Opis a charakteristika odrody Candy Apple, pestovanie v regiónoch a charakteristické znaky starostlivosti

Yablonya Candy, podobne ako mnoho iných sladkých jabĺk určených na kultiváciu v miernych zemepisných šírkach, bol chovaný biologickým chovateľom S. I. Isaevom. Ovocie krížového opelenia Korobovky peľom odrody Papirovka sa nazýva kandizované jablko av niektorých regiónoch je prezývka „karamel“ pevne uviaznutá za stromom. Vylepšená Korobovka dostala šťavnatejšiu dužinu.

Odroda vlastnosti

Plochy vhodné na pestovanie odrody Candy neboli identifikované, môžu sa pestovať takmer za akýchkoľvek podmienok, kŕmenie, prerezávanie, výsadba sa bude líšiť o 1-2 týždne od odporúčaného priemerného obdobia.

Jabloň vyniká svojou estetickou krásou počas kvitnutia a plodenia. Jablká majú rovnomerný priemer, približne rovnaký priemer a hmotnosť, ich priemerná hmotnosť je 120 - 130 g. Plodenie sa začína v závislosti na vybranom podnose. Už po šiestu sezónu môžete zo sadenice získať až 50 kg jabĺk. Každý rok rastie ovocie, dospelý strom dosahuje až 100 kg.

ovocná krabička

Napriek tomu, že Candy sa umiestňuje ako letná odroda, zrelé plody zozbierané z jablone sa môžu skladovať dlhšie ako 2 mesiace.

Ochutnajte vlastnosti

Ocenenie milovníkov jabĺk sa úplne nezhoduje s názorom odborníkov, ktorí hodnotili chuť iba 4,2 bodmi. Je dosť ťažké presne povedať, čo chutia ovocie karamelových jabĺk. Podľa opisu záhradníkov z rôznych regiónov má chuť ananásu, medu, banánov, hrušiek.

Odolnosť voči nízkej teplote

Vysoká odolnosť proti mrazu viedla k odstráneniu Candy z odrôd, ktoré sa zúčastnili na jej šľachtení. Rovnako ako jej predkovia, aj Candy je dobre prispôsobená podmienkam moskovského, severozápadného a leningradského regiónu. Pskovský región, Bielorusko a Ukrajina sú najlepším podnebím, v ktorom záhradné jablone v zime nezískajú omrzliny.

jabloň Candy

Pozitívne a negatívne ratingy

Vynikajúca ovocná chuť, rýchle obnovenie koruny po prerezaní a omrzlinách, prispôsobivosť rôznym pôdam a poveternostným podmienkam sú tie najlepšie kvality. Nevýhody odrody Candy sú náchylnosť na ochorenie chrasty za dlhodobého chladného a vlhkého počasia a extrémne slabá odolnosť voči poškodeniu počas prepravy.

Vosy majú veľmi radi tieto voňavé jablká. Čo negatívne ovplyvňuje prezentáciu ovocia.

Parametre koruny

Výška odrody Candy sa stanovuje, keď sa naštepí na určitý druh podnože. Maximálna výška kmeňa je 5 m, zatiaľ čo priemer korunky je 2,5 - 3 m. Úroveň koruny sa nastaví, keď je správne orezaná.Dlhšia tvorba sa začína druhou jarou po výsadbe v dôsledku riedenia a prísneho sledovania dĺžky kostrových vetiev.

parametre koruny

Self-plodnosť

Odroda je samoúrodná, ale jej úroda sa dramaticky zvyšuje, ak odrody rastú v tesnej blízkosti, ktorých kvitnutie sa zhoduje s Candy.

opeľovače

Najlepšie opeľovacie odrody Candy v Rusku a Bielorusku sú:

  • Anízová ružová pruhovaná;
  • Bellefleur-Kitayka;
  • Malt Bagaevsky;
  • Melba;
  • skladacie;
  • Sláva víťazom;
  • Stark John Grimes;
  • Yandykovskoe;
  • Belevoe.

ružové pruhované

kvet

Kvetenstvo sa vyskytuje v polovici konca mája, čo do značnej miery závisí od začiatku stabilných pozitívnych teplôt.
Plodné obdobie

Zrenie ovocia začína mesiac pred jablkom Spasiteľ, čo je v strednej časti Ruska veľmi zriedkavé.

sklizen

Zber sa musí vykonávať opatrne, jablká sa vyberú z konárov a opatrne sa uložia do nádoby na uskladnenie. Havespadnuté jablko sa môže skladovať najviac 3 dni, musí sa spracovať dovtedy, kým z neho nevzniknú mäkké a hnedé miesta.

sláva víťazom

Existujúce poddruhy

Letná jabloň Candy je odolnejšia proti chrastavitosti, jej listy sú veľmi podobné Korobovke, na dotyk sú rovnako tvrdé. Candy sú podobné svojim predkom, pokiaľ ide o zber jabĺk, iba ovocná dužina je jemnejšia a šťavnatejšia.

Ranet Candy

Táto odroda sa nezaznamenala ani do registra ovocných stromov ani do opisu amatérskych chovateľov. Zrejme niekto použil starý strom Ranety na pestovanie cukroviniek. Vyzerá to však skôr ako marketingový trik pri distribúcii sadeníc, ktoré nespĺňajú všetky štandardy odrody Candy.

Bellefleur Kitayka

Cukríky-2

Jabloňový cukrík-2 - vylepšená verzia hlavnej odrody, pokiaľ ide o prenosnosť, a koruna vhodnejšia na starostlivosť a zber ovocia.

Candy leto

Toto je klam, tento druh neexistuje. Jednoducho Candy, dozrievajúci skôr do 19. augusta, čo je tradičný dátum zberu väčšiny odrôd jabĺk. Predajca, ktorý priradí takéto meno, obsahuje nevhodnú reklamu.

sladké leto

Starostlivosť o stromy

Postrek pomocou „fluazinamu“ skôr, ako začnú klovať listy, je jedným z najspoľahlivejších spôsobov ochrany stromu pred chrastou. Jesenné mulčovanie zóny blízkeho kmeňa nad koreňmi jablone a zimné zvyšovanie snežnej dráhy v blízkosti kmeňa pomáhajú stromu prezimovať sa v príjemnej mikroklíme, ktorá ovplyvní veľkosť a kvalitu plodiny.

Hnojenie pôdy

Prvá fáza kŕmenia stromov sa uskutočňuje počas výsadby, keď sa obohatená pôda umiestni priamo do výsadbového otvoru. Na jar sa tradične suché hnojivá rozptýlia pred zavlažovaním na pôde uvoľnenej nad koreňmi. Pri zalievaní sa aplikuje dusíkaté hnojivo pred odkvitnutím a obdobím tvorby vaječníkov, takže celá plodina dozrieva na konáre.

škatuľka jabĺk

Zavlažovanie

Zavlažovanie pri aplikácii koreňových dresingov a po distribúcii listov je povinné, ako aj pri výsadbe sadeníc. K vode alebo nie voda jabloň v procese zrenia jabĺk sa budete musieť sami rozhodnúť na základe vlhkosti pôdy. Množstvo zavlažovania závisí od teploty vzduchu.

Pozor! Rastliny nie sú nikdy napojené počas dňa, keď je slnko na svojom zenite. Polievanie sa vykonáva skoro ráno alebo neskoro večer, keď listy nezískajú spálenie.

Prerezávanie na sanitárne účely

Z hygienických dôvodov je možné orezávanie vykonávať kedykoľvek v priebehu roka. Ak je to spôsobené rozbitím konárov alebo infikovaním stromu, potom zaseknuté miesta odrežte a okamžite ich zničte v ohni. Riedenie a tvorba koruny sa uskutočňuje koncom jesene alebo skoro na jar, zatiaľ čo ovocné šťavy tečú pomaly.

rastliny sú napojené

Bielenie kmeňa

Kmeň je na jar aj na jeseň pokrytý vápennou maltou.Prísady vo forme komponentov obsahujúcich meď poskytujú dodatočnú ochranu proti hubovým infekciám a samotné vápno izoluje kmeň stromu a zabraňuje hmyzu usadiť sa pod kôrou.

Základné podpníky

Amatérski záhradkári, keď samoštepujú sadenice na staré kmene ovocných stromov, osobitne neuvažujú o tom, aký výsledok ich čaká za 10-15 rokov. Z škôliek prichádzajú sadenice s prísnymi parametrami, ktoré je možné predvídať ešte pred výsadbou.

Semi-trpaslík

Candy jabloň na tomto podnose je bežnejšia v južných oblastiach. Netoleruje studenú klímu tak pevne ako semeno.

Polokrík

trpaslík

Výška kmeňa sotva dosahuje 170 cm, pričom hmotnosť každého ovocia je takmer 200 g. V druhej sezóne možno z tohto malého stromu získať až 35 kg jabĺk.

Candy stĺpcový

Stĺpcové jablone odrody Candy neboli zaregistrované. Druh zodpovedajúci jabloňom na takýchto podnosoch je daný zakrpatenými a polokrupinami.

Dátumy vylodenia

Presné dátumy výsadby sa určujú v závislosti od podnebia v oblasti, v ktorej sa pestuje jabloň.

kandizovaný stĺpec

Jesenné pristátie

Obdobie, počas ktorého by mal byť jabloň v zemi na novom mieste, je obmedzené rámcom, keď priemerná denná teplota vzduchu klesne pod +10 ° C, ale mráz ešte neprišiel.

Jarné pristátie

Sadenice sa vysádzajú po pozitívnej teplote mimo deň a noc po viac ako 10 dní. Je potrebné mať čas zasadiť strom skôr, ako púčiky na ostatných stromoch začnú napučiavať a intenzívne sa otvárať.

Pestovanie stromov v rôznych klimatických zónach

Okrem načasovania výsadby, prerezávania a úpravy, sú v každej klimatickej zóne pre rôzne druhy jabloní Candy k dispozícii ďalšie funkcie.

rastúce stromy

Moskovské predmestia

Pre stabilné rodenie si rastlina vyžaduje veľa slnečného žiarenia, toto sa musí zohľadniť pri výbere výsadbového miesta. V blízkosti sadenice by nemali byť vysoké stromy, steny ani vysoké monolitické ploty. Pri výsadbe je potrebné do otvoru položiť drenážnu vrstvu 10 - 20 cm.

ruskom

Výsadba na území Primorského sa vykonáva na jar, čo zahŕňa prípravu diery asi za šesť mesiacov - od jesene. Vzhľadom na vlastnosti pôdy sa musí dochucovať kompostom, soľankou, superfosfátom, nitroamofosom. Je to založené na skutočnosti, že minerálne prísady odnášajú cez ľahkú pôdu roztavenú vodu. Počas silných dažďov, ktoré nie sú v Primorskom území neobvyklé, sa musí z kmeňa, pre ktorý sú položené drenážne žľaby, odstrániť nadmerná vlhkosť.

jedno ovocie

Ural

Nerovnorodé pôdy v Uralu, niektoré z nich sú príliš voľné, čo si vyžaduje neustále doplňovanie živín v pôde, druhá časť neumožňuje vode a vzduchu prenikať v správnom množstve ku koreňom. V dôsledku toho, že sa voda zadržiava na povrchu, vytvára sa pre patogénnu mikroflóru priaznivá atmosféra, čo vyvoláva choroby.

Takáto pôda sa musí uvoľniť zavedením piesku, popola, rašeliny do nej počas kopania. Popol znižuje kyslosť pôdy, čo je dobré aj pre ovocné stromy.

Sibír

Hoci je strom Candy mrazuvzdorný, v Sibíri sa na jeho ochranu v zime používa ohrievač spodnej časti kmeňa - smrekové konáre ihličnatých stromov, seno, polyetylén alebo strešná krytina.... Je nevyhnutne potrebné zintenzívniť mulčovanie priestoru blízkeho kmeňa a počas výkopu sa organická hmota zavádza do pôdy - hnoja alebo humusu.

vetvy visiace

Severozápadná oblasť

Hlinité a piesčité pôdy, rašeliniská sú hlavnými pôdami severozápadných oblastí. Majú nevýhodu - nie sú bohaté na všetky prvky potrebné na plodnosť. Nutnosť je systematické kŕmenie organickými a anorganickými komplexnými hnojivami.

jesť ovocie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica