Opis a vlastnosti odrody paradajok jantárová partia f1

Každé letné obyvateľstvo hľadá také množstvo paradajok, ktoré by potešili tak skorú zrelosť a chuť, ako aj ľahkú starostlivosť. Jantárová paradajka sa môže pochváliť takou všestrannosťou.

Vlastnosti odrody

Jedná sa o nenáročný paradajok odolný voči chladu, ktorý sa dá pestovať vo filmových prístreškoch aj na otvorenom poli. Je schopný vytvoriť vaječník aj pri nízkych teplotách. Tomato Amber cluster je formovaný do guľatého tvaru štandardnej kríky. Výška stonky je iba 40 - 50 cm. Malá veľkosť, ktorá je prirodzená pre hybrid, umožňuje zasadiť na rovnakom území dvakrát viac rastlín ako bežné paradajky.

Listy sú stredne veľké, tmavozelenej farby, tradičné pre členov rodiny Solanaceae. Paradajka nevyžaduje stlačenie apikálneho puku, pretože je to determinantný hybrid, to znamená, že má obmedzený rast. Stepson nie je potrebný. Samotná rastlina tvorí iba 1 - 2 stonky. Kvetenstvo sa začína tvoriť po 5-6 listoch. Silné stopky nedovoľujú spadnutiu ovocia.

Jedná sa o odrodu skorého dozrievania, obdobie od prvých výhonkov do zberu dosahuje 85 až 105 dní. Všetko záleží na poveternostných podmienkach, či sa rajčiaky pestujú na otvorenom poli, a na teplotnom režime - v prípade výsadby v skleníku.

jantárová banda

Opis ovocia

Zaokrúhly a mierne slivkovitý tvar, rovný a hladký povrch, hmotnosť 50 až 70 gramov a výťažok 2,5 kg na krík sú hodnotnými charakteristikami odrody, ktorá dozrieva. Zrelé paradajky majú rovnomernú veľkosť, majú bohatú jantárovo žltú farbu a hustú textúru. Sú vynikajúce ako pre čerstvú konzumáciu, tak pre konzerváciu s celým ovocím. Miniatúrne paradajky ozdobia zeleninový šalát, akékoľvek mäso a dokonca aj rybie pokrmy av polotovaroch vyzerajú reprezentatívne a nepraskajú. Paradajky tejto odrody majú príjemnú chuť a sladkú arómu.

Pestovateľské odporúčania

Vzhľadom na jeho nenáročný charakter nebude pre skúseného letného obyvateľa ťažké pestovať zväzok jantáru Amber F1 z rajčiaka a popis pravidiel jeho starostlivosti je pomerne štandardný.

pristávacia

balenie semien

Výsev by mal byť uskutočnený v marci alebo 50 dní pred výsadbou na trvalom mieste. Sadenice by sa mali potápať po tom, čo vydajú prvé pravé listy. Ak sa v skleníku zohrieva, v ňom je možné zasadiť sadenice v apríli. V prípade pristátia na otvorenom priestranstve pod filmovým krytom musíte počkať do polovice mája. Medzi rastlinami by mala zostať vzdialenosť 40 cm a medzi radmi 70 cm.

hilling

Koreňový systém rajčiakov Jantárová partia sa nachádza v zemi plytká, v dôsledku čoho nie je potrebné časté, ale hojné zalievanie. Na zabezpečenie prístupu vzduchu ku koreňom by ste mali uvoľniť pôdu a zhroutiť rastliny. To ďalej posilní koreňový systém a zabráni jeho vyschnutiu.

ovocie ohnuté

Na začiatku kvitnutia môžu byť na koreňovej časti stonky vidieť malé hľuzy. To sú základy náhodných koreňov, ktoré sa vyvinú a dodajú rastline ďalšie živiny. Prvé zabitie by sa malo vykonať presne počas tohto obdobia a potom ho zopakovať 2 - 3 krát.

Vrchný dresing

Aby sa zabezpečilo vytvorenie silného kríka a zvýšila sa výťažnosť, je dobré tieto rastliny kŕmiť asi raz za tri týždne. Po prvýkrát po výsadbe im musíte dať príležitosť prekonať stres a zvyknúť si na nové miesto a po vytvorení prvej kvetinovej kefky oplodniť prvýkrát. Toto obdobie zvyčajne zodpovedá tretiemu týždňu po vylodení.

paradajka ako hrozno

Tomato Amber banda nie je vyberavý o výbere možností kŕmenia. Môže to byť roztok kuracieho hnoja s superfosfátom, mulleínom, obyčajným popolom alebo fermentovanou trávou.

Vplyv chorôb a škodcov

Hybrid sa môže pochváliť rezistenciou na choroby, ale na účely prevencie je možné vykonávať pravidelné postrekovanie špeciálnymi látkami. Jednoduché zabíjanie zabráni prenikaniu škodcov do stoniek rajčiaka.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica