Opis odrody jabloní Rossiyanka, charakteristika zimnej mrazivosti a úrody

Existuje veľa odrôd jabĺk. Všetky sa navzájom líšia v zimnej vytrvalosti, odolnosti voči chorobám, vysokej produktivite. Nie každý ovocný strom sa však môže vyvíjať vo všetkých klimatických podmienkach. Chovatelia preto v určitých regiónoch pestujú plodiny na pestovanie tak, aby rástli a priniesli bohatú úrodu. Jedným z nich je jabloň Rossiyanka.

Opis odrody

Vzťahuje sa na neskorý zimný druh. Ruskú ženu choval S. I. Isaev. Chovateľ krížil dve odrody - Babushkino a Antonovka Obyknovnaya, majú vynikajúcu zimnú odolnosť. Nová odroda zdedila túto kvalitu a získala významnú výhodu: je rezistentná na ochorenie chrastavitosti.

Od chvíle, keď sa sadba vysadí až po prvé plodenie, trvá 5 až 6 rokov. Úroda dozrieva každý rok.

Ruský jabloň

Pri opise tejto plodiny sa vždy uvádzajú tieto vlastnosti:

 • stromy sú stredne veľké;
 • zaoblená koruna s množstvom listov;
 • hmotnosť jabĺk zriedka presahuje 120 g;
 • ovocie rastie okrúhle alebo mierne kužeľové;
 • farba - žltá so zlatým odtieňom;
 • buničina je biela;
 • chuť je sladká s kyslosťou.

Jablká nemajú čas dozrieť na stromoch, takže sa zberajú skôr. Na dozrievanie je potrebné ovocie 1 mesiac ľahnúť.

stredná veľkosť

Výhody a nevýhody odrody

Pozitívne recenzie záhradníkov zdôrazňujú nasledujúce výhody pestovania jablone odrody Rossiyanka:

 1. Správne usporiadané pred zimné aktivity zaručujú dobrú zimnú odolnosť stromov.
 2. Kultúra má vysokú imunitu, takže veľa chorôb nie je hrozných, najmä chrasta.
 3. Nočné teplotné poklesy v zime a na jar tiež nemôžu poškodiť jablone.
 4. Ukazovateľ výnosu je na vysokej úrovni.
 5. Ovocie sa uchováva na dlhú dobu.
 6. Ovocie obsahuje veľa vitamínov a kyseliny askorbovej.

Odroda nemá žiadne negatívne vlastnosti. Jedinou nevýhodou je, že jablká nemôžu byť v lete ochutnávané priamo zo stromu.

zozbierané ovocie

technické údaje

Jablone odrody Rossiyanka majú toľko funkcií, že každý z nich musí byť opísaný osobitne.

osamelé jablko

Staršia veľkosť stromu a ročný rast

Rastlina dosahuje priemernú veľkosť 4 až 4,5 metra, zriedka až 5 m. Ak je potrebný kompaktnejší strom, záhradníci s použitím správneho formovania a prerezávania pestujú jablone až 3,5 m.

V správe odborníkov šľachtiteľskej stanice sa uvádza, že stromy strednej veľkosti majú minimálny rast 60 cm.Ak sa pozoruje menšia veľkosť, mal jabloň v priebehu roka nepríjemné podmienky pre vývoj: choroba alebo škodca.

Príliš veľa rastu tiež neznamená nič dobré. Dôvodom je skutočnosť, že vetvy nemajú čas na to, aby sa s takýmto rastom dobre vytvárali, a nebudú schopné prežiť chlad.

Pozor! Ak kŕmite jablone dusíkatými hnojivami v nadmernom množstve, nemôžete zabrániť zvýšeniu o viac ako 70 cm. Rastliny, ktoré sa živia dusíkom, sa vyvíjajú príliš rýchlo a priberajú na váhe.

ročný rast

výnos

Po vstupe ruskej ženy do plodu sa úroda zhromažďuje každoročne vo veľkých množstvách. Jablká rastú chutne a populárny dopyt je na dobrej úrovni.

dorastajú chutné

Zimná odolnosť

Každá z materských foriem má vysoký index odolnosti proti zimnej chlade. Ruská žena má preto rovnakú dôstojnosť, ktorá sa považuje za hlavnú spomedzi ostatných.

materské formy

Odolnosť voči chorobám

Jabloň má silný imunitný systém. Preto ho obchádza veľa infekcií a chorôb. Dôležitým ukazovateľom pri výbere tejto odrody je jej vysoká odolnosť proti chrastavitosti.

rozsiahla vetva

Funkcie dozrievania a plodu

Od okamihu vysadenia jablone trvá ruská žena do prvej úrody 5-6 rokov. Medzi plodom nie sú žiadne prerušenia, preto sa zber ovocia vykonáva každoročne.

Táto kultúra má neskoré dozrievacie obdobie. Plody sa zbierajú koncom septembra - začiatkom októbra. V tejto dobe sú stále nezrelé. Preto je dôležité nechať ich dozrieť v dome na mesiac, aby v zime mohli jesť šťavnaté a chutné jablká.

doba zrenia

Podmienky kvitnutia a dozrievania

Odroda je zima, doba kvitnutia je v porovnaní s ostatnými jabloňami odložená. Táto fáza nastáva začiatkom - polovici júna. Ak jar príde skoro, objavia sa prvé kvety od konca mája.

Jablká dozrievajú v októbri. Môžu byť pripravené na úrodu skôr, záleží to na klimatických podmienkach a počasí počas sezóny.

Plody si dlho zachovávajú svoj vzhľad a chuť. Ak dodržujete teplotný režim a udržiavate optimálnu vlhkosť vzduchu, potom sa skladovateľnosť zvyšuje až do polovice jari.

kvitnutia a dozrievania

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica