Charakteristika a opis odrody paradajok Sladká šiška, jej výnos

Takmer každý, kto má letnú chatu so zeleninovou záhradou, sa zaoberá pestovaním paradajok. Skôr ako začnete s výsadbou paradajok, musíte sa rozhodnúť pre kultivovanú odrodu. Pomerne často pestovatelia zeleniny pestujú paradajky Sladké šišky na svojich pozemkoch.

Stručný opis

Pred výsadbou paradajok musíte študovať jej vlastnosti a popis. S ich pomocou nájdete veľa užitočných informácií o tejto odrode.

paradajkové semienka sladká šiška

Sladká šiška sa líši od ostatných paradajok svojím vysokým výnosom a odolnosťou voči všetkým bežným chorobám paradajok. Odroda je univerzálna, pretože sa môže pestovať v skleníkoch aj na uliciach.

Počas kultivácie môžu kríky dorásť až jeden meter.

Preto, ak rastlina rastie na ulici, musíte sa postarať o jej podväzok. Je potrebné chrániť rastlinu pred silnými nárazmi vetra, ktoré môžu zlomiť stonku rajčiaka. Budete tiež musieť stlačiť kríky. Počas tohto postupu sa budete musieť zbaviť všetkých nepotrebných nevlastných synov, ktoré môžu narušiť tvorbu ovocia.

Plody sú dosť okrúhle, majú okrúhly tvar a jasne žltú farbu. Ak ich pestujete v optimálnych podmienkach, hmotnosť jedného rajčiaka sa rovná 200 gramom. Vďaka takým veľkým paradajkám bude možné z jedného kríka zozbierať 6 až 8 kilogramov paradajok.

paradajkový vzhľad sladká šiška

Výsadba semien

Semená sladkej šišky sa vysádzajú pre mladé sadenice v prvej polovici marca. Ak sa plánuje, že rastlina bude transplantovaná do zeme iba v lete, potom môžete semená sadiť začiatkom apríla.

Príprava osiva

Pred výsadbou by ste sa mali vysporiadať s dezinfekciou semien. Aby sa to dosiahlo, všetky semená sa musia namočiť do slabého roztoku vyrobeného z mangánu. Gram látky sa zriedi litrom vody a zmieša sa. Potom do nádoby pridajte semená umiestnené v textilnom vrecku. Semená by mali byť namočené počas 20-40 minút, potom sa z roztoku odstránia a premyjú sa vodou.

Môžu byť tiež ošetrené stimulátorom rastu, ktorý niekoľkokrát urýchli proces klíčenia semien. Preto sú prípravky ako Zircon alebo Epin-Extra dokonalé. Výsadbový materiál by sa mal spracovávať asi 20 minút.

paradajkové kríky Sladká šiška

výsadba

Do špeciálnych kaziet sa odporúča zasadiť sladkú šišku, ktorá by sa mala vopred naplniť živnou pôdou. Odporúča sa používať voľnú pôdu, aby sa prvé výhonky javili rýchlejšie.

Pred výsadbou musí byť pôda v nádobách mierne navlhčená.Potom sa v každej bunke vytvoria malé diery na sadenie semien. Ich veľkosť by nemala presahovať 2 - 3 cm av každej diere by malo byť vysadené jedno semeno. Potom sa všetky kazety s paradajkami prekryjú fóliou a prenesú sa na ďalšie klíčenie do osvetlenej miestnosti.

Výsadba sadeníc

Sadenice by sa mali presádzať na otvorenom priestranstve 2-3 mesiace po výsadbe semien. Tentoraz to bude stačiť na to, aby paradajky mali dobrý koreňový systém.

Výber stránok

Paradajky veľmi obľubujú dobre osvetlené oblasti, a preto by oblasť, v ktorej sa budú pestovať, mala byť čo najotvorenejšia. Keďže sladká šiška je vysoká odroda, treba ju chrániť pred vetrom. Odporúča sa zasadiť do oblasti obklopenej nízkym plotom, ktorá by mohla chrániť rastliny pred nárazmi vetra.

paradajka Sladká šiška v otvorenom poli

Výsadba sadeníc

Sadenice je potrebné zasadiť do vopred pripravenej pôdy. Niekoľko týždňov pred presadením na miesto by sa mal pridať zahriaty roztok vitriolu, ktorý chráni mladé kríky pred škodcami. Do pôdy je tiež potrebné pridať trochu superfosfátu s humusom a popolom. Potom by mala byť celá oblasť vykopaná lopatou.

Keď je územie úplne pripravené, môžete začať s výsadbou. Najprv musíte vykopať požadovaný počet otvorov vo vzdialenosti asi 50 - 60 cm od seba. Potom sa sadenice umiestnia do každej diery vo zvislej polohe. Potom sa posypú zeminou a zhutnia sa. Po vysadení všetkých sadeníc by sa mal pri každej poduške umiestniť kovový alebo drevený držiak pre ďalšie podväzky.

paradajka Sladká šiška v záhrade

záver

Sladká šiška je vhodná pre tých záhradkárov, ktorí chcú získať veľké množstvo úrody. Ak chcete pestovať túto odrodu rajčiaka, musíte sa oboznámiť s niektorými nuansami tohto procesu a preštudovať si recenzie záhradníkov, ktorí vo svojich záhradách pestujú už niekoľko rokov sladkú šišku.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica