Opis odrody paradajok Torpedo, úrody a pestovania

Tomato Torpedo f1 je hybridná rastlina novej generácie. Paradajka môže byť vysadená na otvorenom poli (v záhrade) aj zavretá (v skleníku), pretože nie je nenáročná na okolité podmienky. Pozrime sa podrobnejšie na vlastnosti a charakteristické vlastnosti tejto odrody.

Rysy torpédových paradajok

Paradajky tejto odrody dosahujú spravidla výšku 60 centimetrov, zatiaľ čo množstvo listov na stonkách je v porovnaní s ostatnými paradajkami zanedbateľné.

Dlhé paradajky

Zrenie kríky nastáva v počiatočných fázach vývoja. Zvyčajne medzi vznikom a okamihom, keď je možné získať prvú úrodu, uplynie približne 100 dní.

Každá vytvorená kefa produkuje najmenej päť červenkastých valcovitých plodov, ktorých hmotnosť je asi 120 g.

Tri paradajky

Vzhľadom k tomu, že paradajky Torpedo majú stabilný vysoký výnos (túto odrodu pestujem sám a ukázalo sa, že z jedného kríka zbierame asi štyri kilogramy rajčiakov), plody dozrievajú rýchlo a nemusíte starostlivo monitorovať a starať sa o rastlinu, tento hybrid je na poprednom mieste medzi ostatné paradajky. Je ideálny na pristátie na malých pozemkoch.

Ako správne pestovať Torpedo paradajky

Pestovanie rajčiakov tohto typu sa uskutočňuje metódou sadenice.

Semená torpéda

Dôležité! Aby sa predišlo následnej infekcii rastliny rôznymi nebezpečnými chorobami, je potrebné semená pred začatím zasadenia semien dezinfikovať roztokom manganistanu draselného a potom opláchnuť prevarenou vodou a namočiť.

  1. Pri výseve treba pamätať na to, že hĺbka ich zapracovania do pôdy nesmie prekročiť 0,5 cm. Ak je teplota v miestnosti, kde sa semená nechali klíčiť, 18 až 25 stupňov, potom sa dá očakávať výskyt sadeníc v piaty deň.
  2. Akonáhle sa rastlina dostatočne vyvíja, to znamená, že na stonke sa objavia 2-3 listy, malo by sa urobiť. Starostlivosť o klíčky bude ďalej pozostávať z včasného hnojenia minerálnymi hnojivami, zalievania, uvoľnenia zeme a stvrdnutia paradajok.
  3. Je lepšie zasadiť sadenice do zeme v posledných dňoch mája - začiatkom júna (potom, čo pominula hrozba mrazu), keď začína začínať kvitnúť prvá kefa. Dovtedy majú paradajky zvyčajne 65 dní.
  4. Pred vysadením paradajok do vopred pripravených studní je potrebné do nej vložiť hrsť humusu a hojne ju zaliať. Po celé leto musí byť rastlina napojená a kŕmená zriedkavo, ale hojne.

Na záver môžeme dodať, že hodnotenie tých, ktorí vysadili alebo dokonca pestujú a pestujú paradajky Torpedo, túto odrodu paradajok charakterizuje veľmi pozitívne.Vo väčšej miere to súvisí s jeho chuťou a vôňou. Zaznamenávajú ľahkú starostlivosť o paradajky, ako aj vysoký výnos paradajkovej kríky Torpedo f1. Takže pestovanie tejto odrody je správne rozhodnutie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica