Charakteristiky a opis odrody paradajok Nastya sibiryachka

Medzi ruskými záhradníkmi sú známe odrody sibírskeho výberu, ktoré vydržia nízke teploty. Príkladom je paradajka Nastya sibiryachka, ktorá dobre rastie na ulici bez prístrešia. Nízko rastúce kríky tvoria skoré kvetenstvo, na ktorom majú paradajky na univerzálne použitie čas v krátkom čase. Sú vhodné pre šaláty a zimné prípravky akéhokoľvek druhu.

Populárne ženské meno sa používa v názvoch desiatok odrôd. Odrody Nastena, Nastenka, Anastasia nájdete ľahko na obaloch s paradajkovými semenami. Nemali by sa však zamieňať. Koniec koncov, odrody a hybridy, okrem bežného názvu, nemusia mať nič spoločné. Rovnaký model sa prejavuje u odrôd sibírskej série, keď sú rajčiaky s úplne odlišnými vlastnosťami spojené s pretrvávajúcim sibírskym charakterom.

paradajkové semená Nastya sibiryachka

Pozrime sa bližšie na vlastnosti odrody Nastya Sibiryachka. Zodpovedá názvu jeho charakteristikám?

"Nastya-sibiryachka" - spoľahlivý druh paradajok

Opis odrody Nastya Sibiryachka hovorí o rastline je mimoriadne nenáročný, so stredne skorým dozrievaním ovocia.

 1. "Nastya Sibiryachka" sa pestuje na otvorenom a uzavretom teréne, v oblastiach s rizikovým poľnohospodárstvom v oblasti Uralu, na Sibíri a na Ďalekom východe. To znamená, že je ideálny pre kultiváciu v akejkoľvek zóne stredného Ruska.
 2. Rastlina s obmedzením prirodzeného rastu, štandardný typ kríka. Tieto parametre umožňujú dospieť k záveru, že odroda nebude trvať príliš dlho na zovretie, vytvorenie kríka a nevyžaduje podväzok.
 3. Krík je stredne listnatý, podsaditý, kompaktný, dosahuje výšku iba 60 cm. Nízko rastúce odrody dorastajú oveľa skôr a všetky sily smerujú k dozrievaniu plodov. Tradične sa pestujú vonku, pretože aj v prípade silného za studena sa ľahšie chránia krycím materiálom.
 4. Rastlina vytvára plody pomerne veľkej hmotnosti. Niektoré z nich presahujú hmotnosť 200 g. Paradajky majú mierne predĺžený tvar, pripomínajúci sud. Plody sú husté, s pevnou hladkou pokožkou, malinovo-červenej farby.
 5. Buničina je šťavnatá, pevná, s malými komorami na osivo, má dobrú chuť. Paradajky sa môžu používať na čerstvé šaláty a na výrobu džúsov, zemiakovej kaše, kečupov. Menšie exempláre sa nakladajú alebo solia v najrôznejších polotovaroch alebo samostatne.

Odroda sa vyznačuje priateľským návratom ovocia, ktoré sa môže zozbierať pred začiatkom prvých jesenných mrazov, čím sa chráni pred plesňou. Recenzie tiež hovoria o jeho nenáročnej starostlivosti. Pestovatelia vykazujú dobré výnosy, ktoré možno od takého kompaktného závodu len ťažko očakávať.

paradajkové kríky Nastya sibiryachka

Poľnohospodárska technológia a starostlivosť

Stanovte nízko rastúce paradajky veľmi ľahko sa udržuje.Ak sú vysadené na otvorenom priestranstve, môžu byť semená aj sadenice stvrdnuté. Tieto opatrenia významne ovplyvňujú intenzitu rastu a schopnosť rastlín odolávať nepriaznivým prírodným faktorom.

 1. Semená sa vysievajú do pôdy koncom marca alebo začiatkom apríla. Sú vopred ošetrené slabým roztokom mangánu a umiestnené do chladničky cez noc.
 2. Semená sa vysievajú do hĺbky 1,5 cm a ponoria sa do samostatných nádob s výskytom dvoch pravých listov. Polievanie je mierne, kŕmenie podľa potreby.
 3. 7-10 dní pred presadením do zeme sa uskutoční niekoľko sedení stužujúcich paradajok, ktoré rastliny zvyknú na intenzívne slnečné svetlo a nižšie teploty.
 4. Kríky sa vysádzajú do zeme v poslednej dekáde mája, začiatkom júna. Výsadbová schéma je 50 x 70, ale kompaktnosť kríka umožňuje zasadiť sadenice na základni vysokých rastlín a zhutňovať výsadbu.
 5. Aj keď sa táto odroda považuje za dosť nenáročnú, nemali by ste zabúdať na najjednoduchšie opatrenia na odstránenie buriny, na odstránenie spodných listov.
 6. Musíte tiež monitorovať pôdnu vlhkosť a uvoľniť vrchnú vrstvu po zalievaní. Ak je to potrebné, v priebehu vegetačného obdobia vykonajte až tri obväzy v závislosti od stavu rastlín.
 7. Ak budete postupovať podľa tradičných metód pestovania paradajok, zber sa môže začať koncom júla, prvej polovice augusta.

sadenice paradajok Nastya sibiryachka

Opis odrody paradajok Nastya-Sibiryachka ukazuje vynikajúce vlastnosti rastliny, ktoré sú celkom v súlade s jej názvom. Dá sa povedať, že aj pri pomerne primitívnej starostlivosti môžete očakávať úrodu. Rastlina vykazuje skutočnú sibírsku odolnosť bez toho, aby vyžadovala špeciálne podmienky pre pestovanie. Každá vlastnosť zodpovedá účelu odrody. Je mrazuvzdorný, má skrátenú vegetačnú sezónu a vytvára malé plody, ktoré môžu dozrieť počas krátkeho leta. Možno, že nedá takú úrodu ako vysoké skleníkové paradajky, ale určite poteší a prekvapí svojou nenáročnosťou a vitalitou.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica