Aké chemické a ľudové lieky postrekujú jabloň, aby sa zbavili mravcov

Jabloň je ozdobou každej záhrady. A útoky hmyzu strom často ničia. To, ako sa jablká striekajú z mravcov, sa oplatí zistiť sami. Existuje veľa metód a podľa recenzií sú účinné. Obyvateľ leta si musí určiť najlepší spôsob spracovania jabloní.

Ako sa zbaviť mravcov na jabloni

Ak sú na jabloni vidieť mravce, je potrebné okamžite konať. V opačnom prípade hrozí veľkými problémami a dokonca aj smrťou stromu.

nastriekajte jabloň

Okrem výskytu čiernych mravcov sa vo veku čoskoro objavia vošky. Vzhľadom k tomu, hmyz vykonávať účel a umiestniť ho na mladé výhonky alebo ovocie. Veľmi skoro, ak nevykonávajú spracovanie, ich spoločná činnosť povedie k zníženiu výťažku.

Prvé znamenie, že sa škodcovia usadili na strome, je to, že listy sa začínajú krútiť. Existuje mnoho spôsobov, ako bojovať, ich účinnosť by sa mala posudzovať nezávisle. Obyvatelia leta sa zvyčajne snažia zbaviť hmyzu ľudovými liekmi.

ľudové lieky

Použitie chémie je vhodnejšie iba ako posledná možnosť, je to spôsobené skutočnosťou, že jedovaté látky vstupujú do ovocia a potom spôsobujú otravu u ľudí.

Zbaviť sa mravcov je dlhý proces, ale nie príliš pracný. Moderní výrobcovia ponúkajú záhradníkom mnoho účinných príprav na výber. Spôsob spracovania si vyberá sám letný rezident.

toxické látky

Ant lieky

Po nájdení hmyzu na strome sa zdvihnú, ako ošetriť jabloň pred mravcami, aby ich zničila. Ak to chcete urobiť, musíte sa oboznámiť s informáciami, ktorá metóda je bezpečnejšia, efektívnejšia a dlhšia.

zničiť ich

Repelenty proti hmyzu

Je vysoko nežiaduce používať chémiu na mieste, poškodzuje okolitú prírodu a ľudí. Najprv by ste mali vyskúšať prírodné repelenty mravcov na jabloni:

 1. Cibuľa. Existuje názor, že hmyz kategoricky netoleruje vôňu tejto rastliny. Preto je kmeň jabloní vysadený kultúrou.
 2. Tar. V nízkej výške od zeme 30 - 50 mm naneste vrstvu látky so šírkou 50 mm.
 3. Záhradné lepidlo. Nanáša sa na látku na samom spodku jablone. Zabraňuje hmyzu, aby vyrastal na mladé výhonky, púčiky a ovocie.

okolitá príroda

Tkanina by mala byť pevne navinutá a lepidlo by nemalo prísť do kontaktu s drevom.

 1. Ľanový a palinový olej. Namazávajú spodnú časť kmeňa, tieto pachy odstraňujú hmyz.
 2. Fólie. Okolo kmeňa stromu je omotaná široká vrstva, čo vylučuje možnosť mravcov plaziť sa pod ním.

Účinnosť týchto metód posudzuje každý záhradník individuálne, pretože hmyz môže reagovať rôznymi spôsobmi.

nedotýkajte sa

Roztoky na striekanie

Na boj proti hmyzu sa používajú nielen repelenty. Existujú aj spôsoby, ako sa s nimi vysporiadať, čo najbližšie k prírodným. Na postrek jabloní sa používajú roztoky obsahujúce prírodné zložky:

Petrolej. Na jeho prípravu budete potrebovať:

 • 10 polievok lyžice. lyžice kerozínu;
 • 0,4 kg čierneho mydla;
 • 2 lyžice. polievkové lyžice kyseliny karbolovej;
 • 10 litrov vody.

blízko prírodného

Zložky sa zmiešajú a zriedia vodou. Používa sa na striekanie zelenej hmoty, mazanie korunky a zavlažovanie mramorových domov.

Bielizeň. Na jeho prípravu budete potrebovať:

 • Ľanový olej 30 g;
 • 1 liter vody;
 • 5 g sódy.

Celý strom sa postrieka zmiešanými zložkami. Hmyz netoleruje zápach, takže ošetrené stromy sú obchádzané.

korunkové mazanie

chemikálie

Najúčinnejšie prostriedky v boji proti mravcom. Ovplyvňujú hmyz, dostávajú sa do tela jedného, ​​infikujú celú kolóniu, dôkladne ničia celú mravcovú rodinu a nielen pracujúcich jednotlivcov.

S čím sa zalévajú jablone, aby sa zabránilo šíreniu a množeniu škodcov na mieste. Táto otázka je zaujímavá pre všetkých, ktorí sa stretli s problémom.

distribúcia a reprodukcia

Od jesene sa ovocná rastlina ošetruje týmito prípravkami:

 • "Muravyin";
 • Barguzin;
 • "Medvetox";
 • "Thunder 2".

Spracúvajú sa podľa pokynov a iba na jeseň, pretože účinné látky ovplyvňujú metabolizmus ovocného stromu.

látky ovplyvňujú

Nasledujúce prípravky sa používajú skoro na jar, pred tvorbou púčikov na stromoch, maximálne pred kvitnutím:

 • "Aktar";
 • "Muratsid";
 • "VDG";
 • "Fufanon" a ďalšie prostriedky.

Spracovanie sa vykonáva prísne v súlade s pokynmi. Predávkovanie hrozí s nepríjemnými následkami. Stromy by sa nemali ošetrovať počas a po kvitnutí, ako aj počas plodenia. Účinné látky sa uchovávajú vo vaječníku a neskôr sa ukladajú do ovocia. To spôsobuje otravu.

tvorba obličiek

Ľudové lieky

Väčšina záhradníkov sa vyslovuje za to, ako sa zbaviť ľudových prostriedkov na mravce na jabloni. Je to bezpečné pre ostatných, chemicky ošetrená rastlina môže zabíjať iné zvieratá.

Jeden spôsob, ako bojovať, je dať kovový prsteň na hlaveň. Hmyz, lezenie po ňom, šmýkačky a padá. Alebo by radšej obišiel. Aby ste dosiahli 100% efekt, zakryte otvor medzi krúžkom a valcom ílom. Tým sa zabráni tomu, aby mravec prešiel pod ním.

Na konáre sú zavesené rôzne nádoby s obsahom sladkej tekutiny. Hrany sú roztiahnuté džemom alebo medom, aby prilákali.

pošmyknutia a pády

Rodina usadená v koreňoch jablone je schopná zničiť rastlinu v krátkom čase. Preto by sa s nimi malo zaobchádzať okamžite po zistení. Hniezdo sa položí páleným vápnom a naplní sa vodou.

Ak je škoda zabiť mravca, mali by ste bojovať s voškami, pretože sú obľúbeným liekom pre tohto škodcu. Nebudú vošky, mravce odídu.

Existuje mnoho spôsobov, ako bojovať proti hmyzu, stačí si zvoliť metódu vhodnú pre určité podmienky.

určité podmienky

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica