Charakteristiky a opis bambusových stromov, pestovateľských oblastí a recenzií záhradníkov

Výsadba stromu nestačí na získanie chutných a šťavnatých jabĺk každý rok. Musíte si preštudovať vlastnosti, vedieť, ako sa o ne starať, či stojí za to pomôcť pri opeľovaní, čo robiť v zime a mnoho ďalších bodov. Nie všetky stromy nachádzajúce sa v regióne sú vhodné na záhradníctvo. Ďalej uvádzame charakteristiky jabloňového stromu.

Opis odrody

Bayanský jabloň bola špeciálne vyšľachtená ako veľkoplodý strom pre sibírsky a urálny región. Predtým miestni obyvatelia dostali malé ovocie, takže sa Bayana stal prelomom v záhradníctve.

Charakteristiky jabloní

Opis tejto odrody hovorí, že ide o stredne veľký strom jesenného dozrievania. Plody sladkej a kyslej chuti zaoblené ľahkým rebrovaním. Kôra jabĺk je hustá, dokonca mierne drsná, s jemným voskovým povlakom. Farba je žlto-zelená s fialovou farbou po obvode.

V zrelom stave sa podiel fialového odtieňa zvyšuje. Dužina ovocia je šťavnatá, zrnitá, jemnej krémovej farby.

Výhody a nevýhody

Jabloň Bayana má oproti iným druhom množstvo výhod:

Bayanské odrody

 • mimoriadna zimná mrazuvzdornosť;
 • skorý začiatok plodu;
 • dáva veľa úrody;
 • odolnosť proti chrastavitosti.

Medzi nevýhody tejto odrody patrí:

 • skromná produktivita v prvých rokoch;
 • niektorí záhradníci zaznamenávajú rýchly pokles jabĺk.

mimoriadna zimná otužilosť

Charakteristika jabloňského stromu

Ak študujete túto odrodu podrobne, potom stojí za to sa pozrieť na hlavné charakteristiky tohto druhu.

Rozmery

Strom sa považuje za stredne vysoký, vo veku 12 - 15 rokov zriedka dosahuje známku nad 4,5 metra. To uľahčuje starostlivosť a zber. Koruna je široká, šírka (priemer 3,5 - 4 metre), ale zriedkavá.

Jablká sú považované za veľké, najmä pre sibírske a urálne oblasti, a môžu dosiahnuť hmotnosť 150 gramov. Priemerná hmotnosť 85 až 110 gramov.

považuje sa za stredne vysokú

výnos

Výťažok stromu sa každý rok postupne zvyšuje. Jabloň vo veku 7-8 rokov môže produkovať až 75 kilogramov jabĺk. V prvých rokoch je výnos nízky. Odroda sa považuje za skorú rastúcu: jablká sa objavujú už v 3-4. Roku.

každý rok

Frekvencia plodu

Plod tohto druhu jabloní je dobrý, stabilný, ročný. Ak sa však počas jedného roka pozorujú nepriaznivé klimatické a poveternostné podmienky, môže sa narušiť pravidelnosť zberu.

Frekvencia plodu

Zimná odolnosť

Odroda bola špeciálne vyšľachtená pre oblasti s drsnými zimami, takže jabloň Bayan sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti mrazu a zimnou odolnosťou. Ľahko prežije dlhú zimu s teplotou mínus 30-35 stupňov.Neobáva sa silnejších mrazov, pokiaľ sú krátke. Kvôli lepšej konzervácii sa však odporúča, aby sa v zovňajškom kruhu zakrývala rašelina s hrúbkou 10 centimetrov a zakryla ju listami navrchu.

vysoká odolnosť proti mrazu

Odolnosť voči chorobám

Bayana je vysoko odolná proti strupovitosti a múčnatke. Strom však môže bojovať s inými chorobami:

 • Európska rakovina;
 • rakovina čierneho;
 • lišajníky;
 • vyschnutie z kôry;
 • vysychanie z konárov.

Aby ste tomu zabránili, musíte sa o strom riadne starať, postrekovať ho špeciálnymi prostriedkami a včas hnojiť.

múčnatka

Apple strom šíril

V začiatkoch bol jabloňový strom rozšírený v sibírskych a urálnych oblastiach. Teraz populárny v iných mestách Ruska.

rozšírený

Aké sú poddruhy?

Jabloň tejto odrody sa môže pestovať vo forme kríkov alebo nízkych kmeňov s výškou 2 až 3 metre. Toto je semikultúra na základnom semene. Líši sa v menších plodoch - až do 130 gramov. Ťažkosti so zvýšenou zimnou odolnosťou.

nízky kmeň

Recenzie záhradníkov

Natalya, Novosibirsk: „Kúpili sme Bayanskú stromček podľa rady predajcu na trhu. Prvé plody boli doručené už v 3. roku. O rok neskôr zhromaždili vedro jabĺk. Teraz je strom 8 rokov starý a už prináša dobrú úrodu. Jablká sú šťavnaté, krásne. Po celú tú dobu jabloň nikdy nezamrzla. ““

Oleg, Altai Territory: „Odroda jabĺk je dobrá, plody sú chutné, šťavnaté, dlho ležia. Jeme čerstvé aj spracované. Z mín: nepravidelnosť úrody. ““

Maria, Orenburg: „Potom, čo som sa presťahoval do Orenburgu, mi poradil, aby som zasadil jablčný strom Bayan do môjho vidieckeho domu. Sadenice ľahko zakorenili a začali sa dobre rozvíjať. Teraz je to veľký strom, ktorý ročne vyprodukuje 75 - 80 kilogramov. Dosť na jedenie a predaj. ““

predávajúci na trhu

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica