rajčiakov je povinné regulovať teplotu vzduchu v skleníku. Nemala by stúpať o viac ako tridsať stupňov Celzia, inak by kvety spadli v dôsledku sterility peľu.
 4. Udržovaná vlhkosť v miestnosti je optimálna pre zeleninu v rozmedzí od 50 do 70%.

pestovanie paradajok

Hybridné paradajka sa po výsadbe v skleníku vyznačuje dobrou dynamikou rastu. Plodenie paradajok sa zvýši, ak sa na jednom, ako aj na dvoch stonkách vytvorí neurčitý krík.

Pravidlá formovania v jednom alebo dvoch stonkách

Na zvýšenie výnosu sladkých paradajok Raspberry Empire je potrebné v desiatkach júna vykonať štiepanie odrodovej zeleniny. Nadbytočné výhonky na stonkách rastliny sa odstránia, pričom tri listy zostanú nad posledným kvetenstvom. Postup sa potom opakuje každých desať alebo dvanásť dní. Ak zostane iba hlavný kmeň, odstránia sa všetky nevlastné syna.

Vytvorením kríka do dvoch stoniek zostane na plodenie silný dolný výhonok. Postup, ktorý sa vykonáva včas, vám umožní získať malinové ovocie dva týždne vopred.

Odstráňte nepotrebné procesy. Pre paradajky Imperia je to bezbolestné, ak nevlastní synovia dosahujú dĺžku tri až päť centimetrov.

Prvým v rade na zovretie sú zdravé paradajkové kríky. Slabé, choré rastliny sa odlomia neskôr. Táto sekvencia zastaví šírenie plesňových a vírusových ochorení, ktoré sa prenášajú šťavou paradajky pri štiepaní.

Recenzie záhradníkov

Odroda Raspberry Empire získava iba vynikajúce vlastnosti od tých, ktorí pestovali hybridné paradajky. Osobitne sa zaznamenala univerzálnosť použitia výslednej plodiny rajčiaka. Červené ovocie sladké ako maliny milujú deti aj dospelí. Konzervy sa z nich pripravujú na zimu. Niektorí ľudia jedia malinové paradajky čerstvé. Skladujú sa po dlhú dobu a vydržia dlhodobú prepravu. Vyrábajú chutné omáčky a cestoviny. Sladké paradajky sú vhodné na výrobu paradajkovej šťavy. Vyznačujú sa dostatočnou hmotnosťou sušiny, malým množstvom semien a tiež šťavnatou dužinou.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica