Opis a charakteristika odrody čerešňového jablka, výsadba a pestovanie

Raná odroda jabĺk Vishneva sa získala krížením obyčajnej Antonovky a Pepina Shafrannyho. Priniesol ich VNIIS. Michurin, pôvodcami odrody sú chovatelia Z. I. Ivanova, V. K. Zaets, S. I. Isaev a G. A. Lobanov. Višnevoe jabloň je vhodná na pestovanie v južných oblastiach stredného Ruska - Tambov, Kursk, Lipetsk, Voronezh.

Popis odrody

Jabloň Vishnevoe je vysoko výnosná odroda strednej zimnej odolnosti. Slabá náchylnosť k zamrznutiu v miernom kontinentálnom podnebí s relatívne mierne zasneženou zimou (záporné teploty kolíšu na úrovni -8 ... -11 ° C). Odoláva mrazom až do -27 ˚С.

jabloň čerešňa

Morfológia stromu

Čerešňový strom patrí medzi stredne veľké druhy, dorastá do výšky 2 - 3 metre, korene ležia v hĺbke 50 - 60 cm.

Koruna a konáre

Strom má zaoblenú stredne listnatú korunu s priemerom 1,5 - 2 m. Vetvy rastú takmer vodorovne voči zemi, sú kompaktne umiestnené.

Kmeň

Stonka, konáre a výhonky jablone sú pokryté nepríjemnou, hustou kôrou intenzívneho tmavého třešňového tónu.

morfológia stromu

olistenie

Listy sú hladké, oválne, na chrbte mierne dospievajúce, na okrajoch sú jemne zúbkované. Špendlíky stredne dlhé, vlnité, sfarbené na spodku, rastú na výhonoch pod ostrým uhlom.

uniká

Strom Vishnevoe produkuje priame výhonky strednej dĺžky a hrúbky so skrátenými internódiami a charakteristickou čerešňovou farbou pokryté mnohými malými šošovicami.

oblička

Na konci jednoročných ovocných vetvičiek a kopijov sa tvoria stredne veľké puky. Bojí sa vratných jarných mrazov.

kužeľový tvar

kvety

Čerešňové kvety sú stredne veľké, tvoria kvetenstvo 4 kusy. Biele alebo krémové oválne plátky, stigmy piestov a tyčiniek sú v rovnakej výške.

ovocný

Jablká Vishnevoe majú pravidelný guľatý alebo mierne kónický tvar a tenkú pokožku. Plody sú veľké, rastú na 110 - 140 gramov, sú žlto-zelené v štádiu technickej zrelosti. Po dosiahnutí plnej zrelosti postupne získavajú malinovo-červený odtieň. Buničina má hustú štruktúru, sladkú, šťavnatú, s mierne kyslou a slabou arómou.

Opis a charakteristika odrody čerešňového jablka, výsadba a pestovanie

Výhody a nevýhody odrody

Odroda jabĺk Vishnevoe má dobré ovocie a spotrebiteľské vlastnosti. Dôležité sú tieto vlastnosti:

 • pravidelnosť plodu;
 • svetlý vzhľad ovocia;
 • plody sú odolné v doprave, majú dobrú udržiavaciu kvalitu.

Nevýhody odrody zahŕňajú nízku imunitu proti mrazu, suchu a chorobám.

poddruh

Stredne veľké druhy jabĺk sa pestujú naštepením odrezkov na kmeň mierneho rastu. Vďaka kompaktnosti stromu ho môžete pestovať na malých plochách bez problémov pri zbere.

pravidelnosť plodu

Stĺpcová voľba

Stĺpcové jablone sa stali veľmi populárne. Krátky strom pokrytý ovocím vyzerá pôsobivo, nezaberá veľa miesta. Vyznačuje sa silnejším kmeňom, nízkou výškou a menším počtom bočných vetiev rastúcich pozdĺž kmeňa. Stonky a konáre jablone sú husto pokryté jednoročnými krátkymi výhonkami, na ktorých sa vytvára ovocie. Kompaktná koruna takéhoto stĺpca sa v zime ľahšie chráni pred mrazom. Strom odrody Cherry nesie ovocie z 2-3. Roku.

Začiatkom zimy jabloň Cherry

Stredne veľký jabloň je krehká rastlina, ktorá si vyžaduje starostlivú starostlivosť a kŕmenie. Povrchové umiestnenie koreňového systému umožňuje výsadbu stromu s relatívne malou hladinou podzemnej vody. Aby sa zabránilo pádu stromu pri silnom vetre alebo zmäkčení pôdy počas dažďov, mal by sa viazať na špeciálne podpery. Plod jablone sa začína od 5. roku.

druh ovocia

Charakteristiky odrody Vishnevoe

Keď sa vykonávajú všetky agrotechnické opatrenia, čerešňový strom žije v priemere 10 - 15 rokov, po ktorých by sa výsadba mala aktualizovať. V porovnaní s vysokými odrodami lepšie znáša chlad, je odolnejší voči chorobám, jeho plody sú väčšie a sladšie.

opelenie

Odroda Vishnevoe je plodná a vyžaduje si opeľovacie rastliny. Na tento účel je vhodné:

 • Pepin Saffron.
 • North Sinap.
 • Antonovka obyčajná.

agrotechnické opatrenia

rast

Vývoj ročných výhonkov závisí od starostlivosti - zalievania, kŕmenia a správneho prerezávania. V priemere nové pobočky dorastajú do 15 cm.

Skorá splatnosť

Zber ovocia Vishnevoe sa začína v septembri vo fáze odstrániteľnej zrelosti. Plnú zrelosť dosiahnu za 2 týždne. Ovocie sa skladuje 5 mesiacov bez straty predajnosti.

Vysoké výnosy

Jabloň rodí ovocie ročne a hojne. Z jednej rastliny vrátane dospelého môžete získať až 150 kg plodiny s náležitou starostlivosťou.

jabloň nesie ovocie

Odolné voči mrazu

Odroda Vishnevoe sa vyznačuje strednou odolnosťou proti mrazu, ktorá nie je vhodná na pestovanie v oblastiach so silnými zimami. Mladé výhonky a púčiky sú najviac náchylné na zmrazenie, čo nevyhnutne ovplyvňuje výnos. Kvety sa obávajú opakujúcich sa mrazov. Po poškodení chladom sa rastlina dobre zotavuje.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Jablone Vishnevoe majú dobrú odolnosť proti chrastavitosti, proti iným chorobám - cytosporóze, hnilobe ovocia a škodcom, musia sa prijať vhodné opatrenia.

mrazuvzdornosť

Apple Cherry - popis

Veľké ovocie sa nachádza na krátkej, hustej stopke. Lievik strednej hĺbky postráda „hrdzavú“ vrstvu charakteristickú pre mnoho odrôd. Podšálka je malá, so zavretým, nespadajúcim šálkom. Krabička na osivo obsahuje veľké, čiastočne otvorené komory. Semená sú malé, tmavej farby čerešní.

Chuť a vôňa jablka

Plody čerešňového ovocia majú bielu, chrumkavú šťavnatú dužinu s jemnou dezertnou chuťou a harmonickú kombináciu cukrov a kyselín. Aróma je slabá.

hrubá stopka

Priaznivé vlastnosti

Jablká majú pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Prítomnosť antioxidantov im dáva schopnosť omladiť organizmus, brzdiť proces starnutia buniek. Pravidelná konzumácia jabĺk má tonizujúci účinok:

 • zlepšuje fungovanie imunitného a kardiovaskulárneho systému;
 • vedie k zníženiu hladín cholesterolu;
 • pomáha odstraňovať toxické látky a spomaľuje rozvoj rakovinových buniek;
 • normalizuje tráviaci systém.

červené ovocie

Obsah živín v jablkách

Ovocie má nízky obsah kalórií (48 kcal), zatiaľ čo má vysokú výživovú hodnotu:

vitamínyobsah

mg / 100 g

minerályobsah

mg / 100 g

A0,005Ca16
IN 10,03TO278
AT 20,02fe2,5
AT 50,07zn0,15
AT 60,08mg9
AT 90,002P11
FROM10S5
E0,0002cl2
TO0,002B0,25
RR0,3

vitamíny na výrez

Výhody a poškodenie konzumácie ovocia

Jedno čerstvé jablko pokrýva dennú potrebu vitamínov a minerálov v tele o 20%. Je lepšie jesť spolu s kôrou, ktorá obsahuje veľa vlákniny. Ovocie je hypoalergénne, dá sa bezpečne zaviesť do detskej stravy už od detstva zavedením do doplnkových potravín. Diabetici by mali byť opatrní. Existuje málo kontraindikácií na konzumáciu jabĺk, ktoré sú spojené s individuálnou neznášanlivosťou produktu, exacerbáciou žalúdočných a črevných vredov.

Kuchárske recepty

Čerešňové ovocie sa môže jesť čerstvé, vylisované šťavy, pripravené kompóty, ovocné nápoje, želé, používané pri príprave cukroviniek a teplých jedál, konzervované na dlhodobé skladovanie.

jesť čerstvé

Výsadba sadeníc

Pre čerešňový strom by ste mali zvoliť dobre osvetlenú slnečnú plochu s úrodnou pôdou a absenciu možnosti stagnácie topenej alebo dažďovej vody. Strom sa dobre vyvíja a plody nesie na čiernej pôde, piesočnatej hline a ílovitej pôde s nízkou kyslosťou. Táto lokalita by mala byť dobre chránená pred vetrom, kde nie je snežený, aby strom mohol byť v zime ľahší.

Príprava pozemku na vylodenie

Na jeseň je miesto vykopané, burina je odstránená. Piesok, piliny, rastlinný humus alebo kompost sa pridávajú do hustej a ťažkej pôdy. Ľahké piesčité pôdy sú ťažšie pridaním ílu, rašeliny, hnilého hnoja a popola.

miesto pristátia

Značenie pozemku

Pri výsadbe jabloní odrody Vishnevoe by vzdialenosť medzi rastlinami v rade mala byť najmenej 3,5 metra a medzi radmi - približne 4,5 metra. Stĺpcové sadenice sa vysádzajú podľa schémy 1 x 1 meter. Ak sa vzdialenosť nedodrží, je možné, že v strome nebudú chýbať živiny a slnečné žiarenie, čo povedie k zhoršeniu kvality a objemu plodiny, zníženiu imunity a väčšej náchylnosti k chorobám.

Príprava pôdy

Na obohatenie pôdy by sa malo priamo do jamy pridať 30 kg úrodnej pôdy, rašeliny a zhnitého hnoja. Taktiež bude dobré pridať kilogram drevného popola, 125 g síranu draselného a 400 g superfosfátu.

kvitnúce kvetina

Rozmery pristávacej jamy

Zdravie rastlín závisí od prípravy výsadbovej jamy, pre sadenice by mal byť výživným komplexom. Jej hĺbka a priemer by mali byť 70 cm. Ak podzemná voda leží nad 1,5 metra od povrchu, je potrebné urobiť vyvýšenie a až potom vykopať dieru.

Výber sadeníc

Sadenice by sa mali nakupovať od renomovaných pestovateľov. Vzorky od 1 do 2 rokov sa najlepšie zakorenia. Pri výbere mladého jablone na výsadbu by ste ho mali skontrolovať. Korene musia byť neporušené, bez výrastkov, elastické a nie krehké. Rastlina by mala byť bez poškodenia a listy, pod kôrou, majú zelenú farbu.

veľké ovocie

Kedy pristáť

Najlepšie je pestovať jablone skoro na jar alebo v polovici jesene.Na jar by ste mali počkať, kým nebezpečenstvo mrazu pominie, ale nemali by ste odkladať, púčiky na sadenice by nemali kvitnúť. Ak meškáte s jarnou výsadbou, mladý strom bude bolieť veľa a trpí úpalmi. Na jeseň sa odporúča výsadba jabloní v polovici októbra, 2 týždne pred mrazom... Sadenice s uzavretým koreňovým systémom môžu byť umiestnené do zeme od apríla do októbra - ľahko zakorenia. Korene by sa nemali odrezať.

Postup vylodenia

Algoritmus pristátia:

 1. Dieru by ste mali vykopať na vopred pripravenom mieste, na dno sa odporúča položiť drenážnu vrstvu malých kameňov alebo rozbitých tehál.
 2. Naplňte ju na polovicu úrodnou pôdou a hnojivami.
 3. Podperu stromu pripevnite mierne k stredu.
 4. Sadenice jabloní vložte do diery tak, aby koreňový golier stúpol nad úroveň pôdy, zakryte ho zemou a pripevnite ho k podpere.
 5. Zalievajte rastlinu hojne.

obrovské trsy

Agrotechnické práce

Cieľom technológie pestovania jabloní Cherry je zabezpečiť vysoký výnos. Najlepší výsledok sa dosiahne ošetrením rastlín, obohatením pôdy a kontrolou škodcov.

Rez a tvar koruny

Cieľom prerezávania Apple je vytvoriť kompaktnú korunu. Centrálny kmeň by mal prevládať v sile nad ostatnými vetvami. Ak kostrová vetva začína rásť spolu s centrálnym vodičom, musí sa skrátiť na 2 až 3 púčiky. Pomocou prerezávania regulujú smer rastu vetiev jablone, riedenie zaisťuje dostatočný prísun svetla do všetkých častí koruny. Táto udalosť by sa mala vykonávať pravidelne, najmenej raz ročne. Pobočky by sa mali vymazať:

 • chorí, zlomení, mrazom, silne postihnutí škodcami;
 • rastie vertikálne alebo v ostrom uhle k trupu;
 • pretínať sa, rásť a smerovať k trupu;
 • silné horné konáre jablone sú skrátené, takže zostávajú 2 až 4 púčiky;
 • vlk strieľa, strieľa na kmeň a z koreňov.

vytvorená koruna

Starostlivosť o opeľovanie

Na jar jabloň hojne kvitne a dáva ovocie. Kvôli zlepšeniu kvality budúcej úrody sa kvetenstvo riedi, pričom každá z nich má 2-3 kvety. Odstránia sa aj slabé vetvy ovocia v tieni. Po vytvorení vaječníkov sa riedenie opakuje a odstraňujú poškodené, slabé, zdeformované, zatienené. Na jar sa odporúča bieliť kmene jabloní, ktoré chránia kôru pred prehriatím v lete.

zalievanie

Jablone sa musia v lete zalievať štyrikrát - hojne av určitom okamihu:

 1. pred začatím;
 2. 2-3 týždne po odkvitnutí;
 3. 2-3 týždne pred zberom;
 4. pri príprave jablone na zimu v októbri.

Populárny znamenie tvrdí, že do koreňov jablone by sa malo naliať toľko vedier, koľko je.

ovocie na zber

Ochrana pred chorobami

Jabloň je náchylná na infekcie vírusmi a hubami. Najbežnejšie sú múčnatka, chrasta, hniloba, cytosporóza, bakterióza. K prevencii chorôb prispieva riedenie koruny, odvodnenie a uvoľnenie pôdy, včasné odstránenie postihnutých častí rastlín.

Počas vegetačného obdobia sa odporúča postrekovať jablone fungicídmi, antibakteriálnymi látkami, síranom meďnatým, zmesou Bordeaux. V boji proti plesniam dobre pomáhajú vodné roztoky minerálnych hnojív - 15% draselnej soli, 10% dusičnanu amónneho, 10% síranu amónneho, ktoré sa rozprašujú na stromy.

Insekticídy sú účinné proti hmyzu - „Aktara“, „Karate“, „Confidor“, „Arrivo“. Jabloň sa spracováva opakovane - počas opuchu pukov, po kvitnutí, počas dozrievania ovocia. Z ľudových prostriedkov používajú odvar z bezinky, nechtíka, tabaku, mydlového roztoku.

Jedovaté ošetrenie by sa malo prerušiť jeden mesiac pred zberom.

krásna vetva

umelé hnojivo

Kvôli dobrému vývoju jabloní Vishnevoe a zvýšeniu úrody sa pôda v kruhu blízko kmeňa pravidelne uvoľňuje a burina sa odstraňuje.Ošetrovanie vrchných plôch komplexnými minerálnymi hnojivami by sa malo začať od druhého roku, berúc do úvahy vek a hnojenú plochu. Do koreňov jabloní sa zavádza aj vrchný dresing, kaly, vtáčie trus, rašelinový fekál alebo rastlinný kompost.

zrenia

Počas dozrievania plodov čerešňového stromu musíte dbať na bezpečnosť vetiev, ktoré sa môžu v strese zlomiť. Na to sú zvlášť citlivé tie, ktoré sú umiestnené pod ostrým uhlom ku trupu. Tento problém je vyriešený inštaláciou podpier alebo viazaním na drôtený prsteň pripevnený k trupu.

čas zrenia

plodová

Počas obdobia plodenia odrody Vishneva sa odporúča pestovať v uličkách hrášok, horčicu, lucernu, ktorá preberá prebytočnú vlhkosť, čím zabraňuje nadmernému rastu jabloní, a následne sa môže zelená hmota kosiť a zapustiť do zeme. V auguste je užitočné prikryť kmene zmesou 4 dielov ílu, 1 dielu mulleínu a 1 dielu popola, zriedeného do konzistencie tekutej kyslej smotany. Do kompozície môžete pridať 0,5 šálky karbamidu a 3 tablety mikroelementov.

žatvy

Plody z čerešňového jablone sa zbierajú po dosiahnutí odstrániteľnej zrelosti, keď získajú farebnú charakteristiku odrody a priberajú na váhe. Ak ovocie nie je odstránené zo stromu včas, čoskoro začne padať na zem.

odnímateľná splatnosť

Ovocie

Odstráňte jablká zo stromu v súlade so základnými pravidlami:

 • najlepší čas je skoro ráno, po ochladení ovocia v noci;
 • presunúť sa z dolných vetiev jablone k horným;
 • pri vyberaní z vetvy a umiestnení do nádoby sa vyhýbajte poškodeniu ovocia;
 • nemôžete zbierať počas dažďa alebo bezprostredne po zalievaní - jablká musia byť suché;
 • po zbere sa musia ochladiť na +4 ˚С.

Skladovanie a preprava

Jablká sa môžu prepravovať akýmkoľvek typom dopravy, ktorý poskytuje ochranu pred teplotami pod 0 ° C a atmosférickými zrážkami.

zber ovocia

Plody odrody Vishnevoe sa skladujú až 5 mesiacov, pričom podliehajú povinným podmienkam:

 • Plody sa musia zbierať v štádiu technickej zrelosti. Nezrelé a prezreté jablká sa zle skladujú, mäso rýchlo stmavne.
 • Zalievanie a hnojenie by sa malo zastaviť 2-3 týždne pred odstránením.
 • Bezprostredne po zbere sa plody musia ochladiť na +4 ° C.
 • Jablká zabalené do naolejovaného hodvábneho papiera sa skladujú po dlhú dobu.
 • Optimálna teplota skladovania je + 2… + 4 ˚С. Pri skladovaní bez osobitného chladenia je kvalita ovocia udržiavaná na polovici.

Charakteristiky rastu v regiónoch

Pri výbere rôznych čerešní, jabloní by ste mali zistiť, či je vhodný na pestovanie v tejto oblasti. Rastlina sa vyznačuje nízkou odolnosťou proti mrazu, výsadba v chladných oblastiach - na Sibíri, v Uralu - neprináša požadované výsledky, strom môže dokonca odumrieť.

rastie v regiónoch

Moskovské predmestia

Mierne kontinentálne podnebie moskovského regiónu ako celku umožňuje pestovať jabloň Višnevoe. Rastlina by však mala byť chránená pred prenikavým studeným vetrom v zime a jarnými mrazmi, ktoré poškodzujú kvety. Mali by byť pokryté stromy.

Stredný pruh

Začiatkom zimy, odroda jabĺk odolná voči mrazu Vishneva rastie najlepšie v južných oblastiach stredného Ruska. Pri náležitej starostlivosti a opatreniach zameraných na ochranu rastlín pred nepriaznivými prírodnými javmi je možné pestovať ju na celom území stredného pásu a získať dobrú úrodu.

mrazuvzdorná odroda

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica