Charakteristika odrody jabĺk Slavyanka, pestovateľská oblasť a opis úrody

Aby sa porozumelo pozitívnym a negatívnym aspektom každej rastliny, musí sa pestovať. Odroda jabĺk Slavyanka má vynikajúcu povesť, obyvatelia leta ju oceňujú pre svoj vysoký a stabilný výnos, vynikajúcu chuť ovocia a odolnosť voči drsným zimám. A každý záhradník bude môcť vyhodnotiť zvyšné vlastnosti potom, ako ich pestuje vo svojej záhrade. Tento druh bol chovaný už dávno, počas tejto doby nestratil svoju popularitu. Doteraz sa Slavyanka stretáva v starých záhradách.

Opis odrody

Odroda bola vyšľachtená v roku 1890, Michurin IV Slavyanka bola uznaná ako jej tvorca - je to výsledok opeľovania Antonovky, peľu a ananásu Renet. Neskôr Ivan Vladimirovič pozoroval rast a vývoj stromu po dobu 30 rokov. Odroda bola uverejnená a bola medzi záhradníkmi uznaná.

Jabloň Slavianka

Pre začiatočníkov je veľmi dôležitý podrobný opis odrody. Tieto informácie vám pomôžu vyhnúť sa častým chybám a získať úrodu čo najskôr.

Jablká tohto stromu nie sú veľké, ak ich štepíte na kultivovanú populáciu, potom hmotnosť jedného ovocia dosiahne 110 g. A tak priemerná hmotnosť je 70 - 80 g.

Zvláštnosťou jablone Slavyanka je to, že počas kvitnutia vydrží chladný úder. Strom môže vydržať, keď teplota klesne na -5 ⁰C, vaječník neklesne, ovocie dozrie.

opis odrody

Odroda je veľmi odolná, mrazuvzdorná, vetruvzdorná a vysoko odolná voči chorobám plodín. Za tieto vlastnosti sa zamiloval do milovníkov zdravého ovocia.

Výhody a nevýhody odrody

Prítomnosť pozitívnych vlastností z neho robí uprednostňovaný kultivar. A malý počet negatívnych nie je zakázaný. Je ťažké nájsť úplne ideálnu kultivačnú možnosť. Na pozadí jeho výhod sú jeho nevýhody takmer neviditeľné.

vysoká imunita

Pros:

 • zimná odolnosť;
 • nenáročná starostlivosť;
 • odolnosť proti vetru;
 • prítomnosť imunity proti závažným chorobám;
 • pravidelný zber;
 • dobré externé údaje o jablkách Slavyanka;
 • dlhá trvanlivosť;
 • rýchly nástup plodu u mladých sadeníc.

mínusy:

 • malé ovocie;
 • čiastočné samoopelenie;
 • ovocie odpadáva s nedostatkom živín;
 • po dozretí jablká padajú z vetiev.

Pri náležitej starostlivosti sú nevýhody výrazne znížené. Tento jabloň má pozitívnejšie vlastnosti, a preto si ho väčšina skúsených letných obyvateľov vyberie.

nenáročná starostlivosť

technické údaje

Aby ste si mohli zvoliť správne miesto na mieste a vykonávať starostlivosť o strom, musíte poznať jeho vlastnosti, pričom musíte vziať do úvahy, ktorí záhradníci dostanú deklarovanú úrodu. Problémy s pestovaním Slavyanky by nemali vzniknúť, strom je nenáročný. Nevyžaduje sa žiadna špeciálna starostlivosť, všetko je štandardné.

Rozmery

Výška dospelého jablone je asi 4 m. Koruna dosahuje šírku 3 m. Jabloň každý rok dáva prírastok asi 50 - 70 cm v závislosti od starostlivosti a klimatických charakteristík pestovateľskej oblasti. Sadenice začínajú prinášať ovocie v 3-4 roku po výsadbe.

kompetentná starostlivosť

výnos

Odroda Slavyanka sa vyznačuje vysokým výnosom. Frekvencia plodenia sa nelíši. Objem úrody závisí od trpezlivosti a tvrdej práce obyvateľov leta. Z jedného stromu sa zozbiera až 200 kg.

Zimná odolnosť

Strom je schopný vydržať dlhodobé zimné mrazy. Z tohto dôvodu je vhodná na pestovanie v severných regiónoch. Odroda, testovaná v priebehu rokov, nie je zabalená na zimu, obyvatelia leta sú o nej úplne istí.

plodenie sa nelíši

Odolnosť voči chorobám

Chovatelia tvrdia, že odroda odoláva:

 • chrastavitosť;
 • múčnatka;
 • rot;
 • iné plesňové choroby.

Pri preventívnom ošetrovaní rastlín v záhrade sa lieči aj Slavyanka. Ale nerobia to úmyselne. Bojujú proti škodcom všetkými dostupnými prostriedkami, stavajú pasce alebo sa zaoberajú špeciálnymi riešeniami.

odolnosť proti chorobám

Hodnotenie ovocia

Odborníci hodnotia chuť ovocia na 4,5 bodu na 5-bodovej stupnici. Jablká sa vyznačujú ľahkou kyslosťou a pretrvávajúcou nenápadnou arómou. Každé letné obyvateľstvo hodnotí vkus inak, preto sa pred výsadbou stromu odporúča ochutnať jeho ovocie.

Načasovanie kvitnutia a dozrievania ovocia

Kvitnutie, podobne ako dozrievanie, závisí od pestovateľskej oblasti. Jabloň tejto odrody kvitne v máji. Ovocie dozrievajú takmer v septembri takmer súčasne.

Pri neúplnom dozrievaní a odchode sa odporúča vybrať jablká zo stromu Slavyanka. Inak všetko ovocie spadne a stane sa nepoužiteľným.

Hodnotenie ovocia

Jablká sú vhodné na spotrebu v čerstvom stave a na akékoľvek spracovanie. Použitie ovocia závisí od osobnej preferencie členov rodiny.

Pri skladovaní v čerstvom stave by sa mali vytvoriť potrebné podmienky. Zberná nádoba je odobratá drevené, posypte ovocie pilinami, slamou alebo pieskom.

Ovocie sa skladuje v suterénoch, pivniciach alebo špeciálnych miestnostiach. Počas zimy je nevyhnutné jablká niekoľkokrát preusporiadať, aby sa zabránilo hnilobe zozbieranej úrody.

nalej ovocie

Oblasti priaznivé pre rast

Je vhodná na pestovanie v severozápadnom a strednom regióne Ruska, keďže odroda je prispôsobená klimatickým charakteristikám týchto regiónov. Slavyanka sa pestuje aj v Bielorusku a na severnej Ukrajine.

pestovateľské oblasti

Recenzie záhradkárov rastúcich Slavyanka

S cieľom pomôcť začiatočníkom, neskúseným letným obyvateľom, skúsenejší záhradníci zanechávajú komentáre na stránkach venovaných jabloňom. Začiatočníci nájdu veľa užitočných informácií o výsadbe a starostlivosti o stromy:

 • Nikolai: „Na tomto mieste som vysadil Slavyanka, vyhovoval všetkým. Z nejakého dôvodu stuhla. Počas pestovania neboli potrebné žiadne ďalšie zimné druhy jabĺk. Domácnosť sa mi páčila. ““
 • Sergey: „Tento jabloň rastie už 6 rokov. Zdá sa mi, že dokáže robiť všetko, vydrží aj zima, vydrží aj vietor. Jablká sú uložené na dlhú dobu, dosť pre seba a susedov. Jablká majú vynikajúcu chuť, nie sú kyslé ani sladké. Osobne sa mi to páči. “

Pestovanie Slavyanky na mieste je potešením. Nie je nič zvláštne, starostlivosť o stromy je minimálna. A výnos je vždy na najvyššej úrovni.

neskúsení letní obyvatelia

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica