Funkcie odrody paradajok Raspberry Paradise a výnos

Jedným zo zástupcov línie paradajok Raspberry Miracle je odroda Raspberry Rai, ktorú chovali ruskí chovatelia. Táto odroda je veľmi obľúbená medzi letnými obyvateľmi, pretože zrelé paradajky majú nielen chutnú chuť, ale počas plodenia sa krík stáva skutočnou ozdobou záhrady. Výhody takýchto rajčiakov ocenili nielen amatérski letní obyvatelia, ale aj profesionálni pestovatelia zeleniny, ktorí túto rastlinu ocenili mnohými cenami a diplomami.

Hlavné vlastnosti paradajky Raspberry Paradise

Odroda Raspberry Rai patrí do skupiny skorých dozrievaní. Líši sa vo vysokom výťažku a vynikajúcej chuti.

Medzi hlavné charakteristiky patrí:

 • neurčitosť - krík vysadený v skleníkových podmienkach môže dosiahnuť výšku 2 metre;
 • rastlina sa vyznačuje miernym záhradkárstvom, listy majú jednoduchú štruktúru a tmavozelený odtieň;
 • 3 - 5 paradajok dozrieva na jednej malej kefke;
 • plody sú veľké, ich priemerná hmotnosť sa pohybuje v rozmedzí 500 - 600 gramov;
 • zrelé paradajky majú zaoblený tvar a charakteristické rebrovanie umiestnené v blízkosti stonky;
 • paradajky majú tenkú matnú malinovú pokožku, vyznačujúcu sa elasticitou, ktorá chráni ovocie pred popraskaním;
 • zrelá červená malinová dužina je veľmi šťavnatá, sladká;
 • plody sa vyznačujú sladkou medovo-ovocnou chuťou, ktorá sa dosahuje vďaka prítomnosti veľkého množstva cukrov a sušiny v rajčiakovej zmesi.

Vďaka týmto chuťovým vlastnostiam ovocia je tento malinový paradajok obľúbený medzi deťmi: chlapci radi jedia čerstvé paradajky alebo v šalátoch. Letní obyvatelia využívajú odrody paradajok Raspberry Paradise na prípravu rôznych pikantných polievok z pyré, paradajkového pretlaku a čerstvo vylisovanej šťavy.

Mnohé ženy v domácnosti konzervovali zozbieranú úrodu a prijímali rôzne zimné občerstvenie, paradajkové pasty, základne na varenie polievky.

odroda malinový raj

Okrem opísaných charakteristík majú paradajky Raspberry Paradise aj niekoľko výhod:

 • zozbierané ovocie sa môže prepravovať na veľké vzdialenosti, je dobre skladované;
 • zelené paradajky dozrievajú rýchlo pri izbovej teplote;
 • vysadené kríky majú zvýšenú odolnosť proti väčšine chorôb paradajok;
 • rastlina s náležitou starostlivosťou poskytuje vysoké výnosy.

Paradajka Raspberry Paradise má však svoje nedostatky. Ich zoznam obsahuje silnú citlivosť na mráz, náročnosť na úroveň výživy pôdy.

Charakteristiku a opis odrody sa odporúča pestovať v oblastiach s chladnými klimatickými podmienkami iba v skleníkových štruktúrach.

Pestovateľské podmienky

Variety Raspberry Paradise, podobne paradajková malinová zvonenie, odporúča sa sadenie metódou sadenice. Prvým krokom je príprava materiálov na siatie.

paradajky vo váze

Podrobný opis výsevných operácií:

 1. Pred výsevom sa semená namočia do rastového stimulátora.
 2. Pôda je pripravená, pripravená zo záhradnej pôdy a humusu. Ak humus chýba, môže sa nahradiť rašelinou.
 3. Ak je v letnom období potrebné vysadiť rastliny na otvorenom priestranstve, výsevné práce by sa mali vykonať v druhej polovici marca.
 4. Semená sú zasadené do rašelinových nádob, ktoré zabraňujú procesu zberu, ktorý poškodzuje slabé korene sadeníc.

Aby sa semená Raspberry Paradise rýchlo vyklíčili, mali by sa umiestniť do prostredia s miernou vlhkosťou a teplotou 23 - 25 stupňov.

Opis odrody odporúča starostlivosť o sadenice a ich vysadenie podľa nasledujúcich pokynov:

sadenice paradajok

 1. Hrnce so sadenicami sa umiestnia na svetlo, zaliate vodou pomocou rozprašovacej fľaše alebo kanvy.
 2. Po 50 dňoch od vzniku sadeníc by sa rastliny mali stvrdnúť. Aby ste to dosiahli, musíte semenáčiky každý deň vyberať na čerstvý vzduch. Proces kalenia by mal trvať asi 2 hodiny.
 3. Opis rajčiakov odporúča vysádzať rastlinu na otvorenom priestranstve začiatkom júna. Ak sa výsadba bude vykonávať v skleníku, môžete urobiť letnú chatu v druhej polovici mája. Pred výsadbou sa uistite, že je pôda úplne zahriata.
 4. Pri transplantácii sa tvoria diery, pôda v nich je oplodnená humusom.
 5. Sadenice Raspberry Paradise sa umiestnia do formovaného výklenku spolu s nádobou z rašeliny, do ktorej sa semená zasiali, ľahko sa posypú pôdou a zaliajú sa zahriatou vodou. Budúce kríky sú umiestnené vo vzdialenosti 60 - 70 centimetrov od seba.

Pred presadením sadenice do pôdy by sa mala kŕmiť dvakrát komplexným hnojivom.

Na dosiahnutie maximálneho výnosu je potrebné starať sa o vysadené paradajky:

 • okamžite po procese presádzania sadeníc Malinový raj by sa mal priviazať na podporné štruktúry;
 • po objavení sa prvého ovocia by sa kefy s paradajkami mali upevniť ich upevnením na podporné štruktúry - inak by sa konáre mohli zlomiť pod hromadou zrelých jasných malinových paradajok;
 • je potrebné vytvoriť puzdro v jednej stonke a všetky ďalšie bočné výhonky nad 3 kefami sa musia včas odstrániť;
 • počas 1 sezóny je potrebné pestovať 4-krát kŕmenie, pričom sa používa tekuté komplexné hnojivo.

pestovanie paradajok

Dodržiavanie všetkých vyššie uvedených pravidiel zachráni Raspberry Paradise pred poškodením vetiev a získa bohatú úrodu vynikajúcich paradajok. Okrem toho bude mať rastlina pri náležitej starostlivosti dobrú imunitu proti bežným chorobám paradajok.

Potenciálne choroby a škodcovia

Hybridná odroda Raspberry Rai sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti hlavným chorobám paradajok. Vyznačuje sa tým, že takmer nikdy nie je ovplyvnená fusáriom, verticilózou a tabakovou mozaikou. Avšak obyvatelia leta, spoliehajúc sa iba na svoje skúsenosti, odporúčajú prevenciu infekcie.

Na tento účel by sa mali paradajkové kríky postriekať slabým roztokom manganistanu draselného, ​​fytosporínu. Vynikajúcou prevenciou je dezinfekcia pôdy roztokom síranu meďnatého bezprostredne pred presadením pripravenej rastliny do pôdy. Pri šírení epidémie plesne je potrebné ošetriť kríky prípravkami, ktoré obsahujú meď.

Napriek skutočnosti, že paradajky Raspberry Paradise sú vysoko odolné voči chorobám, môžu byť rastliny postihnuté škodcami. Na zvládnutie tohto problému by sa kríky mali pravidelne ošetrovať domácimi výrobkami alebo priemyselnými insekticídmi.

Ako ľudové liečivá sa osvedčili lastúrniky, amoniak a mydlová voda.

Napriek tomu, že je Raspberry Paradise veľmi náročné na starostlivosť, letní obyvatelia často uprednostňujú túto osobitnú odrodu s odkazom na neprekonateľnú chuť paradajok, ich šťavnatosť a všestrannosť pri príprave a vysoký výnos. Stojí za zváženie, že bez pravidelného hnojenia môže rastlina produkovať skromnú úrodu, prinášať ovocie stredne veľkými paradajkami. Režim hnojenia a zalievania postelí by sa mal starostlivo dodržiavať.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica