Charakteristiky a opis odrody paradajok Puzatiki

Tomato Puzatiki je úplne nová odroda. Odroda bola zaradená do štátneho registra v roku 2015. O odrode sa dozvedelo iba málo obyvateľov, o to zriedkavejšie, ktorí ju pestovali. Nové odrody majú vždy vylepšené vlastnosti a sú obzvlášť zaujímavé pre experimentálnych letných obyvateľov.

Opis a hlavné charakteristiky

Odroda paradajok je vhodná na pestovanie v akejkoľvek klimatickej zóne krajiny. Pôvodca - "Agrofirma Aelita" zaručuje úspešnú úrodu paradajok na otvorenom poli v skleníku pod dočasným prístreškom.

Charakter a opis odrody od výrobcu dáva úplnú charakteristiku rastliny. Pokiaľ ide o dozrievanie ovocia, odroda Puzatiki patrí do skupiny stredne skorých paradajok. Obdobie tvorby a dozrievania plodov trvá 110 - 115 dní.

Odroda je šalátová, plodná. Výťažnosť jedného kríka v zemi (skleníka) je do 3 - 4 kilogramov. Rastlina je determinantom (v skleníku sa môže vyvinúť ako semi-determinant), stredne veľká (65-75 cm v zemi), v skleníku exempláre dorastú do 105 cm. Kríky vyžadujú podväzok, stojí za to sa sformovať podľa schémy s dvoma stonkami.

Ružovo-červená dužina ovocia má dobrú chuť a vysoký obsah cukrov a lykopénu. Hmotnosť veľkých mäsitých plodov môže dosiahnuť až 300 g. Koža plodu je ružová, pevná, hladká, tvar plodu je plochá. Počet kamier je 4.

Priemer najväčšieho ovocia je 9 - 10 cm. Hustota dužiny je dostatočná na použitie odrody paradajok Puzatiki na konzervárne účely. Táto odroda je ideálna pre šaláty. Plodenie sa predlžuje, v skleníku trvá až do mrazu.

semená zemiakových paradajok

Výhody odrody

výhodynevýhody
Odroda Puzatiki je odolná voči dočasným jarným teplotným poklesompožadovaná prevencia proti hnilobe
Výnos až 4 kg na kríkvyžaduje dobré osvetlenie počas vegetačného obdobia, dokonca aj slabé zatienenie zhoršuje vývoj, znižuje výnos
odolné voči fusáriu
dobrá šalátová chuť
veľké ovocie

paradajkové kríky brucho

Choroby rajčiaka

Kríky Puzatika paradajok si vyžadujú neodkladné spracovanie, ak sa u ovocia vyskytnú náznaky apikálnej hniloby - hnedá škvrna v hornej časti ovocia. Plody napadnuté infekciou sa musia zničiť - spáliť.

Prípravky na ošetrenie kríkov z apikálnej hniloby:

  1. Chlorid vápenatý.
  2. Fitosporin-M.

Roztok sa pripraví z vody (10 1), jednej ampulky chloridu vápenatého a jednej čajovej lyžičky "Fitosporin-M". Ošetrenie (striekanie) kríkov by sa malo vykonať ráno. Je povolené striekať pri teplote vzduchu najmenej 15 ° C.

Fitosporin-M

Funkcie starostlivosti a pristátia

V zemi (skleník) sa sadenice vysadia 60 dní. Pred výsadbou by sa pôda mala zahriať na 15 ° C. Môžete umiestniť 3 až 4 rastliny na meter štvorcový.Pri pristávaní pridajte do otvoru:

Týždeň pred transplantáciou sa jamky vyliajú roztokom lieku „Fitosporin-M“: do 10 litrov vody sa pridá lyžica produktu. Odporúčaná vzdialenosť medzi výsadbovými otvormi je 40 cm, medzi dvoma radmi 60 cm.

Po 2 týždňoch sa rastliny, ktoré odišli po transplantácii, živia kašou alebo 5-dňovou infúziou bylín s prídavkom močoviny. Pomer hnojivého roztoku je 1:10.

paradajkové zemiaky na stole

zalievanie

Zalievanie po presádzaní sadeníc do pôdy sa vykonáva hodnotením obsahu vlhkosti v hornej pôdnej vrstve a teploty vzduchu. Keď teplota klesne pod 10 ° C, zastavia sa, v ostatných prípadoch sa napojia, keď horná vrstva zaschne. Nezabudnite uvoľniť pôdu deň po zalievaní.

Vo výške leta, pri vysokých denných teplotách vzduchu, voda každé 3 až 4 dni. V auguste, keď sa znížia priemerné denné teploty, zalievanie sa zníži, stačí jedno plné zalievanie paradajok týždenne.

Vrchný dresing v lete

V júli dôjde k priateľskej tvorbe vaječníkov, je potrebné ďalšie kŕmenie. Ako hnojivo používajte tekuté hnojivo - „Biohumus pre zeleninu a paradajky“. Rozpustite vo vode (5 l) 1 lyžica. l., zalievanie pri koreni. Na konci júla ošetrite roztokom lieku Zircon (kvapka na liter).

paradajkové zemiaky na záhrade

Výsev sadeníc

Semená pre sadenice zasejeme začiatkom až do polovice marca. Pred výsevom skontrolujte klíčivosť semien alebo ich zlikvidujte namočením do slanej slanej vody. Semená, ktoré sa usadili, nechajte na dne. Transplantácia do skleníka v poslednej dekáde apríla.

Sadenice po klíčení by mali byť zvýraznené fytolamom. Celkový denný čas je 14-15 hodín. Voda raz týždenne, pred transplantáciou ju 2-3 krát kŕmte vermicompostom. Ponorte sa do samostatných pohárov uprostred.

Transplantácia do skleníka na konci apríla, do zeme na konci mája (poveternostné podmienky).

Odroda je nová, môžu sa odchyľovať od opisu výrobcu. V každom prípade sa oplatí vyskúšať odrodu, hodnotenie chuti je vynikajúce a výnos by sa mal skontrolovať na základe osobných skúseností.

vzhľad rajčiaka

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica