Charakteristika a opis odrody paradajok Pink Claire, jej výnos

Paradajky sú všestranná zelenina, bez ktorej sa takmer nedá urobiť žiadny recept na konzerváciu na zimu. Tomato Pink Claire je ideálny pre tých záhradkárov, ktorí uprednostňujú pestovanie veľkoplodých ružových odrôd.

Opis odrody paradajok Pink Claire

Pink Claire F1 patrí k hybridom prvej generácie a bola chovaná chovateľmi z Izraela.

Paradajka je neurčitá, vyznačuje sa neobmedzeným rastom hlavnej stonky a môže dosiahnuť výšku viac ako 2 m. Koreňový systém je silný, vysoko vyvinutý. Samotný ker je hojne listnatý, vrcholy tmavozeleného odtieňa. Interiéry sú krátke. Aby sa urýchlil vznik vaječníkov, je potrebné odstrániť bočné výhonky (štipku).

Paradajka je skorá odroda. Od okamihu zasiatia semien po objavenie sa prvého červeného ovocia trvá 90 až 95 dní. Veľmi produktívne. Jedna cysta môže rásť od 4 do 6 paradajok.

Hlavnými charakteristikami hydridu sú tolerancia k suchu, odolnosť voči náhlym zmenám dennej teploty.

Táto odroda priaznivo odlišuje od ostatných odrôd paradajok imunitou proti chorobám, ako je vädnutie kríkov tabakovou mozaikou, verticiliom a fusáriom. Hybrid nie je rezistentný na zvyšné choroby nočných plodín, a preto musia byť rajčiaky Pink Claire včasné preventívne postupy.

paradajkové kríky Pink Claire

Rastlina je vhodná na pestovanie vonku, v skleníkoch a skleníkoch.

Charakteristiky ovocia Pink Claire

Pred nákupom sadivového materiálu je veľmi dôležité preštudovať si podrobný popis odrody paradajok a predovšetkým charakteristiku ovocia.

Hybrid prvej generácie patrí medzi veľkoplodé ružové odrody. Hmotnosť zrelých paradajok môže dosiahnuť 180 - 300 g. Tvar ovocia je oválny. V hornej časti mierne sploštené. Buničina je jemná, šťavnatá, skôr sladká. Pokožka je hustá, hladká, nepraská. V blízkosti stonky je malá zelená škvrna.

Počas celého obdobia plodenia sa paradajky nezmenšujú. Hybrid Pink Pink sa vyznačuje vysokou chuťou ovocia.

Z jednej dospelej kríky je možné s náležitou starostlivosťou zbierať až 7 kg paradajok.

paradajkovo ružová Claire v záhrade

Rôzne univerzálne použitie. Zrelé ovocie je možné jesť celé alebo ich pridať do čerstvých šalátov. Ideálne pre celú konzerváciu. Vyrába tiež vynikajúce paradajkové šťavy, lecho, šaláty a omáčky.

Zrelé paradajky dobre znášajú dlhú prepravu a sú vhodné na predaj.

Výhody a nevýhody paradajok

Recenzie tých záhradkárov, ktorí pestovali hybrid vo svojej oblasti, sú vo všeobecnosti pozitívni.Ale aj napriek mnohým výhodám paradajky existuje niekoľko nevýhod.

výhody:

 • Dobrá úroda počas celého obdobia plodenia;
 • Odolné voči tabakovej mozaike a vädnutiu kríkov;
 • Vysoká chutnosť ovocia;
 • Dobre tolerujú prepravu;
 • Univerzálne použitie pri varení;
 • Odolnosť proti suchu;
 • Sadenice môžete pestovať na otvorenom a uzavretom teréne.

vzhľad ružovej paradajky Claire

nevýhody:

 • Náchylné k niektorým chorobám plodov nočného moru;
 • Puzdro musí byť tvarované;
 • Vyžaduje sa podväzok rastliny na podporu;
 • Poskytuje stabilnú úrodu iba na úrodných pôdach.

Tomato Pink Claire v otvorenom poli

Funkcie pestovania a starostlivosti o paradajky

Paradajka Pink Claire sa vyznačuje nenáročnou starostlivosťou, ale na zvýšenie výnosov je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Predovšetkým by sa mala venovať osobitná pozornosť pestovaniu sadeníc. Výsadbový materiál musíte zasiať v druhej polovici februára alebo prvej polovice marca.

Ako už bolo spomenuté vyššie, táto odroda rajčiaka môže poskytnúť stabilnú úrodu iba na úrodných pôdach. Ak pôda nie je dostatočne obohatená užitočnými látkami, potom je potrebné pred výsadbou sadeníc na trvalé miesto pridať hnoj, trus vtákov alebo roztok mulleínu.

Pretože zrelé kríky sú veľmi vysoké a šíria sa, vzdialenosť medzi rastlinami by mala byť najmenej 60 cm. Táto vzdialenosť bude optimálna, aby kríky navzájom neinterferovali. Je vhodné pestovať sadenice na miestach, kde sa pestovali cukety, bylinky, cibuľa, cesnak a strukoviny.

paradajkové semienka Pink Claire

Druhým dôležitým bodom je odchod. Obsahuje:

 • Plevelenie a burenie;
 • zalievanie;
 • Aplikácia minerálnych a organických hnojív;
 • Prevencia proti chorobám nočných plodín.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať zalievaniu. Ak je to príliš časté, paradajky budú vodnaté a bez chuti. Zalievanie kríkov bude stačiť 2-3 krát týždenne. Ak je počasie daždi po dlhú dobu, zalievanie možno na chvíľu zastaviť.

Kríky musíte zalievať večer, keď nedochádza k spáleniu slnečných lúčov. Takéto opatrenie je potrebné, aby sa na vrcholoch neobjavili popáleniny. Rastliny by sa mali buriť raz týždenne pred zalievaním.

ružová Tom Pink Claire

Aby paradajky dobre rástli, musia sa pravidelne kŕmiť. Na celú plodnú sezónu by sa mali použiť najmenej tri obväzy. Interval medzi oplodnením je 14 dní.

Na prvé kŕmenie sú vhodné vtáčie trusky zriedené v 10 litroch vody. Môžete tiež použiť dusičnan amónny, superfosfát a chlorid draselný (v pomere 20:55:35 na 10 litrov vody).

Druhým vrchným obväzom je 1 liter mulleínovej infúzie, 25 gramov superfosfátu a 2 lyžičky. drevný popol. Musíte si priniesť korene.

Na tretie kŕmenie môžete použiť nasledujúce zloženie: 3 lyžice. l. drevný popol, 25 g superfosfátu a 0,5 g síranu mangánu.

zber paradajok Pink Claire

Pri aplikácii minerálnych a organických hnojív je dôležité venovať pozornosť vzhľadu paradajok. Ak rastie zle a vaječníky sa prakticky nevytvárajú, je možné zvýšiť množstvo obväzov. Ak sa paradajky po oplodnení začnú pestovať opadavé a prakticky neexistujú žiadne vaječníky, kŕmenie by sa malo zastaviť.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica