Charakteristika a opis odrody paradajok Sweet kiss, jej výnos

Tomato Sweet Kiss patrí medzi malé odrody, ktoré záhradníkov ohromili svojou neuveriteľnou chuťou a odolnosťou voči chorobám. Majú sibírske korene, takže vždy prežívajú chlad. Môžu byť dokonca pestované vonku. Dospelí a deti milujú túto sladkú zeleninu pre svoju chutnú chuť.

Tento typ patrí medzi rajčiaky v polovici sezóny... Plody tejto odrody sa konzumujú čerstvé, z nich vyrobené šaláty alebo konzervované. Ak im poskytnete kvalitnú starostlivosť, poteší ich bohatá úroda.

semená sladký bozk

Všetko o odrode

Opis odrody Sweet Kiss je uvedený na obale osiva. Zrná asi tri mesiace po zasiatí semien. Vzťahuje sa na malé paradajky. Perfektne sa prispôsobí akýmkoľvek zmenám počasia, zvyčajne sa týka chladného počasia.

Kríky odrody sú dosť vysoké, môžu dorásť až jeden a pol metra. Preto musia byť spojené s podperou a tvarované do stoniek. Nie všetky paradajky však majú čas dozrieť. Listy nie sú príliš husté, kvetenstvo je jednoduché. Na kefách sú rajčiaky zavesené v klastroch po niekoľkých kusoch.

Plody sú okrúhle. Na vetve je ich vždy veľa. Farba je červená. Pokožka je hustá, hladká, lesklá. Tieto paradajky sú uznávané ako jedna z najsladších odrôd na svete.... Chuť a aróma sú jedinečné, bohaté paradajky. Obsahujú veľké množstvo cukru. Malé čerešne sú ideálne na šalátové dresingy a krájanie. Nakladané sa ukázali ako jednoducho neporovnateľné.

Ak niekto chce zasadiť tieto plodiny na záhrade, musíte vedieť, ako ich správne pestovať a aké podmienky je potrebné na pestovanie tejto odrody vytvoriť.

paradajky na tanieri

Ako pestovať

Paradajky sa vysádzajú v skleníku alebo na otvorenej pôde s naklíčenými sadenicami. Tieto odrody paradajok sa pestujú v sadeníc. Najlepšie rastú v skleníkoch, kde sú pre ne vytvorené všetky špeciálne podmienky. Milujú dobrú pôdu, až potom dávajú nádhernú úrodu.

Semená sú namočené v špeciálnom roztoku pre rýchle klíčenie a proti plesniam. Pôdu ošetrite manganistanom draselným alebo liekom na spóry húb. Potom sú vysadené, udržiavajúc vzdialenosť. Zvyčajne sú nádoby s nimi umiestnené na parapete. Kým klíčky klíčia, nie sú pokryté fóliou. Vždy je potrebné zabezpečiť dostatočné svetlo. Nemôžete používať umelé svetlo, ale vždy udržiavajte rastliny pri okne.

Voda je vždy suchá.

Začiatkom jari je potrebné osivo zasiať do špeciálnych kontajnerov. Pred výsevom sa ošetria v roztoku z huby. Potom prikryte fóliou. Semená klíčia dobre pri 22 stupňoch. Keď sa objavia prvé listy, film sa odstráni a procesy sa usadzujú oddelene v pohári.

ovocie z paradajok

Tento výber je nevyhnutný na to, aby mohli lepšie rásť a kŕmiť.Rastliny musia byť počas rastu vybavené dostatočným množstvom svetla a vody. Nezabudnite kŕmiť hnojivami. Potom kríky začnú získavať silu a každým dňom silnejú.

Hneď ako sa vonku vytvorí dobré jarné počasie, sadenice sa musia vytiahnuť na balkón, aby sa vetralo a vytvrdzovalo.

Paradajky sa zvyčajne vysádzajú do pôdy v máji až júni. Tieto rajčiaky sa môžu pestovať nielen v skleníkoch. Ale v severných oblastiach je lepšie ich zakryť fóliou.

Sladké odrody vždy milujú úrodnú dobrú pôdu. Vďaka nej sa získa taká bohatá chuť. Pripravuje sa vopred: kladú sa piesok, rašelina, organické a minerálne hnojivá, humus. Pred výsadbou vodu a dobre uvoľnite.

Pestujú kríky paradajok. Kiss meria vzdialenosť tak, aby bolo vhodné sa k nim priblížiť a nakŕmiť ich.

Sadenice musíte okamžite zviazať, pretože sa rýchlo a rýchlo tiahnu. Zvyčajne sa pletú pomocou lán. Výnos odrody do značnej miery závisí od starostlivosti.

zrelé paradajky

Kvalitná starostlivosť

Vlastnosti rajčiaka vám dokážu povedať, ako sa o neho starať, aké podmienky vytvoriť, aby sa dosiahol kvalitný rast a hojnosť plodov. Starostlivosť o malé čerešňové kvety sa príliš nelíši od starostlivosti o veľké odrody, ale je potrebné pozorovať určité nuansy.

 1. Vysoké kríky tejto odrody potrebujú podväzok, inak padnú na zem pod váhou zeleniny.
 2. Musí sa zabezpečiť kvalitné zalievanie paradajok, ale hlavnou vecou nie je to preháňať.
 3. Uvoľňovanie pôdy, obrábanie pôdy, mulčovanie.
 4. Pokvapkajte teplou vodou, najlepšie z barelu. Polievanie paradajok v zemi pri koreni.
 5. Semená paradajok namočte do mangánu pred výsadbou.
 6. Rozprašujte paradajky na choroby.
 7. Nedovoľte, aby sa zem obrátila na kameň, uvoľnite ju, schovajte ju, mulčujte.
 8. Odstráňte burinu, ktorá narúša dodávku vitamínov do plodín a výživy.
 9. Niekoľkokrát počas leta musíte zeleninu kŕmiť minerálnymi a organickými hnojivami. Paradajky navyše môžete kŕmiť dusíkatými hnojivami ešte pred vznikom vaječníkov.
 10. Postrekovanie špeciálnymi roztokmi na hmyz a choroby.
 11. Niekedy otvorte okná a dvere skleníka, kde paradajky rastú kvôli vetraniu.
 12. Ak je vysadená na otvorenom teréne, potom by ste v noci mali vždy zakrývať film z rosy a chladu.

Starostlivý prístup vás odmeňuje kvalitným ovocím, bude tam veľa ovocia, budú veľmi chutné. Ak splníte všetky tieto požiadavky, ukážte jednoduchú starostlivosť, čoskoro tieto rastliny potešia rodinu vynikajúcimi malými paradajkami.

paradajky v záhone

Názory letných obyvateľov

Recenzie letných obyvateľov, ktorí niekedy vyskúšali tento druh paradajok, majú vždy kladné hodnotenie. Napriek tomu, pretože úžasná chuť a jemná zvodná aróma sú veľmi obľúbené u celej rodiny, dokonca aj u najmenších členov. Milovníci tejto odrody si každý rok kupujú bozk semien, aby si túto úžasnú chuť vždy vychutnali.

Lilia, 56 rokov: vysadené na vyskúšanie odrody paradajok Sweet kiss. Nie je možné pochopiť skutočnú chuť, pretože tento rok takmer celá plodina trpela rosou. Tieto malé paradajky sú škvrnité a nie príliš sladké. Urobili z nich šťavu. Chuť sa z dôvodu choroby zjavne zhoršila.

Charakteristika a opis odrody paradajok Sweet kiss, jej výnos

Marina, 44 rokov: Túto odrodu paradajok pestujem dva roky po sebe. S úrodou spokojný. Svetlé, šťavnaté aromatické paradajky. Sladkastá chuť. Jedinou negatívou je, že musíte priviazať príliš vysoké kríky. Ale to je asi všetko.

Victor, 52: Naša rodina miluje Cherry paradajky... Majú mimoriadnu chuť. A rozhodli sme sa zasadiť paradajkový bozk. Čítali sme o tom recenzie a vybrali sme túto konkrétnu odrodu. V záhrade máme severnú stranu a vždy existujú stále vetry a nížiny. Ale napriek tomu plody dozreli včas, ich bolo veľa. Chuť je vynikajúca, jej samotná sladkosť bola prítomná.Jediné, čo by som chcel poznamenať, je, že táto kultúra miluje dobrú pôdu, dobre oplodnená. Nebude vždy rásť na prázdnej pôde. Mať dobrú úrodu všetci!

recenzia
 1. Larisa Shchurova
  10.10.2017 10:26

  Tento rok som túto odrodu vysadil prvýkrát na skúšku. Informoval o tom predajca v obchode s osivom. Odporúčal sa im aktivátor rastu BioGrow. V dôsledku toho bola úroda taká hojná, že sa ju mohli pozrieť aj susedia v krajine! A tieto paradajky chutia skvele! Sladkastá, s výraznou paradajkovou príchuťou. Kúpil som to tento obchod.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica