Opis a vlastnosti letnej odrody jabĺk Malt Bagaevsky

Jabloň je obľúbeným ovocným stromom každého človeka, ktorý je obzvlášť obľúbený medzi ovocnými plodinami. Už niekoľko storočí špecialisti vyrábajú krížením metódu pestovania nových odrôd s určitými ukazovateľmi plodnosti a adaptácie na poveternostné podmienky. Najrozšírenejšou rozmanitosťou ľudového výberu je jabloň Malt Bagaevsky. Pozrime sa bližšie na to, čo je ovocný strom.

K akému druhu patrí?

Plody "Malta Bagaevsky" patria do skupiny letných odrôd jabĺk. Úroda jabĺk sa dlho neskladuje. Skladovateľnosť sa pohybuje od 1 do 3 týždňov, ale nie viac. Z tohto dôvodu skúsení záhradníci odporúčajú jesť zrelé ovocie ihneď po odstránení zo stromu za predpokladu, že sú úplne zrelé.

Slad Bagaevsky

opelenie

Na opeľovanie odrody „Malta Bagaevsky“ a na získanie veľkého množstva jabĺk sa používajú druhy Anis Polosaty, Renet Pisguda, Belfleur-Kitayka, Papirovka, Antonovka.

Opis odrody

Pred vysadením konkrétnej rastliny do zeme má každý záhradník záujem o podrobný popis ovocného stromu.

Zaoblená koruna stromu dáva neobvyklý vzhľad. Každá vetva je hrubá a rastie v strmom uhle od kmeňa. Kôra je sivá. Drsnosť pociťujete tak, že prejdete rukou po povrchu.

odroda jabĺk

Listy sú veľké a oválne so špicatým koncom. Kvetenstvo obsahuje od 2 do 6 kvetov. Tvar okvetných lístkov je v tvare pohára, krémovej farby.

Keď už hovoríme o jablkách, sú stredne veľké. Jedno jablko môže vážiť až 110 gramov. Sú okrúhleho tvaru s hladkým povrchom. Nepozoruje sa žiadne výrazné rebrovanie. Farba sa pohybuje od bielej po zelenú a keď je úplne zrelá, zmení sa na žlto-zelenú. 1/3 povrchu jablka Malta Bagaevsky je mierne zafarbená.

Pri podrobnejšej kontrole sa na koži plodu nachádza voskovitý povlak, biele podkožné bodky.

Dužina je hustá, čisto biela s jemným červeným odtieňom. Chuť je veľmi šťavnatá, chrumkavá, sladká, kyslá a aromatická.

ovocná dužina

História chovu

Jablone „Malta Bagaevsky“ sú letné ovocné stromy. Kultúra vznikla v roku 1908 v saratovskom regióne od rodiny Kuznetsovcov žijúcich na vidieku Bagayevka. Odroda bola uvedená v knihe autora V. V. Pashkevichom, kde boli opísané rôzne druhy - sivá, žltá, ružová, cibuľa.

Vedci tvrdia, že rodičmi tejto odrody sú Anis a Malt Gray, pretože získané jablká sú svojou kvalitou podobné uvedeným druhom.

ovocné stromy

Pestovateľský región

Ako už bolo uvedené, región Saratov sa považuje za rodisko ovocnej kultúry. Odroda je vhodná na pestovanie v strednom Rusku, v regióne stredného Volhy, Mordovia.

Odrody jabloní "Malt Bagaevsky" sú odolné voči vyprahnutým miestam, majú mrazuvzdorné vlastnosti. Preto dobre rastú na juhu.

vhodné na pestovanie

výnos

Hlavnou výhodou jablone Malt Bagaevsky, ktorá sa vyznačuje nielen chovateľmi, ale aj letnými obyvateľmi, je vysoký výnos.

Plodné obdobie sa začína 6-7 rokov od okamihu výsadby na otvorenom priestranstve za predpokladu, že sa bude venovať náležitá pozornosť. Ovocný strom je charakterizovaný ako jabloň s hladkou plodnosťou.

Z jedného stromu danej odrody je možné v sezóne odstrániť až 100 kg chutného ovocia. Dobrá plodnosť trvá až 150 rokov.

výhoda jabloní

Obdobie zberu je koncom júla alebo začiatkom augusta. Šíri sa do suchých prútených košov a po 7 dňoch sa môže konzumovať.

Dôležité! Zrelé jablká sa nedajú prepravovať. Preto sa odporúča, aby sa plody pre úspešnú prepravu vybrali mierne nezrelé.

Odolnosť proti škodcom a škodcom

Keď už hovoríme o chorobách tejto ovocnej plodiny, nemá prakticky žiadnu imunitu proti patogénnym hubovým mikroorganizmom.

odolnosť proti škodcom

Ak nie sú klimatické podmienky suché, ale skôr vlhké, hrozí, že sa u nich vyskytnú tieto choroby:

  • chrasta listov je choroba, ktorej škodca má hraničný stav medzi hubami a baktériami. Spočiatku je zasiahnutá spodná strana listu a javí sa ako zamatovo žltý kvet. Ak sa problém po chvíli ignoruje, vytvorí sa výraznejší znak - sivočervený odtieň plaku. Jablká sčernú. Vzhľad je spálený. Chuť sa preto stráca a je zbytočné hovoriť o užitočnosti ovocia. Mladé stromy sa spravidla považujú za nestabilné. Toto ochorenie sa často prejavuje počas skladovania jabĺk. Aby ste tomu zabránili, pravidelne ošetrujte dezinfekčnými prostriedkami;
  • ovocná hniloba je nebezpečná choroba jadrového ovocia. Prenikanie infekcie nastáva cez kožu v prípade malých zranení. Neodstránenie jabĺk napadnutých hubou zvyšuje riziko infekcie vetvy ovocia a smrti stromu. Pre prevenciu je potrebné každoročne prerezávať korunu jablone. Odporúča sa tiež odstrániť sušené vetvičky, ak sa na nich objavia prvé príznaky hniloby. Nezabudnite neustále kŕmiť ovocný strom výživnými a vitamínovými zlúčeninami.

Napodiv, ale tento druh jabĺk je v zriedkavých prípadoch vystavený patogénnej mikroflóre, ktorá spôsobuje rakovinu čierneho. 

vedrá ovocia

Zimná odolnosť

Jablká na Malte sú odolné voči suchu a mrazu. Na jar opúšťa hibernáciu dokonale, nezamŕza.

Jabloň má na rozdiel od iných letných typov jabloní veľa pozitívnych vlastností. Životnosť je dlhá, úroda vykazuje dobré výsledky, kvalita ovocia je vynikajúca a prispôsobenie suchým a mrazivým klimatickým pásmom je vynikajúce. Odroda je prospešná a chutná.

hotová úroda

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica