Charakteristika, opis a oblasti pestovania jabloní odrody Snezhny Kalvil

Mnoho ľudí miluje jablká. Obyvatelia leta sa snažia zasadiť strom, ktorý si vyžaduje malú údržbu, ale na oplátku nesie chutné ovocie. Jabloň odrody Kalvil Snezhny uspokojí aj toho najnáročnejšieho spotrebiteľa. Jej potreby starostlivosti sú minimálne a ovocie chutí skvele.

Opis odrody Calvil Snow

Jedna z najchutnejších odrôd jabloní. Vôňa, chuťové vlastnosti sú na najvyššej úrovni. Ak sa chcete dozvedieť viac o druhoch, mali by ste vyhľadať podrobný popis odrody. Tieto informácie pomáhajú záhradníkovi pochopiť vlastnosti starostlivosti o stromy a výsadbu.

Sneh Calvil

Jabloň Calvil Snow má veľa obdivovateľov, má pozitívne a negatívne vlastnosti. Preto by ste mali pred vysadením stromu na webe premýšľať o tom. Starostlivosť o neho je minimálna, ale budete musieť pracovať, inak sa plody stávajú malými, výnos klesá.

O snehu Calvil sa hovorí veľa pozitívnych vecí, takže ten, kto na tomto mieste pestoval tento strom, ho môže prísne posúdiť.

náročný spotrebiteľ

História chovu

V roku 1850 bol prvý strom nájdený v dedine Studenom (okres Kryzhopolsky), ktorá sa nachádza v regióne Vinnitsa. Odvtedy sa pestuje v mnohých regiónoch, pretože je odolný voči suchu a mrazu.

História snehu Calville je hlboko zakorenená. Ukazuje sa, že jablká tejto odrody boli podávané pri stole Ľudovíta XII. Neskôr chovatelia Vinnitsa vytvorili na jej základe v súčasnosti známy druh. Je široko používaný v Rusku, na Ukrajine av susedných krajinách.

podávané odrody

Región prirodzeného rastu

Mierne kontinentálne podnebie je najpriaznivejšie pre rast a vývoj jabloní. Na Ukrajine v prírode samy rastú. Ale vďaka zvláštnostiam odrody je rastlina schopná prispôsobiť sa akýmkoľvek poveternostným podmienkam.

najpriaznivejšie

Vlastnosti odrody

Pre plodnú kultiváciu sa odporúča prečítať podrobný opis vlastností a charakteristík odrody.

Sneh Calvil má množstvo pozitívnych vlastností, pre ktoré ho v lete oceňujú a vyberajú. Niektorí sa však kvôli prítomnosti negatívnych vlastností nezaväzujú tieto stromy pestovať.

Počet jabĺk je vždy vysoký, ale pokiaľ sa o ne riadne nestará, stávajú sa menšími a výnos klesá.

zmenšujú sa

Klady a zápory

Niektorí záhradníci hľadajú pre svoje pozemky ideálne odrody jabĺk, ktoré nemajú nevýhody. Pre milovníkov vyberavých jabĺk je tu odroda Calvil Snezhny.

výhody:

 • rastlina nesie ovocie v 4. až 5. roku po výsadbe sadenice;
 • vysoká produktivita;
 • vynikajúca chuť jabĺk;
 • odolnosť proti suchu;
 • odolnosť proti mrazu;
 • veľká veľkosť ovocia;
 • Snow Calvil je odolný voči chrastavitosti a iným hubovým chorobám;
 • stabilné ovocie;
 • používa sa ako zásoba;
 • jabloň rýchlo rastie;
 • univerzálnosť použitia.

plesňové choroby

Medzi nevýhody patrí:

 • náročnosť na starostlivosť, bez prerezávania strom rastie hustý, takže plody sa zmenšujú;
 • stopka sa k vetve dobre neprilepí, takže prezreté plody sa odtrhnú zo stromu a spadnú;
 • jablká sa vyberajú opatrne, najmenší tlak na ovocie skracuje dobu skladovania;
 • strom je náchylný na múčnatku;
 • nadmerná vlhkosť ovplyvňuje chuť;
 • uložené iba v drevených škatuliach.

Na základe uvedených nehnuteľností má každý právo na výber, či tento strom v záhrade potrebuje alebo nie.

ovocie sa zmenšuje

Veľkosť dospelého stromu, ročný rast

Jabloň rýchlo rastie, maximálny rast stromu dosahuje 4-5 m. Každý rok rastlina dodáva 40-50 cm. Ak sa dĺžka rastu zníži, malo by sa vykonať riedenie, mali by sa odstrániť body rastu a mala by sa vykonať sanitárna úprava.

ročný rast

Produktivita, plodnosť

Jabloň nesie ovocie každý rok, podlieha včasnému prerezávaniu a úprave. Najmä v oblastiach so studeným podnebím. V takýchto pestovateľských oblastiach strom potrebuje živiny pre správny rast.

Jabloň začína prinášať ovocie od 4 rokov.

Hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 120 do 200 g. Pri správnom skladovaní a starostlivom zaobchádzaní s ovocím počas zberu sa skladujú niekoľko mesiacov.

opatrné zaobchádzanie

Hodnotenie ochutnávky

V päťbodovej stupnici je chuť ovocia ohodnotená na 4,6 bodu. Okrem chuti majú jablká silnú arómu, ktorá trvá počas skladovania.

silná aróma

Mrazuvzdornosť a odolnosť proti chorobám

Strom je odolný voči zimným teplotám, navyše je schopný odolávať krátkodobým silným mrazom.

silné mrazy

Odolnosť proti hubovým chorobám vrátane chrastavitosti robí z jabloní obľúbenú v mnohých záhradách. Na liečbu iných chorôb sa odporúčajú chemické prípravky alebo ľudové liečivá. Počas kvitnutia a počas plodenia je lepšie nepoužiť chémiu. Je uložený v ovocí a poškodzuje ľudské zdravie.

Sneh Kalvil je nenáročný a ľahko sa pestuje, preto sa často pestuje v priemyselnom meradle.

ľahké pestovanie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica