Opis odrody jabĺk Pobeda (Chernenko) a výnosových charakteristík

Väčšina záhradníkov v strednom a južnom Rusku chce vidieť jabloň Pobeda v ich záhradách. Táto odroda sa vyznačuje bohatou a ročnou ovocnou, dezertnou ovocnou chuťou. Odstránia sa v septembri a dozrievajú do konca októbra. Za správnych podmienok je možné ovocie skladovať až do jari. Ďalší názov pre odrodu je Černenko po mene vedca, ktorý ju choval.

Odroda história

V centrálnom genetickom laboratóriu pomenovanom po Michuríne bola odroda jabĺk Pobeda vytvorená sovietskym šľachtiteľom krížením takých odrôd ako Pepin Londonsky a Antonovka. Výsledkom bol strom, ktorý začal prinášať ovocie 10 rokov po výsadbe. Po zlepšení odrody je prvá úroda získaná už za 6-8 rokov.

genetické laboratórium

Opis funkcií

Aj keď prvé jablká musia čakať dlho, pestovanie tohto stromu záhradníkmi je úplne opodstatnené. Jabloň Černenko má podľa opisu niekoľko významných výhod:

  • vysoký výnos odrody;
  • priemerná odolnosť proti chrastavitosti;
  • dlhá trvanlivosť ovocia.

Veľká veľkosť a krása tejto rastliny očarí každého záhradníka.

jablone Víťazstvo

Rastúce regióny

Odroda jabĺk Pobeda sa odporúča na pestovanie v oblastiach Tula, Kursk, Voronezh a Oryol, ako aj v oblasti Moskvy a Krymu. Tento ovocný strom nie je vhodný pre severné regióny, pretože ho môže zničiť mráz.

Charakteristiky jablone Pobeda

Mladý strom má zaoblenú korunu a po niekoľkých rokoch sa stáva hemisférickou. Vetvy sú silné a riedko umiestnené, rastú smerom nahor a sú viditeľné mnohé medzery. Listy rastliny sú tmavozelenej farby a oválne, pri stopkách sú okrúhle, okraje sú zúbkované.

okrúhly tvar

Dospievanie zadnej časti listu nie je vyjadrené. Kôra na trupe je hnedá a na konáre ľahšia a so sivastým odtieňom.

Vetvenie stromu je slabé: jedna vetva rastie, menej často dve a zostávajúce púčiky zostávajú nečinné. Rastúce výhonky vo forme prstencov pokrývajú všade kostrové vetvy v korune. Väčšina plodiny sa sústreďuje na krúžky a malé množstvo na vetvičky.

Sadenice sa vysadzujú vo veku dvoch rokov, keď majú kmeň pri základni do 2,2 cm a pod prvými vetvami 1,7 cm. Tvorba výhonkov v jabloni Pobeda je vysoká a samotné vetvy majú priemerné hodnoty v hrúbke a dĺžke a rastú rovnobežne so zemou.

nevyslovený hárok

Hmotnosť jablone je nadpriemerná (do 260 g), čo znamená, že sú podobné jablká Antonovka. Tieto plody tiež vykazujú malé množstvo bielych bodiek pod kožou.Povrchová farba jabĺk po zbere je svetlozelená a pri skladovaní získava mierne krémovú farbu.

Rez ukazuje jemnozrnnú buničinu s veľkým množstvom šťavy. Tieto ovocie majú dezertnú príchuť, sú sladké. Jablká sú mierne rebrované, ploché. Pokožka je tenká, hladká, s leskom.

Záhradníci sa radujú z možnosti konzervovať svoje ovocie do jari bez straty kvality - jablká vo vnútri sa stávajú sladšími. Skóre ochutnávky ovocia - 4,2 bodu z 5 možných.

strata kvality

Odolnosť proti mrazu

Táto odroda má miernu zimnú odolnosť, táto ochrana pred chladom postačuje na pestovanie jabloní v strednom Rusku. Tiež nemá schopnosť rýchlo sa regenerovať.

Choroby a škodcovia

Jabloň má dobrú odolnosť voči hubovým chorobám, ako je chrastavitosť.

rýchla regenerácia

Rozmery

Strom Pobeda (Černenko) rastie za 20 rokov až do 5 metrov a jeho vetvy dorastajú do priemeru až 7 metrov.

výnos

Produktivita jablone je v počiatočnom období malá, ale každý rok sa zvyšuje a do 10 rokov dosahuje 100 kg. Vo veku 15 - 110 kg jabĺk a 20 - 200 kg. Najvyšší zaznamenaný výťažok bol 264 kg.

frekvencia plodenia

Frekvencia plodu

Úroda jablone Pobeda (Černenko) sa zberá každý rok bez výnimky.

Zber a skladovanie ovocia

Chernenkove jablká sa zberajú v septembri. Skladovateľnosť ovocia je iná, záleží na počasí, v ktorom vyrástli: či došlo k zrážkam alebo nie, ako aj k zmenám teploty. Ak prší, takéto jablká sa skladujú kratšiu dobu. Zohľadňuje sa aj zalievanie stromov roztokmi hnojív. 90 dní pred plánovaným zberom ovocia sa zastaví hnojenie dusíkom. Majú negatívny vplyv na trvanlivosť.

Ak chcete zasadiť jabloň Pobeda (Černenko) vo vašej záhrade alebo nie, každý záhradník sa rozhodne sám, ale ak ste pripravení akceptovať jeho nedostatky, potom sú výhody tejto rastliny obzvlášť potešiteľné. Odroda Chernenko je veľmi dobrá voľba v tých regiónoch, kde sa môže pestovať.

pobočky rastú

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica