Charakteristika a opis odrody paradajok Sladký zázrak, jeho výnos

Záhradníci, ktorí uprednostňujú veľké, veľmi sladké odrody paradajok, sú ochotní akceptovať mierne výnosy a relatívne ťažkosti so starostlivosťou o túto plodinu. Ľudia, ktorí ochutnali paradajku Sweet Miracle, sa navždy stanú jej vernými fanúšikmi. Kríky, ktoré dosahujú pomerne veľkú veľkosť, sa vysádzajú v skleníkoch, ohniskách, na otvorenom priestranstve. Zber sa môže uskutočniť v druhej časti leta.

všeobecné informácie

Sladký zázrak je odroda cukrovej sezóny s priemerným výnosom. Krík je neurčitý, skôr sa šíri a je vysoký. Jeho výška môže dosiahnuť 180 centimetrov. Passionking sa musí urobiť.

Zrenie ovocia v malých kefách (3 kusy) Začína v druhej dekáde júla. Červené plody v tvare srdca sú mierne rebrované, mäsité a veľmi sladké. Vysoký obsah cukru v rajčiakoch zostáva až do samého konca plodenia.

Mnoho záhradníkov s rozsiahlymi skúsenosťami s pestovaním paradajok považuje paradajku Sweet Miracle za najsladší druh.

Výťažok odrody je priemerný. Kultúra s náležitou starostlivosťou je schopná vyrobiť až 10 veľkých kópií paradajok z jedného kríka. Plody dozrievajú postupne a v druhej polovici leta vytvárajú vaječníky. Veľká veľkosť ovocia je niekedy prekvapujúca. Priemerné hodnoty sú 400 až 500 gramov. V niektorých situáciách môže byť veľkosť paradajok až 1 kilogram.

Ak sa plodina pestuje na otvorenom priestranstve, môže sa znížiť úroda, hmotnosť plodu nepresiahne 400 gramov. Aj v stresových podmienkach (pri pestovaní v pôde) zostáva pokožka neporušená, plody nepraskajú.

druh sladkého zázraku paradajok

Odporúča sa pestovať sladký zázrak v 2 stonkách - to zaručuje zachovanie priemernej hmotnosti rajčiakov a úrovne výnosu. Pri vytváraní 1 stonky z kríka môžete získať menšie množstvo ovocia, ktoré bude viac ako vyvážené ich vyššou hmotnosťou. Získanie obrovského ovocia je celkom možné pomocou vhodného spôsobu zovretia.

Opis obsahuje informácie, že v dužine ovocia je malé množstvo semien. Paradajky sú mäsité, veľké, pretiahnuté, pripomínajúce hrebeň. Ovocie chutí sladké a bohaté. Kvôli takmer rekordnému obsahu cukru sa paradajky tejto odrody odporúčajú používať vo výžive detí.

Pôvod odrody

Za vzhľad Sladkého zázraku je potrebné poďakovať ruským chovateľom, ktorí ho vytvorili, za pestovanie v skleníku alebo vo filmovom skleníku. Ak je klíma v regióne, v ktorom sa pestuje táto odroda rajčiaka, teplá, môžete sadenice vysadiť na otvorených posteliach.

paradajkový sladký zázrak

Skladovanie ovocia je možné na dlhú dobu.Sladký zázrak dobre znáša prepravu, čo znamená, že pestované paradajky môžu byť odoslané do iných oblastí na predaj. Ovocie rozdrvené na zeleno rýchlo dozrieva v podmienkach blízkych miestnym podmienkam.

Šalátové plody odrody Sweet Miracle sú veľmi chutné čerstvé aj konzervované. Sú nevyhnutnou súčasťou polievok, príloh, zemiakovej kaše a občerstvenia. Nie je veľmi vhodné konzervovať kvôli veľkému množstvu ovocia, ale vytvorí veľmi chutnú paradajkovú šťavu.

Výhody a nevýhody odrody

Charakteristiky Sladkého zázraku naznačujú mnohé nesporné výhody. Tie obsahujú:

 • vynikajúce ovocné chuťové vlastnosti;
 • možnosť prepravy;
 • odolnosť voči chorobám a škodcom;
 • dobré zachovanie zberanej úrody;
 • veľká veľkosť ovocia;
 • sladkosť.

Tento typ má niekoľko nevýhod:

 • potreba vytvoriť krík;
 • výška kríka, ktorý vyžaduje silnú a vysokú oporu;
 • priemerný výnos;
 • potreba hnojenia.

Pri výbere odrôd na výsadbu sa musia brať do úvahy všetky klady a zápory, aby sa počas kultivačného procesu zabránilo nepríjemným prekvapeniam.

Odtiene pestovania

Pestovanie paradajok Sladký zázrak sa uskutočňuje zasiatím semien pre sadenice. Musí sa to uskutočniť najneskôr začiatkom apríla. Použitý základný náter musí byť ľahký. Ideálne je to zmes riečneho piesku, zeme, humusu. Substrát môže byť obohatený drevným popolom, malým množstvom potašového hnojiva alebo superfosfátu.

Pred výsevom sa semená musia namočiť do rastového stimulátora, dezinfikovať roztokom manganistanu draselného. Počas výsadby sú semená pochované 2 centimetre. Vysadené semená sa postriekajú teplou vodou a potom sa pokryjú silným filmom, čím sa vytvorí skleníkový efekt.

Úspešný rast môže byť zaručený iba za vhodných mikroklimatických podmienok. Ideálna teplota vzduchu na klíčenie je 23 - 25 ° C. Po objavení prvých klíčkov by sa nádoby mali presunúť na jasné svetlo. Z času na čas je potrebné sadenice otočiť tak, aby bol ľahký prístup k rastlinám rovnomerný.

Zalievanie paradajok tejto odrody by malo byť mierne, nezabudnite sledovať sušenie ornice. Ak sadenice ešte nedospeli, na zvlhčenie pôdy je lepšie použiť kanvicu alebo rozprašovaciu fľašu. Keď sa objavia prvé listy (pár), je potrebné urobiť zber a potom aplikovať komplexné hnojivo.

Keď sa sadenice stanú silnejšími, mali by sa presunúť na balkón kvôli tvrdnutiu. Najprv sa boxy premiestnia iba na pár hodín, potom sa čas, ktorý rastliny zostávajú vo vzduchu, postupne zvyšuje. Po dosiahnutí veku 60 dní sa oplatí presádzať paradajky na trvalé miesto.

pestovanie paradajok

Pôda pod sadbami vysadenými v skleníku musí byť neustále voľná. Malo by byť oplodnené tak, že sa humus dostane pod stonky. Zvláštnosťou pestovania je to, že viac ako 3 kríky by nemali byť umiestnené na jeden meter štvorcový, pretože zvýšená hustota výsadby vedie k strate úrody.

Kríky Sladkého zázraku sú dosť vysoké, je potrebné zviazať konáre, ktoré po dozretí ovocia stúpajú. Pripojte vetvy k palici alebo mreži. Polievanie by nemalo byť nadmerné - voda použitá na to by mala byť teplá.

Počas sezóny je potrebné rastliny kŕmiť 2 - 3 krát. Po 4 alebo 5 rukách sú prebytočné procesy odstránené. To umožňuje, aby zariadenie nemrhalo energiou.

Choroby a škodcovia

Paradajky odrody Sweet Miracle sa považujú za rezistentné voči škodcom a chorobám. Zrelé a zelené ovocie netrpia v dôsledku skorého dozrievania plesni. Správne zalievanie rastlín je stav, ktorý zabraňuje výskytu koreňovej, bielej a apikálnej hniloby.Včasné vetranie pomôže udržať zdravú mikroklímu v skleníku.

odrody paradajok

Hmyzí škodcovia do istej miery ohrozujú záhradu paradajok Sladký zázrak. Takže v prvých letných týždňoch je roztoč pavučina veľmi aktívny a zbavuje sa ho insekticídov. Na tento účel je potrebné striekať trikrát, pri dodržaní intervalu medzi postupmi najmenej 3 dni. Vošky môžu napadnúť paradajky. Je ľahké sa s tým vysporiadať s teplým roztokom mydla na pranie a vody.

Opis odrody nám umožňuje dospieť k záveru, že Sweet Miracle je jedinečný druh paradajok, ktorý by mal mať správne miesto v každom záhradnom skleníku.

S niekoľkými kríkmi paradajok tejto nádhernej odrody sa nebudete musieť starať o dostupnosť chutného a zdravého ovocia a semenného materiálu pre budúcu výsadbu, ktorú môžete zbierať sami.

recenzia
 1. Anna
  10.10.2017 16:06

  Sladký zázrak kultivujem už niekoľko rokov. Veľmi dobrá odroda, sladká, šťavnatá. Tento rok som však vyskúšal bioaktivátor BioGrow a musím povedať, že výsledok je lepší ako v predchádzajúcich rokoch. Kúpil som to tento obchod.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica